Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

To ogłoszenie jest wynikiem postępowania bez wyboru wykonawcy. Szczegóły formalne znajdziesz w treści ogłoszenia.

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonywanie robót budowlanych - remontowych w branżach: ogólnobudowlanej, instalacyjno-sanitarnej i elektrycznej w obiektach należących do zasobu Gminy Kobierzyce w latach 2024/2025.

Zamawiający Gmina Kobierzyce (Kobierzyce, Dolnośląskie) opublikował wynik postępowania „Wykonywanie robót budowlanych - remontowych w branżach: ogólnobudowlanej,…”.

Zamawiający: Gmina KobierzyceKobierzyce, Dolnośląskie (powiat Wrocławski →)opublikowano 16 lipca 2024
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 317 225 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kobierzyce

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931935075

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Al. Pałacowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Kobierzyce

1.5.3.)Kod pocztowy

55-040

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

apucek@ugk.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.ugk.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ugk.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonywanie robót budowlanych - remontowych w branżach: ogólnobudowlanej, instalacyjno-sanitarnej i elektrycznej w obiektach należących do zasobu Gminy Kobierzyce w latach 2024/2025.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-06f25b74-2498-11ef-a458-c2a7c3d67e03

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00414176

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-07-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00050503/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Wykonanie remontów w budynkach komunalnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00355964

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RŚZiZP.271.36.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest Wykonywanie robót budowlanych - remontowych w branżach

ogólnobudowlanej, instalacyjno-sanitarnej i elektrycznej w obiektach należących do zasobu Gminy Kobierzyce w latach 2023/2024. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonawstwo robót budowlanych i remontowych w branżach: 1) Ogólnobudowlanej, 2) Instalacyjno - sanitarnej, 3) Elektrycznej. w szczególności: 1) Roboty posadzkarsko - fliziarskie, 2) Prace wykończeniowe (naprawa tynków, gipsowanie, malowanie ścian, itp.), 3) Roboty brukarskie, 4) Roboty ogólnobudowlane w pomieszczeniach (w tym roboty stolarskie, wymiana okien i drzwi), 5) Naprawa rynien, spustów i kanałów deszczowych, 6) Naprawa i malowanie elewacji zewnętrznych, 7) Roboty murarskie i betoniarskie - przesunięcia ścian, wykonywanie schodów, wykonywanie nadproży oraz renowacja elementów żelbetowych przy zastosowaniu aktualnie stosowanych technologii, 8) Prace instalacyjne w zakresie instalacji sanitarnych oraz c.o., 9) Wykonywanie przyłączy energetycznych oraz wewnętrznych na obiektach typu: boiska, place zabaw, obiekty rekreacyjne, 3. W ramach umowy Wykonawca winien uzyskać niezbędne do realizacji zadania i prawidłowego użytkowania warunki, uzgodnienia, decyzje oraz opinie (np. kominiarskie, sanepidu) oraz winien dokonać płatności za ich uzyskanie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz.U.2023r. poz. 1605 ze zm.) unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający przygotowując się do postępowania przetargowego szacował kwotę jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia na podstawie stawek z poprzedniej umowy przetargowej realizowanej w latach 2023/2024, gdzie poziom stawek wynosił:
- Stawka netto r-g ( roboczogodzina) - 30,00 zł/r-g
- Stawka brutto przy wartości VAT 8% r-g - 32,40 zł/r-g
- Stawka brutto przy wartości VAT 23% r-g - 36,90 zł/r-g

- Stawka RAL -3 x stawka brutto r-g (odpowiednio do rodzaju wykonywanych robót),
- przy wartości VAT 8% r-g - 97,20 zł/r-g
- przy wartości VAT 23% r-g - 110,70 zł/r-g
gdzie: r-g - to jednostka miary robocizny, wyraża ona normę ilościową wykonania przez jednego robotnika, w czasie jednej godziny określonego zakresu robót
RAL - to jednostka miary robocizny za roboty realizowane w trybie awaryjnym
- 3.5. Kz –5 %
W związku z tym, stawka roboczogodziny na poziomie zaproponowanym przez Wykonawcę jest kwotą przewyższającą kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym, po przeliczeniu kwoty zaoferowanych stawek przez ilość prac zleconych w latach ubiegłych, kwota ta przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
317 225 zł
Próbka: 147 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 204 zł631 827 zł
Rozstęp międzykwartylowy
436 624 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 204 zł
Mediana
317 225 zł
Górny kwartyl
631 827 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kobierzyce prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kobierzyce.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.