Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 174 177 zł
Umowa zawarta
29 maja 2024
Okres realizacji
470 dni
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 4 174 177 zł – 5 765 677 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„ROZBUDOWA, PRZEBUDOWA BUDYNKU MBP IM. CYPRIANA NORWIDA W ZŁOTOWIE W RAMACH INWESTYCJI: ROZBUDOWA I MODERNIZACJA MBP IM. CYPRIANA NORWIDA W ZŁOTOWIE”

Zamawiający Gmina Miasto Złotów (Złotów, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „ROZBUDOWA, PRZEBUDOWA BUDYNKU MBP IM. CYPRIANA NORWIDA W ZŁOTOWIE W RAMACH INWESTYCJI:…”, wybierając ofertę wykonawcy CERTA Trzemeszno Sp. z o.o. Wartość umowy: 4 174 177 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Gmina Miasto ZłotówZłotów, Wielkopolskie (powiat Złotowski →)opublikowano 29 maja 2024
Wartość umowy
4 174 177 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy CERTA Trzemeszno Sp. z o.o. (Trzemeszno), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 174 177,16 zł (umowę zawarto 29 maja 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 4 174 177,16 zł do 5 765 676,66 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 470 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miasto Złotów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791342

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Piasta 1

1.5.2.)Miejscowość

Złotów

1.5.3.)Kod pocztowy

77-400

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

+ 48 67 263 26 40

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@zlotow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.zlotow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/zlotow

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Złotowie

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Rekreacja, kultura i religia

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„ROZBUDOWA, PRZEBUDOWA BUDYNKU MBP IM. CYPRIANA NORWIDA W ZŁOTOWIE W RAMACH INWESTYCJI: ROZBUDOWA I MODERNIZACJA MBP IM. CYPRIANA NORWIDA W ZŁOTOWIE”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b9513300-0098-11ef-885b-8267c0608453

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00343947

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-05-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00027601/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 „Rozbudowa, przebudowa budynku MBP im. C. K. Norwida w Złotowie w ramach inwestycji Rozbudowa i modernizacja MBP im. C. K. Norwida w Złotowie”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00295760

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

MBP.271.1.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

4048528,88 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Zakres zamówienia obejmuje realizację jednego zadania budżetowego składającego się z dwóch zakresów realizacyjnych zadań : 1. ZAKRES ROZBUDOWY, 2. ZAKRES REMONTOWY ISTNIEJĄCEGO OBIEKTU BIBLIOTEKI. Z uwagi na terminową równoległość realizacji obu zakresów oraz z uwagi na realizację w ramach jednego placu budowy i zależności z tego wynikających, Zamawiający podjął decyzję o wyłonieniu jednego wykonawcy i jednoczesnej realizacji obu zakresów inwestycyjnych. Opis przedmiotu zamówienia w SWZ i w zał.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45432110-8 - Kładzenie podłóg

45442100-8 - Roboty malarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4174177,16 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5765676,66 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4174177,16 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

CERTA Trzemeszno Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7842534556

7.3.3)Ulica

Wrzosowa 20

7.3.4)Miejscowość

Trzemeszno

7.3.5)Kod pocztowy

62-240

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Instalacje sanitarne i elektryczne

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-05-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4174177,16 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

470 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 523 356 zł
Próbka: 70 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 600 zł4 470 763 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 114 162 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 600 zł
Mediana
1 523 356 zł
Górny kwartyl
4 470 763 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miasto Złotów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Złotów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 174 177 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: CERTA Trzemeszno Sp. z o.o. (Trzemeszno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.