ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Bieżące utrzymanie dróg o nawierzchni bitumicznej w 2024 roku

Zamawiający Gmina Świerklaniec (Świerklaniec, Śląskie) prowadził postępowanie „Bieżące utrzymanie dróg o nawierzchni bitumicznej w 2024 roku”. Termin składania ofert minął 28 lutego 2024, 08:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina ŚwierklaniecŚwierklaniec, Śląskieopublikowano 12 lutego 2024
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 754 551 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
28 lutego 2024, 08:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady20%Czas reakcji20%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Bieżące utrzymanie dróg o nawierzchni bitumicznej w 2024 roku.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, okres gwarancji jakości i rękojmi za wady 20%, czas reakcji 20%.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ŚWIERKLANIEC

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258983

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Młyńska 3

1.5.2.)Miejscowość

Świerklaniec

1.5.3.)Kod pocztowy

42-622

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@ugswierklaniec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://samorzad.gov.pl/web/gmina-swierklaniec

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Bieżące utrzymanie dróg o nawierzchni bitumicznej w 2024 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0fcfccdc-c5ab-11ee-a84d-d63fc4d19e65

2.5.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00102309

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2024-02-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2024/BZP 00042969/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Remonty dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ugswierklaniec.logintrade.net/zapytania_email,156175,8ff16c35cd05d19fb3c3e2ef46b94912.html

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Z zastrzeżeniem postanowień zawartych w Rozdziale 11 SWZ, komunikacja między
Zamawiającym a Wykonawcami może się odbywać wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy
z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, tj.: pocztą elektroniczną na adres e-mail
barbara.drozdziel@ugswierklaniec.pl lub przez platformę przetargową:
https://ugswierklaniec.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wymagania techniczne związane z
korzystaniem z Platformy przetargowej wskazane są na stronie internetowej Platformy przetargowej pod adresem:
https://ugswierklaniec.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Informacja zawarta w rozdziale 22 SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Informacja zawarta w rozdziale 22 SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Zamówienie obejmuje następujące rodzaje robót

1) Zadanie 1 – Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych 2) Zadanie 2 – Wykonanie nakładki bitumicznej 3) Zadanie 3 – Wymiana / uzupełnienie / przestawienie elementów drogi 4) Zadanie 4 – Roboty drogowe związane z regulacją urządzeń w związku z realizacją zadań 1 i 2 5) Zadanie 5 – Inne roboty drogowe nie objęte powyższym wykazem (np. remont elementów kanalizacji deszczowej) przy uwzględnieniu średnich cen robocizny, materiałów, sprzętu wg Sekocenbud za kwartał poprzedzający kwartał, w którym roboty zostały wykonane 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: • załącznik nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, • załącznik nr 1a do SWZ - specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych. Przewidywane ilości robót określone są w formularzu cenowym załączonym do SWZ. Uwaga! Opis przedmiotu zamówienia oraz formularz cenowy stanowią podstawę wyceny oferty. Szczegóły dotyczące sposobu obliczenia ceny zawarto w rozdziale 14 SWZ. 3. Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na wykonane roboty budowlane na okres co najmniej 12 miesięcy, licząc od dnia podpisania protokołu obioru częściowego. Oferowany okres gwarancji jakości i rękojmi za wady stanowi jedno z kryteriów oceny ofert – szczegóły w rozdziale 15 SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamówienie
polegać będzie na powtórzeniu robót objętych zamówieniem podstawowym. Wielkość zamówienia udzielonego z wolnej ręki nie
przekroczy 30% wartości zamówienia podstawowego.
Realizacja zamówienia udzielonego w trybie z wolnej ręki będzie rozliczana na tych samych zasadach, co realizacja zamówienia
podstawowego. Wycena zamówienia oparta będzie o wskaźniki cenotwórcze zadania podstawowego.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

okres gwarancji jakości i rękojmi za wady

4.3.6.)Waga

20

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

czas reakcji

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zdolność techniczna lub zawodowa:
1. Doświadczenie wykonawcy:
Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia
działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na bieżącym
utrzymywaniu dróg o nawierzchni bitumicznej (np. remont nawierzchni bitumicznej) o wartości co najmniej 300.000 złotych
brutto.
Zamawiający zastrzega, że w sytuacji składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie
zamówienia oraz w sytuacji, gdy Wykonawca będzie polegał na zasobach innego podmiotu, na zasadach określonych w art. 118 Pzp, warunek dotyczący doświadczenia musi zostać spełniony w całości przez Wykonawcę (jednego z Wykonawców wspólnie składających ofertę) lub jeden podmiot, na którego zdolności w tym zakresie powołuje się Wykonawca. Zamawiający nie dopuszcza możliwości wykazania większej ilości robót o łącznej wartości 300.000 złotych – wymagane doświadczenie musi być zdobyte w ramach jednej umowy.
2. Potencjał techniczny:
Wykonawca musi wykazać, że dysponuje lub będzie dysponował następującym sprzętem niezbędnym do realizacji
zamówienia:
a) samochodem ciężarowym samowyładowczym z przykryciem brezentowym lub termosem – min. 1 sztuka,
b) przecinarką z diamentowymi tarczami tnącymi do przycinania krawędzi uszkodzonych warstw prostopadle do powierzchni
nawierzchni – min. 1 sztuka,
c) szczotką mechaniczną – min. 1 sztuka,
d) innym urządzeniem czyszczącym – min. 1 sztuka,
e) skrapiarką – min. 1 sztuka,
f) frezarką umożliwiającą frezowanie nawierzchni asfaltowej na zimno, może być sterowana mechanicznie – min. 1 sztuka,
g) układarką gąsienicową ze sterowaniem równości układanej warstwy – min. 1 sztuka,
h) walcem samojezdnym stalowym gładkim – min. 1 sztuka,
i) zagęszczarką o wadze min. 120 kg - min.1 sztuka,
j) recyklerem mobilnym – min. 1 sztuka,
k) zalewarką spoin, spękań – min. 1 sztuka.
Wszystkie pojazdy powinny być zarejestrowane, dopuszczone do ruchu, posiadać aktualne badania techniczne.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zmiana postanowień umowy może nastąpić gdy:
1) wystąpią okoliczności, o których mowa w art. 455 ust. 1 i 2 Prawa zamówień publicznych,
2) wystąpią przesłanki, o których mowa w § 12 projektu umowy załączonego do SWZ (waloryzacja wynagrodzenia),
3) jeżeli zmiana umowy dotyczyć będzie możliwości powierzenia wykonania części robót podwykonawcy, których zakres nie
został wskazany w ofercie przez Wykonawcę jako przeznaczony do wykonania przez podwykonawców,
4) zmiana terminu realizacji – w przypadkach wskazanych w § 2 projektu umowy, a także w przypadku:
a) zaistnienia uwarunkowań organizacyjno-technicznych, w szczególności mających miejsce w modernizowanych i
remontowanych drogach, gdzie realizacja robót uwarunkowana jest przekazaniem frontu prac przez użytkownika, bądź
realizacji prac przez więcej niż jednego wykonawcę na wspólnym placu budowy, a także w przypadkach przerwania robót
objętych przedmiotem zamówienia na czas realizacji robót dodatkowych,
b) wystąpienia innych przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
6) zmiana terminu wykonania prac spowoduje bezpośrednio wzrost lub obniżenie kosztów wykonania zamówienia po stronie
Wykonawcy,
7) jeżeli zmiana umowy spowodowana będzie siłą wyższą uniemożliwiającą wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z
SWZ. Szczegółowy opis możliwych zmian zawiera projekt umowy załączony do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2024-02-28 08:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ugswierklaniec.logintrade.net/zapytania_email,156175,8ff16c35cd05d19fb3c3e2ef46b94912.html

8.3.)Termin otwarcia ofert

2024-02-28 08:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2024-03-28

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 278 094 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 915 502 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 278 094 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 28.02.2024, 08:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Świerklaniec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świerklaniec.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.