Unieważniono wszystkie części postępowania2 części
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1Przedmiotem zamówienia jest: usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg gminnych na terenie Gminy Dobra w sezonie zimowym 2023/2024. Część I – Bezrzecze, Wołczkowo, Dobra, Buk, Sławoszewo, Grzepnica, Łęgi, Rzędziny, Stolec
    Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy
    2 oferty
  2. Unieważniona
    Część 2Przedmiotem zamówienia jest: usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg gminnych na terenie Gminy Dobra w sezonie zimowym 2023/2024. Część II – Mierzyn, Skarbimierzyce, Dołuje, Kościno, Wąwelnica, Redlica
    Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji30%Termin płatności faktury10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zimowe utrzymanie dróg gminnych

Zamawiający Gmina Dobra (Dobra, Zachodniopomorskie) opublikował wynik postępowania „Zimowe utrzymanie dróg gminnych”. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina DobraDobra, Zachodniopomorskieopublikowano 9 listopada 2023
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 714 920 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaUnieważniono wszystkie 2 części postępowania. Podstawa: art. 255 pkt 6 ustawy.

  • 2

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Dobra

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 811685496

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szczecińska 16A

1.5.2.)Miejscowość

Dobra

1.5.3.)Kod pocztowy

72-003

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL428 - Szczeciński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

wydzial@dobraszczecinska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.dobraszczecinska.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://portal.smartpzp.pl/dobraszczecinska

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zimowe utrzymanie dróg gminnych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c99e89ca-68df-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00484888

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-11-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00052105/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Zimowe utrzymanie dróg gminnych na terenie Gminy Dobra

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00441822

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WKI.ZP.271.28.2023.LT

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

698601,13 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg gminnych na terenie Gminy Dobra w sezonie zimowym 2023/2024. Część I – Bezrzecze, Wołczkowo, Dobra, Buk, Sławoszewo, Grzepnica, Łęgi, Rzędziny, Stolec

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.)Wartość części

394156,06 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: usługa polegająca na zimowym utrzymaniu dróg gminnych na terenie Gminy Dobra w sezonie zimowym 2023/2024.
Część II – Mierzyn, Skarbimierzyce, Dołuje, Kościno, Wąwelnica, Redlica.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.)Wartość części

304445,07 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

UZASADNIENIE FAKTYCZNE
W przedmiotowym postępowaniu zaistniała rozbieżność dotycząca opisania sposobu obliczenia ceny oferty. W Specyfikacji Warunków Zamówienia Rozdział XVIII Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert ust. 2 pkt 1) Zamawiający podał 12 wag szczegółowych przypisanych poszczególnym dwunastu składnikom cenowym (od wartości wagi równej: 1% do wartości wagi równej :14%, łączna wartość wag wszystkich 12 składników to 60%.). Natomiast w załączniku nr 1/1a stanowiącym formularz ofertowy dla poszczególnej części zamówienia Zamawiający użył tabeli określającej ceny poszczególnych składników z podziałem na stawkę netto, brutto oraz z podaniem orientacyjnej ilości poszczególnych punktów, tak, by Wykonawcy mogli wyliczyć cenę globalną oferty. Wartości orientacyjne podane były w m², km, miesiącach z zaznaczeniem, że „podane w poniższej tabeli ilości są orientacyjne i służą do wyboru najkorzystniejszej cenowo oferty. Zamawiający zastrzega, że podane ilości mogą ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia”
W toku trwania postępowania nie wpłynęły pytania od Wykonawców co do kwestii obliczenia ceny najkorzystniejszej oferty.
Do dnia składania ofert, tj 20.10.2023r. wpłynęły dwie oferty. Zamawiający w trakcie sprawdzania ofert zauważył problem polegający na niemożliwości ocenienia ofert złożonych w postępowaniu w związku z zaistniałą rozbieżnością w SWZ polegającą na podaniu wag cenowych w SWZ oraz ilości w tabeli w załączniku cenowym.
W tej sytuacji nie ma możliwości dokonania wyboru oferty najkorzystniejszej i zawarcia umowy niepodlegającej unieważnieniu ponieważ wpłynęły oferty różnej treści w wyżej opisanym zakresie. Z uwagi na to, ze jest to uchybienie, którego nie da się poprawić na obecnym etapie, zamówienie unieważniono

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

UZASADNIENIE FAKTYCZNE
W przedmiotowym postępowaniu zaistniała rozbieżność dotycząca opisania sposobu obliczenia ceny oferty. W Specyfikacji Warunków Zamówienia Rozdział XVIII Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert ust. 2 pkt 1) Zamawiający podał 12 wag szczegółowych przypisanych poszczególnym dwunastu składnikom cenowym (od wartości wagi równej: 1% do wartości wagi równej :14%, łączna wartość wag wszystkich 12 składników to 60%.). Natomiast w załączniku nr 1/1a stanowiącym formularz ofertowy dla poszczególnej części zamówienia Zamawiający użył tabeli określającej ceny poszczególnych składników z podziałem na stawkę netto, brutto oraz z podaniem orientacyjnej ilości poszczególnych punktów, tak, by Wykonawcy mogli wyliczyć cenę globalną oferty. Wartości orientacyjne podane były w m², km, miesiącach z zaznaczeniem, że „podane w poniższej tabeli ilości są orientacyjne i służą do wyboru najkorzystniejszej cenowo oferty. Zamawiający zastrzega, że podane ilości mogą ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia”
W toku trwania postępowania nie wpłynęły pytania od Wykonawców co do kwestii obliczenia ceny najkorzystniejszej oferty.
Do dnia składania ofert, tj 20.10.2023r. wpłynęły dwie oferty. Zamawiający w trakcie sprawdzania ofert zauważył problem polegający na niemożliwości ocenienia ofert złożonych w postępowaniu w związku z zaistniałą rozbieżnością w SWZ polegającą na podaniu wag cenowych w SWZ oraz ilości w tabeli w załączniku cenowym.
W tej sytuacji nie ma możliwości dokonania wyboru oferty najkorzystniejszej i zawarcia umowy niepodlegającej unieważnieniu ponieważ wpłynęły oferty różnej treści w wyżej opisanym zakresie. Z uwagi na to, ze jest to uchybienie, którego nie da się poprawić na obecnym etapie, zamówienie unieważniono

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 84 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
250 493 zł1 791 218 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 540 725 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
250 493 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 791 218 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dobra prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dobra.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.