„Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025”
Zamawiający Gmina Jastrząb (Jastrząb, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 261 938 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1304, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
24 września 2024
Termin ofert: 2 października 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
15 października 2024
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
06 października 2025
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Jastrząb |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 670223741 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Plac Niepodległości 5 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Jastrząb |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 26-502 |
| 1.4.4.) | Województwo | mazowieckie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL921 - Radomski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 486284860 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@jastrzab.com.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | ugjastrzab.bip.org.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-cd24e00d-6d81-42a8-ad46-6e2316a0bbed |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2025/BZP 00459697 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2025-10-06 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00512877 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Dostawa oleju opałowego w sezonie grzewczym 2024/2025” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa i wyładunek oleju opałowego grzewczego spełniający wymagania normy PN-C-96024 | 2020-12 w zakresie oleju opałowego lekkiego gatunku L-1 w ilości około 80 000 litrów w sezonie grzewczym 2024/2025 o parametrach nie gorszych niż: Parametry techniczne oleju opałowego: - zawartość siarki do 0,1 % - wartość opałowa nie niższa niż 42,6 MJ/kg - temperatura płynięcia nie wyższa niż – 20° C - zawartość zanieczyszczeń stałych nie większa niż 24 mg/kg - zawartość wody nie większa niż 200 mg/kg - barwa czerwona w tym dla placówek oświatowych około 60 000 litrów tj. : - Publiczna Szkoła Podstawowa w Jastrzębiu, ul. Kościuszki 51B - Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Lipienieckiej Dużej oraz do budynku Urzędu Miejskiego około 20 000 litrów. 2. Ilość oleju opałowego wskazana w swz ma charakter planowy. Podane ilości mogą ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu. Faktyczna wielkość dostaw będzie odpowiednia do rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zastrzega, że w przypadku mniejszego zapotrzebowania z przyczyn od niego niezależnych (np. ciepła zima) nie jest zobowiązany wykupić całości zamówienia. 3. Olej opałowy musi spełnić wszystkie wymagane przepisami normy jakościowe. Do każdej partii Wykonawca musi załączyć aktualne świadectwo jakości lub równoważny dokument przedstawiając parametry dostarczanego opału nie gorsze niż określone w pkt. 1. Olej opałowy powinien spełniać wymagania Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz. U. z 2016 r., poz. 2008), Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2633). 4. Przedmiot zamówienia obejmuje załadunek, transport do miejsca przeznaczenia oraz wyładunek oleju. 5. Dostawy oleju będą realizowane sukcesywnie etapami w terminach, ilościach i miejsc miejscach wskazanych przez Zamawiającego oraz dyrektorów placówek oświatowych na podstawie zamówienia telefonicznego, droga elektroniczną lub faksu. Dostawy oleju realizowane będą w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. 6. Wykonawca dostarczy olej opałowy w czasie nie dłuższym niż 3 dni robocze od dnia zgłoszenia zapotrzebowania przez Zamawiającego. 7. Termin dostawy Wykonawca określi w ofercie (formularz ofertowy załącznik nr 1 do SWZ). |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 09135100-5 - Olej opałowy |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-10-14 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 7 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | TERM-OIL Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7962880746 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Ofiar Firleja 7 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Radom |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 26-600 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 287200,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00545566/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-05-14 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 191560,20 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.