Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
7 872 000 zł
Umowa zawarta
28 marca 2024
Okres realizacji
do 28 września 2024
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 7 872 000 zł – 9 371 794 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Remont dróg powiatowych na terenie Powiatu Hajnowskiego zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa”

Zamawiający Urząd Gminy Czyże (Czyże, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont dróg powiatowych na terenie Powiatu Hajnowskiego zniszczonych w wyniku działań…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o. Wartość umowy: 7 872 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Urząd Gminy CzyżeCzyże, Podlaskie (powiat Hajnowski →)opublikowano 30 kwietnia 2024
Wartość umowy
7 872 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o. (Bielsk Podlaski), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 7 872 000,00 zł (umowę zawarto 28 marca 2024 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 7 872 000,00 zł do 9 371 793,91 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 28 września 2024 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

URZĄD GMINY CZYŻE

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Czyże

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000536858

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

98

1.5.2.)Miejscowość

Czyże

1.5.3.)Kod pocztowy

17-207

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@ugczyze.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

ugczyze.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d2fad050-d634-11ee-a3b5-e25d731b0da9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Remont dróg powiatowych na terenie Powiatu Hajnowskiego zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d2fad050-d634-11ee-a3b5-e25d731b0da9

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00308713

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-04-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00003975/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Remont dróg powiatowych n terenie powiatu hajnowskiego zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00223744

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.271.4.2024

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Do remontu przeznaczonych jest pięć odcinków dróg powiatowych jak niżej
a) Droga powiatowa: Nowoberezowo – Szostakowo – Osówka – Czyże – Rakowicze (Nr 1616B)
- od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1619B w miejscowości Nowoberezowo (od krawędzi jezdni DP 1619B) do wykonanej nakładki bitumicznej w miejscowości Szostakowo,
- od końca miejscowości Szostakowo (od końca nowo wykonanej nakładki bitumicznej) przez miejscowości Osówka do skrzyżowania z drogą powiatową 1602B w miejscowości Czyże
- od skrzyżowania z drogą powiatową 1602B w miejscowości Czyże, przez miejscowość Rakowicze do granicy Gminy Czyże z Gminą Bielsk Podlaski
b) Droga powiatowa: Kuraszewo – Nowokornino (Nr 1621B)
- od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1620B (od krawędzi jezdni DP 1620B) w miejscowości Kuraszewo, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1619B (do krawędzi jezdni DP 1619B) w miejscowości Nowokornino
c) Droga powiatowa: Czyże – Lady (Nr 1617B)
- od końca miejscowości Czyże (od krawędzi nowo wykonywanej nawierzchni) do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1614B (do krawędzi jezdni DP 1614B) w miejscowości Lady
d) Odcinek drogi powiatowej: Kuraszewo – Trywieża (Nr 1622B)
- od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1620B (od krawędzi jezdni DP 1620B) w miejscowości Kuraszewo, przez miejscowość Wólka do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1619B (do krawędzi jezdni DP 1619B) w miejscowości Trywieża
e) Odcinek drogi powiatowej: Leniewo – Kuraszewo (1614B)
- od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1602B (od krawędzi jezdni DP 1602B) w miejscowości Leniewo, przez miejscowość Lady do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1620B (do krawędzi jezdni DP 1620B) w miejscowości Kuraszewo

Orientacyjny przebieg przedmiotowych odcinków dróg został wskazany na dołączonych do niniejszej SWZ załącznikach mapowych [Plan orientacyjny].

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

7872000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

9371793,91 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

7872000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5430201086

7.3.3)Ulica

Mickiewicza 183

7.3.4)Miejscowość

Bielsk Podlaski

7.3.5)Kod pocztowy

17-100

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2024-03-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

7872000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-09-28

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
706 024 zł
Próbka: 97 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
358 712 zł1 360 316 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 001 604 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
358 712 zł
Mediana
706 024 zł
Górny kwartyl
1 360 316 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Gminy Czyże prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czyże.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 7 872 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe MAKSBUD Sp. z o.o. (Bielsk Podlaski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.