Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
287 200 zł
Umowa zawarta
14 października 2024
Okres realizacji
7 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 4 zł – 287 200 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 7783098% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025”

Zamawiający Gmina Jastrząb (Jastrząb, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025”, wybierając ofertę wykonawcy TERM-OIL Sp. z o.o. Wartość umowy: 287 200 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina JastrząbJastrząb, Mazowieckie (powiat Szydłowiecki →)opublikowano 15 października 2024
Wartość umowy
287 200 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TERM-OIL Sp. z o.o. (Radom), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 287 200,00 zł (umowę zawarto 14 października 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 3,69 zł do 287 200,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 7 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Jastrząb

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223741

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Niepodległości 5

1.5.2.)Miejscowość

Jastrząb

1.5.3.)Kod pocztowy

26-502

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.7.)Numer telefonu

486284860

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@jastrzab.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

ugjastrzab.bip.org.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cd24e00d-6d81-42a8-ad46-6e2316a0bbed

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cd24e00d-6d81-42a8-ad46-6e2316a0bbed

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00545566

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-10-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00048067/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00512877

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IT. 271.8.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa i wyładunek oleju opałowego grzewczego spełniający wymagania normy PN-C-96024

2020-12 w zakresie oleju opałowego lekkiego gatunku L-1 w ilości około 80 000 litrów w sezonie grzewczym 2024/2025 o parametrach nie gorszych niż: Parametry techniczne oleju opałowego: - zawartość siarki do 0,1 % - wartość opałowa nie niższa niż 42,6 MJ/kg - temperatura płynięcia nie wyższa niż – 20° C - zawartość zanieczyszczeń stałych nie większa niż 24 mg/kg - zawartość wody nie większa niż 200 mg/kg - barwa czerwona w tym dla placówek oświatowych około 60 000 litrów tj. : - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu, ul. Kościuszki 51B - Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Lipienieckiej Dużej oraz do budynku Urzędu Miejskiego około 20 000 litrów. 2. Ilość oleju opałowego wskazana w swz ma charakter planowy. Podane ilości mogą ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu. Faktyczna wielkość dostaw będzie odpowiednia do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega, że w przypadku mniejszego zapotrzebowania z przyczyn od niego niezależnych (np. ciepła zima) nie jest zobowiązany wykupić całości zamówienia. 3. Olej opałowy musi spełnić wszystkie wymagane przepisami normy jakościowe. Do każdej partii Wykonawca musi załączyć aktualne świadectwo jakości lub równoważny dokument przedstawiając parametry dostarczanego opału nie gorsze niż określone w pkt. 1. Olej opałowy powinien spełniać wymagania Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz. U. z 2016 r., poz. 2008), Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2633). 4. Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek, transport do miejsca przeznaczenia oraz wyładunek oleju. 5. Dostawy oleju będą realizowane sukcesywnie etapami w terminach, ilościach i miejsc miejscach wskazanych przez Zamawiającego oraz dyrektorów placówek oświatowych na podstawie zamówienia telefonicznego, droga elektroniczną lub faksu. Dostawy oleju realizowane będą w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. 6. Wykonawca dostarczy olej opałowy w czasie nie dłuższym niż 3 dni robocze od dnia zgłoszenia zapotrzebowania przez Zamawiającego. 7. Termin dostawy Wykonawca określi w ofercie (formularz ofertowy załącznik nr 1 do SWZ).

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

287200,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3,69 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3,59 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TERM-OIL Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7962880746

7.3.3)Ulica

ul. Ofiar Firleja 7

7.3.4)Miejscowość

Radom

7.3.5)Kod pocztowy

26-600

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-10-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

287200,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jastrząb prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jastrząb.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 287 200 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TERM-OIL Sp. z o.o. (Radom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.