Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
619 290 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    345 587 zł
    5 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    171 937 zł
    6 ofert
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    101 766 zł
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
17 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji20%Nadzór nad wykonywaniem usługi20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Postępowanie na świadczenie usług sprzątania pomieszczeń Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie oraz podległych Placówek Terenowych.

Zamawiający Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Centrala (Koszalin, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Postępowanie na świadczenie usług sprzątania pomieszczeń Kasy Rolniczego Ubezpieczenia…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 619 290 zł. Złożono 17 ofert.

Łączna wartość umów
619 290 zł
Liczba ofert
17 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Impel Facillity Services Sp. z o. o (część 1); FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA PARTNER SERWIS KRZYSZTOF GAWŁOWSKI (części 2, 3).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 619 290,24 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 17 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

1.3.)Oddział zamawiającego

ODDZIAŁ REGIONALNY W KOSZALINIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 012513262

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Słowiańska 5

1.5.2.)Miejscowość

Koszalin

1.5.3.)Kod pocztowy

75-846

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

943427731

1.5.8.)Numer faksu

943410395

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

koszalin@krus.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krus.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.krus.gov.pl/krus_koszalin

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz zarządzane przez nie fundusze

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Obowiązkowe ubezpieczenia społeczne rolników

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Postępowanie na świadczenie usług sprzątania pomieszczeń Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie oraz podległych Placówek Terenowych.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dbc94d7b-5ab0-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00048749

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-01-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00082074/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Świadczenie usług sprzątania w KRUS OR Koszalin i podległych Placówkach Terenowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00423902/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

0600-OP.261.4.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

519523,92 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług sprzątania pomieszczeń Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Koszalinie oraz podległych Placówek Terenowych w Drawsku Pomorskim, Gryficach, Kołobrzegu i Szczecinku.
Czynności sprzątania będą realizowane przy użyciu materiałów, środków, sprzętu i narzędzi będących w dyspozycji Wykonawcy, które Wykonawca zobowiązany jest zakupić na własny koszt i dostarczać do poszczególnych jednostek organizacyjnych Zamawiającego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 1 do projektowanych postanowień umowy, stanowiących załącznik nr 5a do specyfikacji warunków zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

4.5.5.)Wartość części

293994,15 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług sprzątania pomieszczeń Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Chojnie, Dębnie, Szczecinie i Wolinie.
Czynności sprzątania będą realizowane przy użyciu materiałów, środków, sprzętu i narzędzi będących w dyspozycji Wykonawcy, które Wykonawca zobowiązany jest zakupić na własny koszt i dostarczać do poszczególnych jednostek organizacyjnych Zamawiającego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 1 do projektowanych postanowień umowy, stanowiących załącznik nr 5b do specyfikacji warunków zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

4.5.5.)Wartość części

141962,93 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług sprzątania pomieszczeń Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Choszcznie, Pyrzycach i Stargardzie.
Czynności sprzątania będą realizowane przy użyciu materiałów, środków, sprzętu i narzędzi będących w dyspozycji Wykonawcy, które Wykonawca zobowiązany jest zakupić na własny koszt i dostarczać do poszczególnych jednostek organizacyjnych Zamawiającego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w załączniku nr 1 do projektowanych postanowień umowy, stanowiących załącznik nr 5c do specyfikacji warunków zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

4.5.5.)Wartość części

83566,85 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

345586,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

593736,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

345586,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Impel Facillity Services Sp. z o. o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9542250979

7.3.3)Ulica

Antoniego Słonimskiego 1

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

50-304

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-12-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

345586,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

171937,44 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

209760,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

171937,44 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA PARTNER SERWIS KRZYSZTOF GAWŁOWSKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8542115838

7.3.3)Ulica

Osiedle Zachód B14/H7

7.3.4)Miejscowość

Stargard

7.3.5)Kod pocztowy

73-110

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-12-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

171937,44 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

101766,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

124072,56 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

101766,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA PARTNER SERWIS KRZYSZTOF GAWŁOWSKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8542115838

7.3.3)Ulica

Osiedle Zachód B14/H7

7.3.4)Miejscowość

Stargard

7.3.5)Kod pocztowy

73-110

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-12-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

101766,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90910000-9Usługi sprzątania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
553 800 zł
Próbka: 143 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
226 194 zł1 473 882 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 247 688 zł
Źródło próbki
CPV 90910000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
226 194 zł
Mediana
553 800 zł
Górny kwartyl
1 473 882 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Centrala prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koszalin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 619 290 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90910000-9 (Usługi sprzątania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Impel Facillity Services Sp. z o. o (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.