Unieważniono wszystkie części postępowania2 części
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    3 oferty
  2. Unieważniona
    Część 2
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres oferowanej gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Czeremcha zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa

Zamawiający Gmina Czeremcha (Czeremcha, Podlaskie) opublikował wynik postępowania „Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Czeremcha zniszczonych w wyniku…”. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina CzeremchaCzeremcha, Podlaskie (powiat Hajnowski →)opublikowano 9 września 2024
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 676 483 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaUnieważniono wszystkie 2 części postępowania. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZEREMCHA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659237

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Duboisa 14

1.5.2.)Miejscowość

Czeremcha

1.5.3.)Kod pocztowy

17-240

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

856850400

1.5.8.)Numer faksu

856850400

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@czeremcha.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.czeremcha.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-af7ecb6a-8def-4149-92f4-9ec81b69e809

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Czeremcha zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-af7ecb6a-8def-4149-92f4-9ec81b69e809

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00489463

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-09-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00054832/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Remont i przebudowa dróg gminnych na terenie Gminy Czeremcha zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00451371

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GGiOŚ.271.11.2024.ESP

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

5118905,37 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I – Remont dróg gminnych:
1) Remont drogi gminnej Nr 109220B Zubacze-Bobrówka od km 0+000,00 do km 1+353,00;
2) Remont drogi gminnej od ul. 1-go Maja do DK 66 od km 0+000,00 do km 0+758,50;
3) Remont drogi gminnej Nr 109218B Stawiszcze – Połowce od km 0+000,00 do km 1+911,00;
4) Remont drogi gminnej Nr 109144B Czeremcha-Wieś – Dasze od km 0+000 do km 1+556;
5) Remont drogi gminnej Nr 109226B ul. Szkolna od km 0+000,00 do km 0+917,30;
6) Remont drogi gminnej Nr 109231B ul. Duboisa od km 0+000,00 do km 1+546,40;
7) Remont drogi gminnej Nr 109251B ul. 1-go Maja od km 0+000,00 do km 0+560,80;
8) Remont drogi gminnej Nr 109227B ul. Długa od km 0+000,00 do km 0+433,60;
9) Remont drogi gminnej Nr 109228B ul. Wiśniowa od km 0+000,00 do km 0+167,50;
10) Remont drogi gminnej Nr 109219B, Nr 109216B od km 0+000,00 do km 0+870,00.
Zamówienie, w zakresie części I należy wykonać zgodnie z dokumentacją stanowiącą załącznik nr 7 do SWZ, obejmującą: przedmiary robót, plany sytuacyjne i SST dot. regulacji pionowej studzienek urządzeń podziemnych, na zasadach opisanych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6a do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.5.)Wartość części

2816255,86 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II – Zaprojektowanie i przebudowa dróg gminnych:
1) Przebudowa drogi gminnej Nr 109251B ul. 1-go Maja od km 0+000,00 do km 0+372,00;
2) Przebudowa drogi gminnej Nr 109221B w miejscowości Opaka Duża od km 0+000,00 do km 0+527,50;
3) Przebudowa drogi gminnej Nr 109220B w miejscowości Bobrówka od km 0+000,00 do km 0+719,30.
Zamówienie, w zakresie części II, należy zaprojektować i wykonać zgodnie z dokumentacją stanowiącą załącznik nr 8 do SWZ, obejmującą: Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU), Opinię geotechniczną wraz z dokumentacją badań podłoża, przedmiar robót, plany sytuacyjne, na zasadach opisanych we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 6b do SWZ.
Zamówienie w zakresie części II obejmuje:
1) wykonanie części projektowej:
a) materiały do zgłoszenia robót,
b) projekty techniczne,
c) projekty stałej organizacji ruchu,
d) projekty czasowej organizacji ruchu,
e) przedmiary robót,
f) kosztorysy inwestorskie,
g) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
h) inne opracowania tj.: projekty, pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami, konieczne do należytego zrealizowania inwestycji (w tym uzyskanie odpowiedniej zgody wodnoprawnej, jeśli zajdzie konieczność, uzyskanie niezbędnych odstęp i uzgodnień w zakresie działek należących do PKP).
i) uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę lub dokonanie zgłoszenia robót budowlanych wraz z potwierdzeniem braku złożenia sprzeciwu przez właściwy organ lub uzyskanie ostatecznej decyzji na realizację inwestycji drogowej (jeżeli okaże się niezbędna),
j) przekazanie Zamawiającemu całości opracowanej dokumentacji w formatach: *dwg, *doc, jak również w formacie *pdf na nośniku CD;
2) sprawowanie nadzoru autorskiego:
a) wykonywanie czynności nadzoru autorskiego określonych w art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725),
b) wyjaśnianie wątpliwości dotyczących rozwiązań zawartych w dokumentacji projektowej pojawiających się w toku realizacji inwestycji,
c) uzupełnianie szczegółów dokumentacji projektowej oraz wyjaśnianie wątpliwości w tym zakresie w toku realizacji inwestycji,
d) ścisła współpraca ze wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego,
e) udział w komisjach odbiorowych i naradach technicznych na budowie,
f) wykonywanie czynności związanych ze sprawowaniem nadzoru autorskiego na każde wezwanie Zamawiającego,
g) bieżące monitorowanie realizowanych robót budowlanych i przybywanie na teren budowy bądź do miejsca wskazanego przez Zamawiającego na każde jego wezwanie, celem rozstrzygnięcia wszelkich pojawiających się w toku realizacji robót wątpliwości związanych z rozwiązaniami przyjętymi w dokumentacji (przyjazd na budowę powinien nastąpić w terminie 2 dni od daty zawiadomienia – e-mail, telefon lub w innym umówionym z Zamawiającym terminie);
3) wykonanie robót budowlanych na podstawie uzgodnionej i zatwierdzonej dokumentacji projektowej;
4) oddanie dróg do użytkowania wraz z uporządkowaniem terenu przyległego po zakończeniu robót z odtworzeniem trawników i terenów zielonych, przylegających do miejsc prowadzenia robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

4.5.5.)Wartość części

2302649,51 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie faktyczne: W niniejszym postepowaniu w ramach części 1 zostały złożone 3 oferty przez Wykonawców:
1) Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o., Mickiewicza 183, 17-100 Bielsk Podlaski, cena ofertowa: 3 423 292,72 PLN;
2) Zakład Usługowo Handlowy DOM-BUD Janusz Dworakowski, ul. Barwikowska 7, 18-100 Łapy, cena ofertowa: 4 148 000,00 PLN;
3) STRABAG Sp. z o.o., Parzniewska 10, 05-800 Pruszków – cena ofertowa: 3 999 365,92 PLN.
Ceny ofertowe złożonych ofert przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 3 213 994,71 PLN. Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia i dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3423292,72 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4148000,00 PLN

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Uzasadnienie faktyczne:
W niniejszym postepowaniu w ramach części 2 zostały złożone 2 oferty przez Wykonawców:
1) Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o., Mickiewicza 183, 17-100 Bielsk Podlaski, cena ofertowa: 3 273 030,00 PLN;
2) Zakład Usługowo Handlowy DOM-BUD Janusz Dworakowski, ul. Barwikowska 7, 18-100 Łapy, cena ofertowa: 3 540 323,66 PLN.
Ceny ofertowe złożonych ofert przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 2 586 005,29 PLN. Zamawiający nie może zwiększyć środków na sfinansowanie zamówienia i dlatego zasadne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3273030,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3540323,66 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
676 483 zł
Próbka: 99 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 004 zł1 381 768 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 023 764 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 004 zł
Mediana
676 483 zł
Górny kwartyl
1 381 768 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czeremcha prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czeremcha.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.