ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług w zakresie wycen nieruchomości położonych na terenie województwa świętokrzyskiego -zamówienie podzielone na 3 części

Zamawiający Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach (Kielce, Świętokrzyskie) prowadził postępowanie „Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług w zakresie wycen nieruchomości położonych na…”. Termin składania ofert minął 27 stycznia 2023, 08:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
27 stycznia 2023, 08:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Termin realizacji umów wykonawczych40%

Przebieg postępowania

26 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Termin realizacji umów wykonawczych 40%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług w zakresie wycen nieruchomości położonych na terenie województwa świętokrzyskiego -zamówienie podzielone na 3 części.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

KRAJOWY OŚRODEK WSPARCIA ROLNICTWA ODDZIAŁ TERENOWY W KIELCACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 36784953800041

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Piaskowa 18

1.5.2.)Miejscowość

Kielce

1.5.3.)Kod pocztowy

25-323

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL721 - Kielecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne.kielce@kowr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://kowr.eb2b.com.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Państwowa osoba prawna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

Gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Umowy ramowej

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zawarcie umów ramowych na świadczenie usług w zakresie wycen
nieruchomości położonych na terenie województwa świętokrzyskiego -zamówienie podzielone na 3 części

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e23552ca-97df-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00044945

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-01-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.17.)Tryb zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Umowa ramowa udzielana jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 311 ust. 1 pkt 2 ustawy w zw. z art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kowr.eb2b.com.pl/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Szczegółowe informacje znajdują się w Rozdziale XIX SWZ - https://kowr.eb2b.com.pl/

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Wszelkie dokumenty, oświadczenia, informacje, o których mowa w SWZ, należy wczytać jako załączniki na Platformie, według Instrukcji korzystania z Platformy, dostępnej dla zalogowanych użytkowników w zakładce „Pomoc” – „Instrukcje”. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składające się na ofertę, składane są przez Wykonawcę przy użyciu zakładki „Załączniki” w trakcie etapu składania ofert. Dokumenty elektroniczne, oświadczenia, uzupełnienia, elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane przez Wykonawcę po złożeniu ofert (np. na wezwanie Zamawiającego), składane są przy użyciu zakładki „Pytania/informacje”. Ewentualne wnioski o wyjaśnienie treści
SWZ, także składane są przy użyciu zakładki „Pytania/informacje”. W korespondencji dotyczącej przedmiotowego postępowania należy powoływać się na numer sprawy: KIE.WOP.260.1.2023.MJ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.13.Zamawiający przewiduje pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych danych potrzebnych do sporządzenia ofert dostosowanych do wymagań danego zamówienia

Nie

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z Rozdziałem XXIII SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z Rozdziałem XXIII SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

KIE.WOP.260.1.2023.MJ

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

3

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umów ramowych, na świadczenie usług w zakresie wycen nieruchomości rolnych oraz przeznaczonych na cele inne niż rolne w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego bądź w ostatecznej decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, położonych na terenie województwa świętokrzyskiego znajdujących się w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz innych wycen wskazanych przez KOWR OT w Kielcach oraz wycen nieruchomości nie będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa w związku z wykonywaniem przez KOWR przepisów ustawy z dnia 11 kwietnia o kształtowaniu ustroju rolnego
- dla części zamówienia (zadania) nr 1 na terenie powiatu opatowskiego,
ostrowieckiego, sandomierskiego i staszowskiego. Usługi w zakresie wycen w każdej z części zamówienia przedstawia katalog czynności szczegółowo opisany w Rozdziale III SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

71319000-7 - Usługi biegłych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-03-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin realizacji umów wykonawczych

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umów ramowych, na świadczenie usług w zakresie wycen nieruchomości rolnych oraz przeznaczonych na cele inne niż rolne w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego bądź w ostatecznej decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, położonych na terenie województwa świętokrzyskiego znajdujących się w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz innych wycen wskazanych przez KOWR OT w Kielcach oraz wycen nieruchomości nie będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa w związku z wykonywaniem przez KOWR przepisów ustawy z dnia 11 kwietnia o kształtowaniu ustroju rolnego dla części zamówienia (zadania) nr 2 na terenie powiatu kieleckiego, M. Kielce, koneckiego, skarżyskiego, starachowickiego. Usługi w zakresie wycen w każdej z części zamówienia przedstawia katalog czynności szczegółowo opisany w Rozdziale nr III SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

71319000-7 - Usługi biegłych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-03-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin realizacji umów wykonawczych

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zawarcie umów ramowych, na świadczenie usług w zakresie wycen nieruchomości rolnych oraz przeznaczonych na cele inne niż rolne w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego bądź w ostatecznej decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, położonych na terenie województwa świętokrzyskiego znajdujących się w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz innych wycen wskazanych przez KOWR OT w Kielcach oraz wycen nieruchomości nie będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa w związku z wykonywaniem przez KOWR przepisów ustawy z dnia 11 kwietnia o kształtowaniu ustroju rolnego - dla części zamówienia (zadania) nr 3 na terenie powiatu buskiego, jędrzejowskiego, kazimierskiego, pińczowskiego, włoszczowskiego. Usługi w zakresie wycen w każdej z części zamówienia przedstawia katalog czynności szczegółowo opisany w Rozdziale III SWZ

4.2.6.)Główny kod CPV

71319000-7 - Usługi biegłych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2024-03-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Termin realizacji umów wykonawczych

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału
w postępowaniu, dotyczące:
- Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
- Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów.
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
- Sytuacji ekonomicznej lub finansowej
1) Wykonawca spełni warunek jeśli wykaże, że posiada ubezpieczenie
odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej
z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 25 000 euro.
- Zdolności technicznej lub zawodowej
2) Wykonawca spełni warunek jeśli wykaże, że spełnia minimalne warunki dotyczące osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że na czas realizacji zamówienia, będzie dysponował osobami o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych niezbędnych do wykonania zamówienia tj.:
a) co najmniej dwoma rzeczoznawcami majątkowymi osobno na każdą część zamówienia (z uwzględnieniem zapisów w UWAGA 1) posiadającymi uprawnienia w zakresie szacowania nieruchomości, czyli posiadającymi świadectwo nadania uprawnień rzeczoznawcy majątkowego wydane zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce
nieruchomościami, uzyskane minimum 3 lata przed złożeniem oferty w niniejszym postępowaniu liczone od dnia uzyskania tych uprawnień.
UWAGA 1 W przypadku kiedy Wykonawca składa ofertę do dwóch lub trzech części zamówienia do każdej z tych części w wykazie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, Wykonawca może powtórzyć tylko jednego rzeczoznawcę majątkowego, druga osoba musi być inna do każdego zadania częściowego.
b) W przypadku, gdy wskazane osoby nie posiadają biegłej znajomości języka polskiego, Wykonawca jest zobowiązany zapewnić tłumacza(y) języka polskiego, który (rzy) zapewni (nią) stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą, a także zapewni (nią) tłumaczenie na bieżąco wszystkich dokumentów związanych z realizacją przedmiotowego zamówienia stworzonych zarówno przez Wykonawcę, jak i dostarczonych przez Zamawiającego. Wykonawca zatrudniając tłumacza winien wziąć pod uwagę, iż z uwagi na złożony zakres przedmiotu zamówienia
tłumacz ten winien być biegłym w tłumaczeniu zagadnień technicznych, ekonomicznych i prawnych.
3) Wykonawca spełni warunek jeśli wykaże, że posiada niezbędne doświadczenie.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie Wykonawca wykonał w ramach maksymalnie 2 usług polegających na wycenie:
a) co najmniej 5 nieruchomości rolnych niezabudowanych;
b) co najmniej 5 nieruchomości z określeniem wartości drzewostanu;
c) co najmniej 5 nieruchomości zabudowanych m. in. budynkami gospodarczymi.
- wraz z podaniem ich wartości brutto, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów na rzecz których usługi zostały wykonane.
Warunek zostanie spełniony jeżeli w ramach maksymalnie 2 usług Wykonawca wykaże wykonanie wycen a) i b) lub a) i c) lub b) i c).
UWAGA 2 Zamawiający nie dopuszcza aby wykaz dotyczył usług wykonanych w okresie dłuższym niż 3 lata przed upływem terminu składania ofert.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Spełnienie przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu, dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – wykazu osób, skierowanych do realizacji zamówienia publicznego na daną część zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz
informacją o podstawie dysponowania tymi osobami, celem potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w Rozdziale VIII pkt. 8 SWZ. Wzór wykazu osób stanowi załącznik nr 4a, 4b, 4c do SWZ (w zależności od części zamówienia, do której Wykonawca składa ofertę).
3) spełnienie przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu, dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej – wykaz usług wykonanych w okresie trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane. Wzór wykazu usług stanowi załącznik nr 5 do SWZ. Uwaga 4: wykaz musi wyraźnie wskazywać, które wymienione usługi obejmowały wykonanie poszczególnych rodzajów wycen wymienionych w Rozdziale VIII pkt 8 ppkt 3).
Uwaga 5: wykaz stanowi podstawę weryfikacji, powinien zatem zawierać jak
najpełniejsze, nie budzące wątpliwości dane.
Uwaga 6: dowody (referencje) nie stanowią wykazu i go nie uzupełniają tylko go potwierdzają, to wykaz powinien zawierać pełne dane.
4) dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie. Dowodami są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy.
5) spełnienie przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu, dotyczącego sytuacji ekonomicznej lub finansowej dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 25 000 euro.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt. 4 ustawy, sporządzanych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika. Dokument pełnomocnictwa należy załączyć do oferty. Pełnomocnictwo powinno zostać podpisane przez wszystkie podmioty wspólnie ubiegające się o udzielenie zamówienia i zawierać wskazanie:
a) części postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy,
b) wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby,
c) ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania. Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia składa wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowa w pkt 1 Rozdziału IX SWZ. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnienie warunków udziału w postępowaniu.
W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
W tym przypadku Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, o którym mowa w art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem, którego adres należy wpisać w formularzu oferty. W przypadku złożenia oferty przez konsorcjum wymagane jest wskazanie lidera w formularzu oferty. Jeżeli oferta wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający może zażądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych wykonawców. Umowa taka winna określać strony umowy,
cel działania, sposób współdziałania, zakres prac przewidzianych do wykonania każdemu z nich, solidarną odpowiedzialność za wykonanie zamówienia, oznaczenie czasu trwania konsorcjum (obejmującego okres realizacji przedmiotu zamówienia), wykluczenie możliwości wypowiedzenia umowy konsorcjum przez któregokolwiek z jego członków do czasu wykonania zamówienia.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość ewentualnych zmian w zawartej umowie
w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy w zakresie przedłużenia terminu wykonania zamówienia, tylko i wyłącznie w przypadku:
1) intensywnych opadów występujących w czasokresie powyżej 7 dni
uniemożliwiających wykonanie przedmiotu umowy,
2) wyjątkowo silnych wiatrów występujących w czasokresie powyżej 7 dni,
3) niskich temperatur (poniżej minus 10 °C) występujących w czasokresie powyżej 7 dni uniemożliwiających prowadzenie robót,
4) siły wyższej niezależnego od stron losowego zdarzenia zewnętrznego, które było niemożliwe do przewidzenia w momencie zawierania umowy i któremu nie można było zapobiec mimo dochowania należytej staranności (np. pożar, powódź, zalanie, epidemia),
5) z powodu działań osób trzecich, uniemożliwiających terminowe wykonanie
Przedmiotu umowy, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron np. przedłużające się procedury administracyjne związane bezpośrednio z wykonaniem umowy.
Przesunięcie terminu realizacji zamówienia następuje o czas adekwatny do zaistniałej sytuacji. Fakt ten musi być odnotowany lub udokumentowany (np. przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) i potwierdzony przez Zamawiającego. Zmiany treści umowy w zakresie terminu realizacji umowy mogą nastąpić wyłącznie na pisemny wniosek Wykonawcy, który uzyska pozytywną opinię Zamawiającego potwierdzającą jego zasadność. Wniosek powinien być złożony niezwłocznie po zaistnieniu warunków uniemożliwiających terminową realizację prac. Zamawiający
zastrzega jednak, że maksymalny okres przesunięcia terminu zakończenia usługi będzie równy okresowi przerwy. Umowa może ulec zmianie w zakresie zmian nieistotnych, przy czym za zmiany istotne uważa się zmiany w o jakich mowa w art. 454 ust 2 ustawy PZP. Dopuszczalna jest zmiana istotnych postanowień umowy w sytuacjach określonych w art. 455 ustawy Pzp, Wzorach umów stanowiących załączniki nr 3A i 3B do SWZ
oraz art. 15 r ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych z dnia 2 marca 2020 r.
(t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 2095 z późn. zmianami).
Dopuszczalna jest zmiana umowy wykonawczej w zakresie ograniczenia ilości
nieruchomości przeznaczonych do wyceny, o których mowa w § 2 ust. 1 umowy, skutkująca jednocześnie zmniejszeniem wynagrodzenia należnego Wykonawcy, o którym mowa w § 6 ust. 1 umowy, jeżeli konieczność tej zmiany spowodowana jest okolicznościami, których Zamawiający, działający z należytą starannością, nie mógł przewidzieć przed zawarciem umowy, maksymalnie do wartości 30% wynagrodzenia, o którym mowa w § 6 ust. 1 umowy. Zmiany dotyczące waloryzacji wynagrodzenia zostały opisane w § 7 Wzoru umowy wykonawczej.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2023-01-27 08:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Oferty należy składać za pośrednictwem platformy zakupowej https://kowr.eb2b.com.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2023-01-27 10:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2023-02-25

8.19.)Umowa ramowa

Umowa ramowa zawarta zostanie z jednym wykonawcą

8.20.)Przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej

Tak

8.21.)Maksymalna liczba wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramową

1

Sekcja 9

Pozostałe informacje

W kryterium „termin realizacji umów wykonawczych” każda z ofert niepodlegających odrzuceniu w danej części zamówienia będzie punktowana następująco:
- Termin realizacji do 50 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy wykonawczej- Zamawiający przyzna 0,00 punktów (warunek podstawowy - zgodnie z zapisami w SWZ)
- Termin realizacji w przedziale 49-44 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy wykonawczej – Zamawiający przyzna 10 pkt,
- Termin realizacji w przedziale 43-37 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy wykonawczej – Zamawiający przyzna 20 pkt,
- Termin realizacji w przedziale 36-31 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy wykonawczej – Zamawiający przyzna 30 pkt,
- Termin realizacji w przedziale do 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy wykonawczej – Zamawiający przyzna 40 pkt.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71319000-7Usługi biegłych
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 27.01.2023, 08:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kielce.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71319000-7 (Usługi biegłych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.