Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
539 000 zł
Umowa zawarta
21 grudnia 2023
Okres realizacji
80 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 539 000 zł – 679 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena50%Gwarancja na dostarczony sprzęt40%Bezpłatny serwis w ramach umowy10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup dostawa, wniesienie i montaż systemu klimatyzacji w budynku E Powiatowego Centrum Animacji Społecznej przy ul. Farbiarskiej 20/24

Zamawiający Powiatowe Centrum Animacji Społecznej (Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup dostawa, wniesienie i montaż systemu klimatyzacji w budynku E Powiatowego Centrum…”, wybierając ofertę wykonawcy EKO-SERWIS TECHNIKA GRZEWCZA BEATA FORCZMANOWICZ. Wartość umowy: 539 000 zł. Złożono 4 oferty.

Wartość umowy
539 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EKO-SERWIS TECHNIKA GRZEWCZA BEATA FORCZMANOWICZ (Tomaszów Mazowiecki), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 539 000,00 zł (umowę zawarto 21 grudnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 539 000,00 zł do 679 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 80 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 366310330

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Farbiarska 20/24

1.5.2.)Miejscowość

Tomaszów Mazowiecki

1.5.3.)Kod pocztowy

97-200

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@pcas-tomaszow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pcastm.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d0e7b894-7e34-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup dostawa, wniesienie i montaż systemu klimatyzacji w budynku E Powiatowego Centrum Animacji Społecznej przy ul. Farbiarskiej 20/24

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d0e7b894-7e34-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00554990

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00483473/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 „Zakup dostawa, wniesienie i montaż systemu klimatyzacji w budynku E Powiatowego Centrum Animacji Społecznej przy ul. Farbiarskiej 20/24”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00483979

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PCAS.2601.1.01-11-2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie projektu w tym dokumentacji technicznej niezbędnej do wykonania przedmiotu zamówienia, zakup, dostawa, wniesienie i montaż klimatyzacji znajdujących w niżej wymienionych pomieszczeniach budynku E przy ul. Farbiarskiej 20/24 w budynku Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim.
3.1.1 Pomieszczenia parter
a) sekretariat (19,29 m2),
b) gabinet Dyrektor (24,24 m2),
c) gabinet Zastępcy Dyrektora (21,79 m2),
d) księgowość (15,40 m2),
e) pokój socjalny/pokój nauczyciela (16,47m2)
f) pracownia plastyczna (59,13 m2),
g) pracownia sportowa- siłownia (80,48 m2),
h) serwerownia (5,94 m2),
i) sala widowiskowo- sportowa ( 581,13 m2).
3.1.2. Pomieszczenia piętro
a) pokój biuro projektów (20,74 m2),
b) pracownia fotograficzna oraz ciemnia (dwa pomieszczenia o powierzchni (52,24m2),
c) pracownia informatyczna (15,34 m2),
d) pokój animatorów (17,04 m2),
e) pracownia językowa (28,36 m2),
f) pracownia muzyczna oraz sala nagrań (dwa pomieszczenia o powierzchni (69,37 m2),
g) akademia małolata (68,74m2),
Mapa poglądowa do wglądu w siedzibie Zamawiającego.
3.1.3 Zakres prac obejmuje m.in.:
a) przygotowanie projektu instalacji w tym dokumentacji technicznej niezbędnej do wykonania przedmiotu zamówienia. Projekt powinien spełnić wymagania dotyczące zapotrzebowania na chłód zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zastosowane urządzenia mają posiadać funkcję grzewczą.
b) zapewnienie przez Wykonawcę wszelkich narzędzi i urządzeń koniecznych do wykonania montażu.
c) zakup fabrycznie nowych, dostawa i wniesienie Klimatyzatorów po stronie Wykonawcy
d) montaż klimatyzatorów ściennych oraz kasetonowych,
e) montaż jednostek zewnętrznych klimatyzacji na elewacji północnej i zachodniej budynku oraz dachu,
f) montaż instalacji chłodniczej, odprowadzenia skroplin, instalacji elektrycznej zasilającej urządzenia oraz instalacji sterującej,
g) prace towarzyszące związane z zabudową instalacji chłodniczej, odprowadzenia skroplin oraz elektrycznej i sterującej,
h) uruchomienie klimatyzacji
i) dostawa oraz montaż fabrycznie nowych klimatyzatorów w siedzibie Zamawiającego przy ul. Farbiarskiej 20/24, wraz z instrukcją obsługi w języku polskim.

4.5.3.)Główny kod CPV

45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

31213300-5 - Szafy kablowe

39717200-3 - Urządzenia klimatyzacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

539000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

679000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

539000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Tak

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EKO-SERWIS TECHNIKA GRZEWCZA BEATA FORCZMANOWICZ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7731259466

7.3.4)Miejscowość

Tomaszów Mazowiecki

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-12-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

539000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

80 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45331220-4Instalowanie urządzeń klimatyzacyjn…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
385 795 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
193 923 zł739 608 zł
Rozstęp międzykwartylowy
545 685 zł
Źródło próbki
CPV 45331· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
193 923 zł
Mediana
385 795 zł
Górny kwartyl
739 608 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tomaszów Mazowiecki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 539 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45331220-4 (Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EKO-SERWIS TECHNIKA GRZEWCZA BEATA FORCZMANOWICZ (Tomaszów Mazowiecki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.