Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
217 858 zł
Umowa zawarta
6 listopada 2023
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 217 858 zł – 221 714 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas realizacji dostaw40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa ekogroszku na potrzeby Gminy Skomlin w sezonie grzewczym 2023/2024.

Zamawiający Gmina Skomlin (Skomlin, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa ekogroszku na potrzeby Gminy Skomlin w sezonie grzewczym 2023/2024”, wybierając ofertę wykonawcy PPHU Beata Pająk. Wartość umowy: 217 858 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina SkomlinSkomlin, Łódzkie (powiat Wieluński →)opublikowano 9 listopada 2023
Wartość umowy
217 858 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PPHU Beata Pająk (Rząśnia), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 217 857,60 zł (umowę zawarto 6 listopada 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 217 857,60 zł do 221 714,39 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA SKOMLIN

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934737

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Trojanowskiego 1

1.5.2.)Miejscowość

Skomlin

1.5.3.)Kod pocztowy

98-346

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.7.)Numer telefonu

43 886 44 77

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@skomlin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.skomlin.akcessnet.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6c76dded-6429-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa ekogroszku na potrzeby Gminy Skomlin w sezonie grzewczym 2023/2024.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-6c76dded-6429-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00486638

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-11-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00050662/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Sukcesywny zakup i dostawa węgla w sezonie grzewczym 2023/2024

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00442568

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.0.4.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

249277,49 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa ekogroszku na potrzeby Gminy Skomlin w sezonie grzewczym 2023/2024” luzem w ilości 180 ton.
Miejsce oraz wielkość dostaw określone zostały w załączniku nr 5 do SWZ, będącym jednocześnie wykazem płatników.
Zamawiający na podstawie art. 31a ust. 1 pkt. 3 ustawy o podatku akcyzowym (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1542 z zm.) zwolniony jest w części od akcyzy dla wyrobów węglowych, których szczegóły zostały określone w załączniku nr 5 do SWZ. Ekogroszek powinien być dostarczony luzem. Zamawiający nie dopuszcza ekogroszku workowanego. Ekogroszek powinien być wysokiej jakości, która zapewni prawidłową eksploatację urządzeń grzewczych oraz będzie odpowiadać wymaganiom jakościowym Polskich Norm i spełniać poniższe parametry:
1) Wartość opałowa: minimum 25 MJ/kg
2) Uziarnienie: 5-25 mm
3) Zawartość popiołu: do 5 %
4) Wilgotność: do 10 %
5) Zawartość siarki - do 0,6%
Zamawiający zastrzega, że parametry dostarczonego ekogroszku muszą być potwierdzone przy dostawie aktualnym certyfikatem lub świadectwem jakości paliw stałych. Wykonawca dostarczać będzie ekogroszek własnym transportem i na własny koszt. Zamawiający nie będzie ponosił kosztów związanych z transportem i rozładunkiem dostarczonego ekogroszku. Wykonawca zobowiązuje się do wykonywania przedmiotu umowy w sposób należyty, zgodnie z przyjętymi normami i przepisami, a w szczególności do terminowej dostawy pełnowartościowego ekogroszku. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu za straty wynikłe z udokumentowanego uszkodzenia urządzeń kotłowni w wyniku dostarczenia przez Wykonawcę ekogroszku o jakości niezgodnej z określonymi wyżej parametrami w wysokości poniesionej szkody. Odbioru dostawy ekogroszku dokonywać będą pracownicy Urzędu Gminy Skomlin. Certyfikat lub świadectwo jakości paliw stałych jest niezbędnym warunkiem przyjęcia dostawy. Pracownik Wykonawcy zobowiązany jest przekazać Certyfikat lub świadectwo jakości paliw stałych oraz dokument dostawy potwierdzający ilość dostarczonego ekogroszku (WZ) osobie upoważnionej przez Zamawiającego do odbioru dostawy.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111210-5 - Węgiel kamienny

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

217857,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

221714,39 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

217857,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPHU Beata Pająk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7691478876

7.3.3)Ulica

Biała 49

7.3.4)Miejscowość

Rząśnia

7.3.5)Kod pocztowy

98-332

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-11-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

217857,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111210-5Węgiel kamienny
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
256 940 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 926 zł443 963 zł
Rozstęp międzykwartylowy
284 037 zł
Źródło próbki
CPV 09111· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
159 926 zł
Mediana
256 940 zł
Górny kwartyl
443 963 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skomlin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skomlin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 217 858 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111210-5 (Węgiel kamienny). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PPHU Beata Pająk (Rząśnia). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.