Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
661 740 zł
Umowa zawarta
15 listopada 2023
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
16 ofertceny: 213 866 zł – 2 440 320 złodrzucone: 8wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 209% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Termin wykonania zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbiórka budynków i obiektów budowlanych oraz elementów infrastruktury technicznej w Jaryszewie (gmina Obrzycko) etap 1

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne. Lasy Państwowe-nadleśnictwo Oborniki (Dąbrówka Leśna, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbiórka budynków i obiektów budowlanych oraz elementów infrastruktury technicznej w…”, wybierając ofertę wykonawcy W i W Plus Sp. z o.o. Wartość umowy: 661 740 zł. Złożono 16 ofert.

Wartość umowy
661 740 zł
Liczba ofert
16 ofert
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy W i W Plus Sp. z o.o. (Gorzów Wielkopolski), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 661 740,00 zł (umowę zawarto 15 listopada 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 16 ofert; ceny wahały się od 213 866,25 zł do 2 440 320,00 zł. Odrzucono 8 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

PAŃSTWOWE GOSPODARSTWO LEŚNE. LASY PAŃSTWOWE-NADLEŚNICTWO OBORNIKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 630011527

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Gajowa 1

1.5.2.)Miejscowość

Dąbrówka Leśna

1.5.3.)Kod pocztowy

64-600

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.7.)Numer telefonu

+48 61 2971302

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

oborniki@poznan.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.oborniki.poznan.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e177a8af-5392-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbiórka budynków i obiektów budowlanych oraz elementów infrastruktury technicznej w Jaryszewie (gmina Obrzycko) etap 1

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e177a8af-5392-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00496294

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-11-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00399099

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.9.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

764585,74 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka budynków 12, 13, 18, 19 i3, i4 i obiektów budowlanych oraz elementów infrastruktury technicznej - ETAP 1 na działkach o nr ewid. 81031/1; 81030/1; 81030/2, obręb Jaryszewo, gmina Obrzycko, obejmująca w szczególności następujące działania:
1. Zagospodarowanie placu rozbiórki. Na tym etapie należy wykonać:
• ogrodzenie i oznakowanie terenu rozbiórki. Przed robotami rozbiórkowymi należy wyznaczyć strefy bezpieczeństwa;
• wyznaczyć obszar placu budowy. Na placu należy zamontować budynek socjalny dla pracowników zatrudnionych przy rozbiórce oraz kabinę ustępową;
• wyznaczyć obszar parkowania maszyn budowlanych oraz obszar składowania materiałów rozbiórkowych, kontenerów do segregacji odpadów budowlanych.
2. Prace przygotowawcze. Na tym etapie należy wykonać:
• sprawdzenie i odłączenie wszystkich przyłączy infrastruktury technicznej oraz ich zabezpieczenie. Odłączenie sieci i mediów Wykonawca powinien potwierdzić w dzienniku budowy;
• wykonanie robot porządkowych – usunięcie elementów istniejącego wyposażenia, maszyn i sprzętu, itp., usunięcie zalegających odpadów, śmieci, gruzu w budynkach i na terenie;
• demontaż okien, krat okiennych i drzwi;
• demontaż drabin na elewacjach, oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego;
• rozbiórka ścianek działowych,
• demontaż obróbek blacharskich, orynnowania, poszycia dachu.
3. Rozbiórka elementów konstrukcyjnych. Na tym etapie należy wykonać:
• rozbiórkę kominów ceglanych przy budynkach;
• rozbiórkę konstrukcji dachu;
• rozbiórkę ścian;
• rozbiórkę konstrukcji płyt posadzkowych;
• rozbiórkę ścian fundamentowych i fundamentów;
• rozbiórkę ramp podjazdowych i utwardzeń przed budynkami;
• rozbiórkę studni, ruin po budynkach, wiaty stalowej, śmietników murowanych itd.;
• jednocześnie na tym etapie odpady na bieżąco będą segregowane, prowadzone będzie kruszenie gruzu i prowadzony będzie wywóz odpadów do uprawnionych odbiorców.
4. Roboty końcowe i porządkowe. Na tym etapie należy wykonać:
• kruszenie materiałów na placu rozbiórki;
• wywiezienie materiałów pochodzących z rozbiórki do uprawnionych odbiorców odpadów;
• uporządkowanie terenu i oczyszczenie dróg transportowych z gruzu po pracach rozbiórkowych.
Wykonawca robót jest zobowiązany do wywiezienia odpadów i uzyskania pisemnego potwierdzenia przyjęcia odpadów przez składowisko.
5. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany na podstawie dokumentacji projektowej, stanowiącej załącznik nr 8 i 9 do SWZ, zawierającej szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym: projekt budowlany rozbiórki obiektów, informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, STWiOR,
Załącznik nr 8 stanowi całościowa dokumentacja projektowa przekraczająca swoim zakresem przedmiot niniejszego postępowania.
Załącznik nr 9 stanowi dokumentacja uszczegóławiająca zakres prac ETAPU 1 będącego przedmiotem niniejszego postępowania!

4.5.3.)Główny kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

35113100-0 - Budowlany sprzęt bezpieczeństwa

43300000-6 - Maszyny i sprzęt budowlany

44000000-0 - Konstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45111310-4 - Rozbiórka instalacji wojskowych

45113000-2 - Roboty na placu budowy

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45111320-7 - Rozbiórka instalacji ochronnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

16

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

16

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

213866,25 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2440320,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

661740,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

W i W Plus Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 361004604

7.3.3)Ulica

ul. Ryska 8

7.3.4)Miejscowość

Gorzów Wielkopolski

7.3.5)Kod pocztowy

66-400

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-11-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

661740,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

W związku z odmową podpisania umowy o udzielenie zamówienia publicznego przez firmę SFW FOREST WOJCIECH FORYŚ (SFW FOREST), ALABASTROWA, 12, 55-095 Kamień, REGON 020405655 Zamawiający na postawie art. 263 PZP dokonał ponownego badania i oceny ofert pozostałych Wykonawców w postępowaniu, nie uwzględniając oferty Wykonawcy, który uchylił się od podpisania Umowy. Zamawiający nie uwzględnił w ogłoszeniu oferty Wykonawcy, który uchylił się od podpisania Umowy jako odrzuconej, podając jej wartość w formularzu jako najniższą spośród złożonych oferty.
Podane w ogłoszeniu wartości ofert i umowy są kwotami brutto.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45110000-1Roboty w zakresie burzenia i rozbió…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
890 308 zł
Próbka: 27 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
355 977 zł1 908 310 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 552 333 zł
Źródło próbki
CPV 45110000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
355 977 zł
Mediana
890 308 zł
Górny kwartyl
1 908 310 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Leśne. Lasy Państwowe-nadleśnictwo Oborniki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dąbrówka Leśna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 661 740 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45110000-1 (Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: W i W Plus Sp. z o.o. (Gorzów Wielkopolski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 16 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.