ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

„Remont dróg powiatowych na terenie Powiatu Hajnowskiego zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa”

Zamawiający Urząd Gminy Czyże (Czyże, Podlaskie) prowadził postępowanie „Remont dróg powiatowych na terenie Powiatu Hajnowskiego zniszczonych w wyniku działań…”. Termin składania ofert minął 15 marca 2024, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Urząd Gminy CzyżeCzyże, Podlaskie (powiat Hajnowski →)opublikowano 28 lutego 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 643 813 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
15 marca 2024, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, okres gwarancji i rękojmi 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Remont dróg powiatowych na terenie Powiatu Hajnowskiego zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

URZĄD GMINY CZYŻE

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Czyże

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000536858

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

98

1.5.2.)Miejscowość

Czyże

1.5.3.)Kod pocztowy

17-207

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@ugczyze.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

ugczyze.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Remont dróg powiatowych na terenie Powiatu Hajnowskiego zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d2fad050-d634-11ee-a3b5-e25d731b0da9

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00223744

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-02-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00003975/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Remont dróg powiatowych n terenie powiatu hajnowskiego zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d2fad050-d634-11ee-a3b5-e25d731b0da9

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl lub poczty elektronicznej – w przypadku sytuacji awaryjnych. Skrzynka email Zamawiającego : zamowienia.publiczne@ugczyze.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej: https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce Centrum Pomocy. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne.
Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
Możliwość korzystania w postępowaniu z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na platformie e-Zamówienia. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadania tzw. Konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości są widoczne po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce „Komunikacja”
Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
Maksymalny rozmiar plików przesłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
Miejsce publikacji SWZ oraz zmian i wyjaśnień do treści SWZ – strona internetowa prowadzonego postępowania:
-https://ezamowienia.gov.pl/pl/
Miejsce publikacji ogłoszenia o zamówieniu:
-https://ezamowienia.gov.pl/pl/

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

S.271.4.2024

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Do remontu przeznaczonych jest pięć odcinków dróg powiatowych jak niżej
a) Droga powiatowa: Nowoberezowo – Szostakowo – Osówka – Czyże – Rakowicze (Nr 1616B)
- od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1619B w miejscowości Nowoberezowo (od krawędzi jezdni DP 1619B) do wykonanej nakładki bitumicznej w miejscowości Szostakowo,
- od końca miejscowości Szostakowo (od końca nowo wykonanej nakładki bitumicznej) przez miejscowości Osówka do skrzyżowania z drogą powiatową 1602B w miejscowości Czyże
- od skrzyżowania z drogą powiatową 1602B w miejscowości Czyże, przez miejscowość Rakowicze do granicy Gminy Czyże z Gminą Bielsk Podlaski
b) Droga powiatowa: Kuraszewo – Nowokornino (Nr 1621B)
- od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1620B (od krawędzi jezdni DP 1620B) w miejscowości Kuraszewo, do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1619B (do krawędzi jezdni DP 1619B) w miejscowości Nowokornino
c) Droga powiatowa: Czyże – Lady (Nr 1617B)
- od końca miejscowości Czyże (od krawędzi nowo wykonywanej nawierzchni) do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1614B (do krawędzi jezdni DP 1614B) w miejscowości Lady
d) Odcinek drogi powiatowej: Kuraszewo – Trywieża (Nr 1622B)
- od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1620B (od krawędzi jezdni DP 1620B) w miejscowości Kuraszewo, przez miejscowość Wólka do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1619B (do krawędzi jezdni DP 1619B) w miejscowości Trywieża
e) Odcinek drogi powiatowej: Leniewo – Kuraszewo (1614B)
- od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1602B (od krawędzi jezdni DP 1602B) w miejscowości Leniewo, przez miejscowość Lady do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1620B (do krawędzi jezdni DP 1620B) w miejscowości Kuraszewo

Orientacyjny przebieg przedmiotowych odcinków dróg został wskazany na dołączonych do niniejszej SWZ załącznikach mapowych [Plan orientacyjny].

4.2.6.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

okres gwarancji i rękojmi

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 3

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

zgodnie z SWZ

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

zgodnie z SWZ

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Tak

7.2.)Informacje na temat zaliczek

Zmawiający przewiduje przekazanie Wykonawcy zaliczki w wysokości nie mniejszej niż 5,0 % wynagrodzenia brutto określonego w ust. 1 niniejszego paragrafu. Zaliczka zostanie przekazana na pisemny wniosek Wykonawcy złożony nie wcześniej niż po protokolarnym przejęciu terenu budowy. O ostatecznej wysokości przekazanej zaliczki oraz o terminie jej wypłaty decyduje Zamawiający.

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia
1.Dopuszcza się możliwość wprowadzenia następujących zmian postanowień zawartej umowy

a) zmiany, o których mowa w § 4 ust. 5 i 8 umowy; b) w przypadku wystąpienia kolizji z niezinwentaryzowanym uzbrojeniem terenu, wystąpienia kolizji z innymi równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami, konieczności zmian dokumentacji projektowej w zakresie, w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie terminu zakończenia robót; c) gdy wystąpi konieczność wykonania robót zamiennych lub innych robót niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej lub udzielenia zamówień dodatkowych, które wstrzymują lub opóźniają realizację przedmiotu umowy lub wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty pracami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji; d) jeżeli w trakcie realizacji robot wystąpią warunki geologiczne, geotechniczne lub hydrologiczne odbiegające w sposób istotny od przyjętych w dokumentacji projektowej, wymagające dostosowania technologii wykonania tych robót do istniejących warunków; e) gdy nowy Wykonawca ma zastąpić dotychczasowego Wykonawcę w wyniku sukcesji, wstępując w prawa i obowiązki Wykonawcy, w następstwie przejęcia, połączenia, podziału, przekształcenia, upadłości, restrukturyzacji, dziedziczenia lub nabycia dotychczasowego Wykonawcy lub jego przedsiębiorstwa, o ile nowy Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu określonym w § 2 Umowy, nie zachodzą wobec niego podstawy wykluczenia oraz nie pociąga to za sobą innych istotnych zmian Umowy, a także nie ma na celu uniknięcia stosowania przepisów ustawy Pzp; f) gdy nowy Wykonawca ma zastąpić dotychczasowego Wykonawcę w wyniku przejęcia przez Zamawiającego zobowiązań Wykonawcy względem jego podwykonawców, w przypadku, o którym mowa w art. 465 ust. 1 ustawy Pzp; g) jeżeli dotyczą realizacji przez dotychczasowego Wykonawcę dodatkowych dostaw, usług lub robót budowlanych, których nie uwzględniono w zamówieniu podstawowym, o ile stały się one niezbędne i zostały spełnione łącznie następujące warunki:  zmiana Wykonawcy nie może zostać dokonana z powodów ekonomicznych lub technicznych, w szczególności dotyczących zamienności lub interoperacyjności wyposażenia, usług lub instalacji zamówionych w ramach zamówienia podstawowego,  zmiana Wykonawcy spowodowałaby istotną niedogodność lub znaczne zwiększenie kosztów dla Zamawiającego,  wzrost ceny spowodowany każdą kolejną zmianą nie przekracza 50% wartości pierwotnej Umowy, z wyjątkiem należycie uzasadnionych przypadków; h) jeżeli konieczność zmiany Umowy spowodowana jest okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, o ile zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru Umowy a wzrost ceny spowodowany każdą kolejną zmianą nie przekracza 50% wartości pierwotnej Umowy; i) których łączna wartość jest mniejsza niż progi unijne określone w ustawie Pzp oraz jest niższa niż 15% wartości pierwotnej Umowy, a zmiany te nie powodują zmiany ogólnego charakteru Umowy. 2. W przypadkach, o których mowa w ust. 1 lit. g) – h), Zamawiający nie może wprowadzić kolejnych zmian umowy w celu uniknięcia stosowania przepisów ustawy Pzp oraz po dokonaniu zmiany umowy zamieszcza ogłoszenie o zmianie umowy w Biuletynie Zamówień Publicznych. 3. Jeżeli umowa zawiera postanowienia dotyczące zasad wprowadzania zmian wysokości cen, dopuszczalną wartość zmiany ceny lub dopuszczalną wartość zmiany umowy, o których mowa w ust. 1 lit. g) tiret trzecie oraz w ust. 1 lit. h) – i), ustala się w oparciu o zmienioną cenę.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-03-15 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę wraz z wymaganymi oświadczeniami i/lub dokumentami należy złożyć za pośrednictwem Platformy pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-03-15 10:10

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Przedmiot umowy realizowany jest w ramach uzyskanej od Banku Gospodarstwa Krajowego Wstępnej Promesy NR Edycja8/2023/6448/PolskiLad dotyczącej dofinansowania Inwestycji z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład z przeznaczeniem na realizację przez Zamawiającego Inwestycji pn. „Remont dróg powiatowych na terenie Powiatu Hajnowskiego zniszczonych w wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa” na podstawie art. 69 a ust. 1 ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 568) oraz Uchwały Nr 84/2021 Rady Ministrów z dnia 1 lipca 2021 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych oraz Regulaminu Naboru Wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W wyniku działań związanych z ochroną granicy państwa oraz budową zapory zostały zniszczone drogi powiatowe: Nowoberezowo – Szostakowo – Osówka – Czyże – Rakowicze (Nr 1616B), Kuraszewo – Nowokornino (Nr 1621B), Czyże – Lady (Nr 1617B), Kuraszewo – Trywieża (Nr 1622B), Leniewo - Kuraszewo(1614B). W/w odcinki dróg wymagają remontu ze względu na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników oraz służb uczestniczących w ochronie granicy. W zakresie remontu zostaną wykonane roboty budowlane dotyczące naprawy zniszczeń oraz uszkodzonych elementów w pasie drogowym.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
643 813 zł
Próbka: 96 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
349 728 zł1 371 042 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 021 314 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
349 728 zł
Mediana
643 813 zł
Górny kwartyl
1 371 042 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 15.03.2024, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Urząd Gminy Czyże prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czyże.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.