Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 868 337 zł
Umowa zawarta
18 września 2024
Okres realizacji
od 1 stycznia 2025 do 30 czerwca 2025
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 2 868 337 zł – 3 171 219 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 460101W Dębsk - Karniszyn Parcele

Zamawiający Gmina Bieżuń (Bieżuń, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 460101W Dębsk - Karniszyn Parcele”, wybierając ofertę wykonawcy Usługi Transportowo - Budowlane Michał Kleniewski. Wartość umowy: 2 868 337 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina BieżuńBieżuń, Mazowieckie (powiat Żuromiński →)opublikowano 19 września 2024
Wartość umowy
2 868 337 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Usługi Transportowo - Budowlane Michał Kleniewski (Kondrajec Pański), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 868 337,10 zł (umowę zawarto 18 września 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 2 868 337,10 zł do 3 171 219,42 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2025 r. do 30 czerwca 2025 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bieżuń

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 130377913

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska 2

1.5.2.)Miejscowość

Bieżuń

1.5.3.)Kod pocztowy

09-320

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL922 - Ciechanowski

1.5.7.)Numer telefonu

+48236578056

1.5.8.)Numer faksu

+48236578039

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umig@biezun.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.biezun.nv.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/952763

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 460101W Dębsk - Karniszyn Parcele

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3cfc4f75-766a-403a-9483-6dfb8b6b3485

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00506794

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00010964/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 460101W Dębsk- Karniszyn Parcele

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00405245

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PRZPiFP.271.1.11.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2721988,49 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa odcinka drogi gminnej nr 460101W Dębsk – Karniszyn Parcele
W zakres robót wchodzi wykonanie min. następujących robót:
a) Przygotowanie terenu pod budowę
b) Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
c) Roboty odwadniające
d) Fundamentowanie dróg
e) Roboty w zakresie nawierzchni dróg
f) Instalowanie znaków drogowych
g) Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
h) Roboty ziemne sieć kanalizacji deszczowej
i) Roboty instalacyjne – sieć kanalizacji deszczowej
j) Roboty ziemne sieć wodociągowa
k) Roboty instalacyjne sieć wodociągowa
W zakres zamówienia wchodzą wszystkie prace, czynności oraz roboty, które należy zrealizować by przedmiot zamówienia osiągnął gotowość do użytkowania i eksploatacji, by został wykonany należycie, zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami prawa, sztuką budowlaną, zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji robót.

3.2 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do SWZ:
- załącznik nr 10 do SWZ – przedmiary robót (branża sanitarna i drogowa)
- załącznik nr 11 do SWZ - dokumentacja branża drogowa
- załącznik nr 12 do SWZ – dokumentacja branża sanitarna
Wykonawca winien obliczyć wartość robót na podstawie załączonej dokumentacji technicznej.

Załączone przedmiary robót są materiałem pomocniczym do wyliczenia ceny ryczałtowej oferty, a ewentualne nieujęte w nim elementy robót wynikające z projektu nie mogą stanowić podstawy do żądania przez Wykonawcę dodatkowego wynagrodzenia.

3.3 Wykonawca zobowiązany jest do:
3.3.1. Opracowania i przekazania Zamawiającemu harmonogramu rzeczowo-finansowego w terminie 7 dni od dnia zawarcia umowy, zwanego dalej „harmonogramem”
a) Terminy rozpoczęcia i zakończenia realizacji poszczególnych etapów rozliczeniowych;
b) Wartość robót przewidzianych w każdym etapie rozliczeniowym;
c) Zakres robót do wykonania w każdym etapie rozliczeniowym;
d) Datę zakończenia realizacji robót;
e) Datę zgłoszenia robót do odbioru.
Zmiana harmonogramu wymaga uzyskania każdorazowej akceptacji przez Zamawiającego i Inspektora nadzoru inwestorskiego. Inspektor nadzoru inwestorskiego dokonuje weryfikacji i akceptuje lub przekazuje uwagi do harmonogramu w terminie 7 dni od dnia przedłożenia harmonogramu przez Wykonawcę, a następnie ostatecznie zaakceptowany harmonogram przekazuje Zamawiającemu,
3.3.2. Przedłożenia na 2 dni przed podpisaniem umowy kosztorysów ofertowych (zgodnych z ceną podaną w formularzu ofertowym) z uwzględnieniem wszystkich robót i kosztów niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy, sporządzonych metodą uproszczoną wskazującego sposób wyliczenia ceny ofertowej: z podziałem na branże i zakres rzeczowy zamówienia z wyszczególnieniem zastosowanych w kosztorysach ofertowych składników cenotwórczych
3.4 Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na własny koszt bezpiecznych warunków ruchu drogowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową i wykonać na własny koszt czasową organizację ruchu „na czas budowy” dla drogi gminnej nr 460101W, którą należy uzgodnić ze Starostwem Powiatowym w Żurominie.

Ponadto koszt pełnej obsługi geodezyjnej związanej z realizacją zamówienia oraz wykonania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej - po stronie wykonawcy.

Materiały z rozbiórki nie należą do zamawiającego Wykonawca będzie miał obowiązek wywieźć je i zutylizować na własny koszt zgodnie z obowiązującym prawem w tym zakresie. Jeśli materiały z rozbiórki zostaną zakwalifikowane przez Zamawiającego i Inspektora Nadzoru Inwestorskiego do odzysku Wykonawca będzie miał obowiązek złożyć je na terenie wskazanym przez Zamawiającego lub wywieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego (do 15 km)

3.5 Roboty będące przedmiotem umowy należy wykonać z należytą starannością zgodnie z przedmiarem robót, projektem, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót obowiązującymi przepisami, normami oraz zasadami współczesnej wiedzy technicznej i uzgodnieniami dokonanymi w trakcie realizacji robót.
3.6 Materiały stosowane przez Wykonawcę podczas realizacji przedmiotu zamówienia powinny być fabrycznie nowe i odpowiadać co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do stosowania w budownictwie zgodnie z ustawą Prawo budowlane oraz posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty.
3.7 Wymagany minimalny okres gwarancji na wykonane roboty budowlane wynosi 36 miesięcy. Uwaga wymagany okres gwarancji stanowi kryterium oceny ofert. Okres rękojmi równy jest okresowi gwarancji.

3.8 Za bezpieczeństwo na terenie, na którym wykonywane będą roboty od chwili rozpoczęcia robót aż do zakończenia realizacji inwestycji (zakończonej protokołem odbioru) odpowiedzialny będzie Wykonawca.

Pozostałe informacje zawiera SWZ wraz z załącznikami

4.5.3.)Główny kod CPV

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2868337,10 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3171219,42 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2868337,10 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Usługi Transportowo - Budowlane Michał Kleniewski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5661841615

7.3.4)Miejscowość

Kondrajec Pański

7.3.5)Kod pocztowy

06-450

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-09-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2868337,10 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2025-01-01 do 2025-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45220000-5Roboty inżynieryjne i budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
676 558 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
382 886 zł1 613 630 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 230 743 zł
Źródło próbki
CPV 45220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
382 886 zł
Mediana
676 558 zł
Górny kwartyl
1 613 630 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bieżuń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bieżuń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 868 337 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45220000-5 (Roboty inżynieryjne i budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Usługi Transportowo - Budowlane Michał Kleniewski (Kondrajec Pański). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.