Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa stacji uzdatniania wody w Bronkowie

Zamawiający Gmina Bobrowice (Bobrowice, Lubuskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa stacji uzdatniania wody w Bronkowie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina BobrowiceBobrowice, Lubuskie (powiat Żagański →)opublikowano 25 września 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 244 199 zł
Konkurencyjność
~3,6 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Bobrowice

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970770209

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

131

1.4.2.)Miejscowość

Bobrowice

1.4.3.)Kod pocztowy

66-627

1.4.4.)Województwo

lubuskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.4.7.)Numer telefonu

68 391 3280

1.4.8.)Numer faksu

683913284

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zam.pub@bobrowice.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.bobrowice.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-88636ddb-1d88-11ef-bfd3-e6cc5d6d04e5

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00442104

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-09-25

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00344151

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

PROW 2014-2020

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa stacji uzdatniania wody w Bronkowie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach niniejszego zamówienia należy wykonać:
- kompletną dokumentację projektową budowlaną wraz z uzyskaniem w imieniu Zamawiającego prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę (o ile jest wymagana) lub dokonanie prawomocnego zgłoszenia dla robót nie wymagających pozwolenia na budowę,
- kompletną dokumentacje projektową Wykonawczą. Dopuszcza się wykonanie jednego opracowania - Projekt Budowlany o szczegółowości projektu Wykonawczego,
- roboty budowlane w oparciu o zatwierdzony Projekt Budowlany, Projekt Wykonawczy zgodnie z warunkami pozwolenia na budowę,
- centralny system monitoringu i nadzoru wraz z wizualizacją,
- niezbędną dokumentację odbiorową i powykonawczą,
- instrukcję obsługi SUW,
- uzyskać w imieniu Zamawiającego dokumenty i uzgodnienia niezbędne do pozwolenia na użytkowanie.
Zakres robót objętych zamówieniem stanowi:
- remont istniejących ujęć wody – studni S1 i S2 poprzez remont głowic studziennych, wymianę pomp głębinowych na nowe oraz remont obudów studni (nienaruszający konstrukcji obudowy),
- wymiana rurociągu magistralnego wody surowej od ujęcia do nowoprojektowanej Stacji Uzdatniania wody,
- wykonanie kontenerowego budynku SUW wraz z fundamentem,
- wykonanie napowietrzania wody surowej,
- wykonanie instalacji technologicznej uzdatniania wody,
- wykonanie instalacji płukania filtrów wodą powietrzem i wodą czystą,
- wykonanie układu sterylizacji na nowoprojektowanym ciągu technologicznym przy użyciu m.in. lampy UV z istniejącego ciągu technologicznego (Zamawiający zainstalował nową lampę UV w istniejącym obiekcie),
- wykonanie kompletnego układu filtracji wraz ze sterowaniem i monitoringiem,
- podłączenie nowoprojektowanej Stacji Uzdatniania Wody do istniejącego odstojnika popłuczyn,
- zapewnienie ciągłości przepływu wody do odbiorców,
- dobór, zakup i zainstalowanie agregatu prądotwórczego na potrzeby SUW,
- wykonanie nowego zbiornika buforowego wody o pojemności V= 100m3,
- wykonanie nowego przyłącza energetycznego dla całego obiektu,
- roboty elektryczne i AKPiA tj. wykonanie rozdzielnicy głównej zasilająco-sterowniczej, przystosowanej do współpracy z agregatem prądotwórczym; wykonanie nowych instalacji zasilających do urządzeń technologicznych i studni, wykonanie nowych instalacji sterowniczych i sygnalizacyjnych do urządzeń technologicznych, wykonanie i montaż urządzeń związanych z monitoringiem,
- wykonanie wszelkich niezbędnych opracowań wymaganych do realizacji inwestycji,
- wykonanie zagospodarowania terenu działki.

Pełna odpowiedzialność za osiągnięcie zakładanych celów przedsięwzięcia i osiągnięcie parametrów gwarantowanych zgodnie z wymaganiami PFU, przepisami Prawa budowlanego spoczywa na Wykonawcy. Wykonawca jest zobowiązany do zweryfikowania danych w niniejszym PFU na etapie tworzenia projektu. W przypadku, gdy Wykonawca uzna za konieczne należy wykonać badania pilotowe na stacji uzdatniania wody w celu ustalenia dokładnych parametrów technologicznych :
- optymalnej prędkości filtracji,
- sposobu napowietrzania wody,
- rodzaju oraz warstw złóż filtracyjnych.
Pozostała treść znajduje się w załączniku 9 do SWZ

3.9.)Główny kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-07-24

4.2.)Okres realizacji zamówienia

10 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

AQUA INSTAL Sabina Śmich

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6292226109

4.3.3.)Ulica

Miarki 36

4.3.4.)Miejscowość

Mysłowice

4.3.5.)Kod pocztowy

41-400

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

2876970 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00462210/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-06-17

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

2876970 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71322000-1Usługi inżynierii projektowej w zak…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
244 199 zł
Próbka: 68 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
110 500 zł381 883 zł
Rozstęp międzykwartylowy
271 383 zł
Źródło próbki
CPV 71322000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
110 500 zł
Mediana
244 199 zł
Górny kwartyl
381 883 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bobrowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bobrowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71322000-1 (Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.