Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 639 024 zł
Umowa zawarta
28 kwietnia 2023
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 1 639 024 zł – 2 871 287 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Konserwacja i utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Kup w 2023r.

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kup (Kup, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Konserwacja i utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Kup w 2023r”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Handlowa EURO-STANDARD Sp. k. Antoni Król, Andrzej Król. Wartość umowy: 1 639 024 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
1 639 024 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Handlowa EURO-STANDARD Sp. k. Antoni Król, Andrzej Król (Opole), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 639 024,20 zł (umowę zawarto 28 kwietnia 2023 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 1 639 024,20 zł do 2 871 287,40 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kup

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 530560272

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

1 Maja 9

1.5.2.)Miejscowość

Kup

1.5.3.)Kod pocztowy

46-082

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.7.)Numer telefonu

774695212

1.5.8.)Numer faksu

774695353

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kup@katowice.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://kup.katowice.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com/pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Prowadzenie gospodarki leśnej

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Konserwacja i utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Kup w 2023r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-22f9eee5-c968-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00207935

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-05-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00149785

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.270.1.2023

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

2719000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie będzie polegało na wykonaniu prac związanych z konserwacją i utrzymaniem dróg leśnych na terenie będącym
w administracji Nadleśnictwa Kup. Prace będą miały charakter interwencyjny, co oznacza, że Wykonawca będzie
zobowiązany do wykonywania częściowych uzupełnień nawierzchni dróg leśnych różnymi metodami w miejscach
wskazanych przez Zamawiającego oraz naprawy uszkodzonych przepustów o różnych średnicach. Zamawiający określił
pięć sposobów (technologii) konserwacji i wykonywania częściowych uzupełnień nawierzchni dróg, których zastosowanie
precyzowane będzie w zleceniu na podstawie którego Wykonawca przystąpi do prac oraz jedną technologię naprawy
uszkodzonych przepustów składającą się z kilku podtechnologii w zależności od średnicy przepustu.
Obiektami na których przewiduje się konserwację jedną z sześciu metod (technologii)są drogi leśne wewnętrzne (w tym
dojazdy pożarowe). Przedmiotowe drogi posiadają nawierzchnie tłuczniowe, żużlowe, wzmacniane gruzem budowlanym
oraz gruntowe. Zamawiający zastrzega możliwość łączenia kilku metod na jednym odcinku drogi (np. wbudowanie kruszywa
bazaltowego z lekkim kruszywem budowlanym)
Sposoby konserwacji i uzupełnień nawierzchni dróg leśnych (utrzymanie bieżące) technologie, zakres prac) :
1. Równanie, profilowanie, wałowanie wraz ze ścięciem poboczy dróg leśnych.
2. Uzupełnienie ubytków w nawierzchni dróg leśnych ( likwidacja wyrw, zaniżeń, kolein) lekkim kruszywem budowlanym (np.
EPO lub równoważny)
3. Uzupełnienie ubytków w nawierzchni dróg leśnych ( likwidacja wyrw, zaniżeń, kolein) kruszywem bazaltowym
niesortowanym fr. 0-31,5mm.
4. Uzupełnienie ubytków w nawierzchni dróg leśnych ( likwidacja wyrw, zaniżeń, kolein) kruszywem bazaltowym
niesortowanym fr. 0-63mm.
5. Uzupełnienie ubytków w nawierzchni dróg leśnych ( likwidacja wyrw, zaniżeń, kolein) kruszywem bazaltowym
sortowanym fr. 31,5-63mm.
6. Naprawa uszkodzonego przepustu:
6.1. Naprawa uszkodzonego przepustu średnicy fi 40cm
6.2. Naprawa uszkodzonego przepustu średnicy fi 50cm
6.3. Naprawa uszkodzonego przepustu średnicy fi 60cm
6.4. Naprawa uszkodzonego przepustu średnicy fi 80cm
6.5. Naprawa uszkodzonego przepustu średnicy fi 100cm
Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilość poszczególnych technologii (załącznik nr 2 do SWZ) w zależności od
bieżących potrzeb konserwacyjno – utrzymaniowych. Dobór danej technologii uwarunkowanych jest od warunków
terenowych, warunków pogodowych i bieżących potrzeb Nadleśnictwa.
W przypadku udzielenia zamówienia o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 zakres robót będzie polegał na wykonaniu prac
wg w/w technologii (technologii 1-6) do 100% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie takie może być udzielone w
okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy po uprzednich negocjacjach.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1639024,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2871287,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1639024,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Handlowa EURO-STANDARD Sp. k. Antoni Król, Andrzej Król

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7542626107

7.3.3)Ulica

Strzelecka 53a

7.3.4)Miejscowość

Opole

7.3.5)Kod pocztowy

45-525

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2023-04-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1639024,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233141-9Roboty w zakresie konserwacji dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
290 827 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
179 541 zł386 100 zł
Rozstęp międzykwartylowy
206 559 zł
Źródło próbki
CPV 45233141· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
179 541 zł
Mediana
290 827 zł
Górny kwartyl
386 100 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Kup prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kup.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 639 024 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Handlowa EURO-STANDARD Sp. k. Antoni Król, Andrzej Król (Opole). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.