Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie Zamówienia. Zamawiający informuje, iż w zdaniu drugim w pkt. 4.2 SWZ wyrażnie wskazał „W przypadku braku posiadania środków finansowych na ofertę przekraczającą kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważni postępowanie.”

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

31_TZ Sukcesywne dostawy materiałów biurowych.

Zamawiający Instytut Techniki Budowlanej (Warszawa, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „31_TZ Sukcesywne dostawy materiałów biurowych”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Instytut Techniki BudowlanejWarszawa, Mazowieckieopublikowano 12 marca 2024
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 351 172 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie Zamówienia. Zamawiający informuje, iż w zdaniu drugim w pkt. 4.2 SWZ wyrażnie wskazał „W przypadku braku posiadania środków finansowych na ofertę przekraczającą… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Instytut Techniki Budowlanej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000063650

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Filtrowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-611

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@itb.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.itb.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://itb.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

31_TZ Sukcesywne dostawy materiałów biurowych.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-76690096-a491-11ee-953e-c2ea26915e21

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00240541

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-03-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00574330

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TO.260.31TZ.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy, w okresie 12 miesięcy od dnia podpisania umowy, materiałów biurowych, zgodnych z Opisem Przedmiotu Zamówienia oraz zgodnych z zapisami zawartymi w Formularzach cenowych stanowiących załącznik do niniejszego SWZ. Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale III i IV niniejszej SWZ.
4.2 Zamawiający zastrzega, że umowa zostanie zawarta do kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia lub do kwoty najkorzystniejszej oferty jeśli oferta ta będzie przekraczała kwotę przeznaczoną na sfinansowanie, a Zamawiający będzie posiadał środki finansowe. W przypadku braku posiadania środków finansowych na ofertę przekraczającą kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważni postępowanie.
4.3 W przypadku zawarcia umowy maksymalna kwota może zostać powiększona o wartość ewentualnej waloryzacji na zasadach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy
4.4.Zamawiający zobowiązuje się do wykorzystania minimum 60% kwoty określonej w punkcie 4.2 SWZ.
4.11.W przypadku, gdy w Specyfikacji Warunków Zamówienia, w tym w formularzu cenowym wskazano znaki towarowe lub inne oznaczenia zawierające nazwę własną danego materiału biurowego przypisaną do produktu danego producenta (w tym także oznaczenie wewnętrzne) należy każdorazowo przyjąć, iż Zamawiający dopuszcza w odniesieniu do ww. produktów produkt równoważny.
4.12. Zamawiający dopuszcza zaproponowanie przez Wykonawców materiałów równoważnych do oryginalnych. Pod pojęciem „produkt równoważny” Zamawiający rozumie produkt fabrycznie nowy, wykonany z nowych elementów bez śladu uszkodzeń, pełnowartościowe, wolne od wad technicznych i prawnych, dopuszczone do obrotu na terenie RP, odpowiadające rodzajowi i parametrom opisanym w załącznikach Nr 1 – 3 do niniejszego SWZ, zapakowane w oryginalne opakowania producenta.

4.5.3.)Główny kod CPV

30192000-1 - Wyroby biurowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie Zamówienia. Zamawiający informuje, iż w zdaniu drugim w pkt. 4.2 SWZ wyrażnie wskazał „W przypadku braku posiadania środków finansowych na ofertę przekraczającą kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważni postępowanie.”

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

376974,11 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

376974,11 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

376974,11 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30192000-1Wyroby biurowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
351 172 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
190 096 zł511 988 zł
Rozstęp międzykwartylowy
321 892 zł
Źródło próbki
CPV 30192000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
190 096 zł
Mediana
351 172 zł
Górny kwartyl
511 988 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Instytut Techniki Budowlanej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30192000-1 (Wyroby biurowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.