Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
91 432 zł
Umowa zawarta
14 czerwca 2023
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 91 432 zł – 115 187 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa placu w miejscu punktu czerpania wody przeciwpożarowej na terenie Leśnictwa Żegrowo” - II postępowanie

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kościan (Kurza Góra, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa placu w miejscu punktu czerpania wody przeciwpożarowej na terenie Leśnictwa…”, wybierając ofertę wykonawcy MICHAŁ SMEKTAŁA KOMPLEKSOWE ROBOTY ZIEMNE I OGÓLNOBUDOWLANE. Wartość umowy: 91 432 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
91 432 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MICHAŁ SMEKTAŁA KOMPLEKSOWE ROBOTY ZIEMNE I OGÓLNOBUDOWLANE (Święciechowa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 91 432,05 zł (umowę zawarto 14 czerwca 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 91 432,05 zł do 115 186,61 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kościan

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 410008122

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gostyńska 89

1.5.2.)Miejscowość

Kurza Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

64-000

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL417 - Leszczyński

1.5.7.)Numer telefonu

+48 655120233

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

koscian@poznan.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://koscian.poznan.lasy.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fb2883ed-f3e5-11ed-9355-06954b8c6cb9

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa placu w miejscu punktu czerpania wody przeciwpożarowej na terenie Leśnictwa Żegrowo” - II postępowanie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fb2883ed-f3e5-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00272930

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-06-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2023/BZP 00195064/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Budowa placu w miejscu poboru wody w L. Żegrowo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00218843

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.21.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

92702,77 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa placu w miejscu punktu czerpania wody przeciwpożarowej na terenie Leśnictwa Żegrowo. Zakres prac obejmuje:
- roboty ziemne,
- prace związane z utwardzeniem gruntu
- korytowanie i profilowanie podłoża,
- wykonanie podbudowy i nawierzchni,
- wykonanie studni rewizyjnej, schodów betonowych.
Roboty zostaną wykonane zgodnie z warunkami prowadzonego postępowania, w tym Projektem umowy załącznik nr 8 do SWZ oraz Dokumentacją projektową załącznik nr 9 SWZ, zawierającą Projekt budowlany, Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru robót Budowlanych oraz Przedmiary robót i wzory kosztorysów ofertowych, a także ofertą wykonawcy, obowiązującymi przepisami, polskimi normami budowlanymi, sztuką budowlaną, Ustawą Prawo Budowlane i zasadami wiedzy technicznej oraz należytą starannością w ich wykonywaniu, bezpieczeństwem, dobrą jakością i właściwą organizacją.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

91432,05 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

115186,61 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

91432,05 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MICHAŁ SMEKTAŁA KOMPLEKSOWE ROBOTY ZIEMNE I OGÓLNOBUDOWLANE

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 411503763

7.3.3)Ulica

ul. GENERAŁA TADEUSZA KUTRZEBY 18

7.3.4)Miejscowość

Święciechowa

7.3.5)Kod pocztowy

64-115

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-06-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

91432,05 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 346 524 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 113 942 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 346 524 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kościan prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kurza Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 91 432 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MICHAŁ SMEKTAŁA KOMPLEKSOWE ROBOTY ZIEMNE I OGÓLNOBUDOWLANE (Święciechowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.