Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 876 970 zł
Umowa zawarta
24 lipca 2024
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 2 876 970 zł – 3 417 222 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa stacji uzdatniania wody w Bronkowie

Zamawiający Gmina Bobrowice (Bobrowice, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa stacji uzdatniania wody w Bronkowie”, wybierając ofertę wykonawcy AQUA INSTAL Sabina Śmich. Wartość umowy: 2 876 970 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina BobrowiceBobrowice, Lubuskie (powiat Żagański →)opublikowano 20 sierpnia 2024
Wartość umowy
2 876 970 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,6 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy AQUA INSTAL Sabina Śmich (Mysłowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 876 970,00 zł (umowę zawarto 24 lipca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 2 876 970,00 zł do 3 417 222,38 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bobrowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770209

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

131

1.5.2.)Miejscowość

Bobrowice

1.5.3.)Kod pocztowy

66-627

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

68 391 3280

1.5.8.)Numer faksu

683913284

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zam.pub@bobrowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.bobrowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/bobrowice

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa stacji uzdatniania wody w Bronkowie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-88636ddb-1d88-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00462210

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00077053/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Budowa stacji uzdatniania wody w Bronkowie - "zaprojektuj i wybuduj"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

PROW 2014-2020

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00344151

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZPR.271.5.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2019450 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach niniejszego zamówienia należy wykonać:
- kompletną dokumentację projektową budowlaną wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę (o ile jest wymagana) lub dokonanie prawomocnego zgłoszenia dla robót nie wymagających pozwolenia na budowę,
- kompletną dokumentacje projektową Wykonawczą. Dopuszcza się wykonanie jednego opracowania - Projekt Budowlany o szczegółowości projektu Wykonawczego,
- roboty budowlane w oparciu o zatwierdzony Projekt Budowlany, Projekt Wykonawczy zgodnie z warunkami pozwolenia na budowę,
- centralny system monitoringu i nadzoru wraz z wizualizacją,
- niezbędną dokumentację odbiorową i powykonawczą,
- instrukcję obsługi SUW,
- uzyskać w imieniu Zamawiającego dokumenty i uzgodnienia niezbędne do pozwolenia na użytkowanie.
Zakres robót objętych zamówieniem stanowi:
- remont istniejących ujęć wody – studni S1 i S2 poprzez remont głowic studziennych, wymianę pomp głębinowych na nowe oraz remont obudów studni (nienaruszający konstrukcji obudowy),
- wymiana rurociągu magistralnego wody surowej od ujęcia do nowoprojektowanej Stacji Uzdatniania wody,
- wykonanie kontenerowego budynku SUW wraz z fundamentem,
- wykonanie napowietrzania wody surowej,
- wykonanie instalacji technologicznej uzdatniania wody,
- wykonanie instalacji płukania filtrów wodą powietrzem i wodą czystą,
- wykonanie układu sterylizacji na nowoprojektowanym ciągu technologicznym przy użyciu m.in. lampy UV z istniejącego ciągu technologicznego (Zamawiający zainstalował nową lampę UV w istniejącym obiekcie),
- wykonanie kompletnego układu filtracji wraz ze sterowaniem i monitoringiem,
- podłączenie nowoprojektowanej Stacji Uzdatniania Wody do istniejącego odstojnika popłuczyn,
- zapewnienie ciągłości przepływu wody do odbiorców,
- dobór, zakup i zainstalowanie agregatu prądotwórczego na potrzeby SUW,
- wykonanie nowego zbiornika buforowego wody o pojemności V= 100m3,
- wykonanie nowego przyłącza energetycznego dla całego obiektu,
- roboty elektryczne i AKPiA tj. wykonanie rozdzielnicy głównej zasilająco-sterowniczej, przystosowanej do współpracy z agregatem prądotwórczym; wykonanie nowych instalacji zasilających do urządzeń technologicznych i studni, wykonanie nowych instalacji sterowniczych i sygnalizacyjnych do urządzeń technologicznych, wykonanie i montaż urządzeń związanych z monitoringiem,
- wykonanie wszelkich niezbędnych opracowań wymaganych do realizacji inwestycji,
- wykonanie zagospodarowania terenu działki.

Pełna odpowiedzialność za osiągnięcie zakładanych celów przedsięwzięcia i osiągnięcie parametrów gwarantowanych zgodnie z wymaganiami PFU, przepisami Prawa budowlanego spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca jest zobowiązany do zweryfikowania danych w niniejszym PFU na etapie tworzenia projektu. W przypadku, gdy Wykonawca uzna za konieczne należy wykonać badania pilotowe na stacji uzdatniania wody w celu ustalenia dokładnych parametrów technologicznych :
- optymalnej prędkości filtracji,
- sposobu napowietrzania wody,
- rodzaju oraz warstw złóż filtracyjnych.
Pozostała treść znajduje się w załączniku 9 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2876970 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3417222,38 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2876970 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

AQUA INSTAL Sabina Śmich

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6292226109

7.3.3)Ulica

Miarki 36

7.3.4)Miejscowość

Mysłowice

7.3.5)Kod pocztowy

41-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2876970 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71322000-1Usługi inżynierii projektowej w zak…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
244 748 zł
Próbka: 68 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
122 250 zł381 883 zł
Rozstęp międzykwartylowy
259 633 zł
Źródło próbki
CPV 71322000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
122 250 zł
Mediana
244 748 zł
Górny kwartyl
381 883 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bobrowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bobrowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 876 970 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71322000-1 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: AQUA INSTAL Sabina Śmich (Mysłowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.