Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
TOMBUD Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Dubyk Tomasz· Strzelinmikrofirma
Wartość umowy
450 000 zł
Umowa zawarta
1 września 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 450 000 zł – 635 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji zamówienia16%Gwarancja-Rękojmia24%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont budynku gospodarczego w zakresie wymiany pokrycia dachowego i remontu elewacji znajdującego się w miejscowości Gościsław, gm. Udanin, powiat średzki, dz. nr 282/12, 282/13

Zamawiający Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (Wrocław, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont budynku gospodarczego w zakresie wymiany pokrycia dachowego i remontu elewacji…”, wybierając ofertę wykonawcy TOMBUD Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Dubyk Tomasz. Wartość umowy: 450 000 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Krajowy Ośrodek Wsparcia RolnictwaWrocław, Dolnośląskieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
450 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    01 lipca 2026

    Termin ofert: 16 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    01 września 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TOMBUD Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Dubyk Tomasz (Strzelin), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 450 000,00 zł (umowę zawarto 1 września 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 450 000,00 zł do 635 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

1.3.)Oddział zamawiającego

Oddział Terenowy we Wrocławiu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 367849538

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mińska 60

1.5.2.)Miejscowość

Wrocław

1.5.3.)Kod pocztowy

54-610

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne.wroclaw@kowr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.kowr.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kowr.eb2b.com.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Gospodarowanie mieniem Skarbu Państwa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont budynku gospodarczego w zakresie wymiany pokrycia dachowego i remontu elewacji znajdującego się w miejscowości Gościsław, gm. Udanin, powiat średzki, dz. nr 282/12, 282/13

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-785fb10f-dff2-471a-ad06-a81a0613b8ef

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00416436

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00110031/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Wmiana eternitowego pokrycia dachu na budynku gospodarczym Goscisław, dz. 282/12 i 282/13

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00317530

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WRO.WO.260.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

386650,85 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont budynku w zakresie wymiany pokrycia dachowego i remontu elewacji znajdującego się w miejscowości Gościsław, gm. Udanin, powiat średzki, dz. nr 282/12, 282/13.

Budynek wolnostojący, jednokondygnacyjny, wzniesiony na planie prostokąta. Elewacje z prostym wystrojem architektonicznym. Otwory okienne i drzwiowe prostokątne, zwieńczone łukiem odcinkowym, opaski okien parteru profilowane w cegle. Okna stalowe pojedyncze, stałe z drobnym podziałem krzyżowym o charakterze przemysłowym, obecnie zamurowane w celu zabezpieczenia obiektu przed dostępem osób postronnych. Wrota stalowe. Budynek ujęty w gminnej ewidencji zabytków.
CHARAKTERYSTYCZNE PARAMETRY OBIEKTU
Kubatura:8.198,00 m3,
Długość : 64,30 m,
Szerokość :15,00 m,
Wysokość do okapu: 8,25 m,
Wysokość do kalenicy:10,00 m,
Ilość kondygnacji :1,
ZAKRES PRAC OBEJMUJE:
1) Wymiana pokrycia dachowego z eternitowych płyt falistych na pokrycie z blachodachówki.
2) Konserwacja antykorozyjna stalowych wiązarów kratownicowych.
3) Montaż rynien i rur spustowych.
4) Wymiana instalacji piorunochronnej.
5) Naprawa ubytków w murach zewnętrznych.
6) Uzupełnienie i naprawa tynków, malowanie elewacji.
7) Montaż siatki stalowej w otworach okiennych w celu zabezpieczenia wnętrza przed ptakami.
8) Konserwacja antykorozyjna wrót stalowych.
Prace mają być wykonywane pod nadzorem kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane o specjalności konstrukcyjno- budowlanej bez ograniczeń. Wykonawca powinien się legitymować odpowiednim doświadczeniem i posiadać wyspecjalizowaną kadrę pracowniczą posiadającą fachową wiedzę i niezbędne kompetencje zawodowe.

Na budynku gospodarczym znajdują się odpady niebezpieczne w postaci falistych płyt azbestowo – cementowych.
Zdemontować w sposób ręczny pokrycie dachowe z płyt azbestowo-cementowych falistych. Płyty poddać oddzielnemu procesowi utylizacji. Obowiązki wykonawcy robót, sposób i warunki bezpiecznego usuwania odpadów zawierających azbest, określa Rozporządzenie w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest (Dz. U. 2004, nr 71 poz. 649).
Wydzieloną strefę niebezpieczną, oznaczyć tablicami ostrzegawczymi "Uwaga, zagrożenie azbestem".
Rozbiórkę płyt azbestowo-cementowych powierzyć koncesjonowanej firmie specjalistycznej, posiadającej uprawnienia i przeszkolonych pracowników.
Wykonawca odpowiada za wszelkie szkody powstałe w środowisku naturalnym spowodowane swoimi działaniami, także za niewłaściwe zabezpieczenie terenu w czasie wykonywania prac.
Szczegółowy zakres prac określony został w projekcie umowy oraz dokumentacji projektowej. Wymieniona dokumentacja stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia i znajduje się na stronie internetowej Zamawiającego https://kowr.eb2b.com.pl/ w zakładce przedmiotowego postępowania

.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45262660-5 - Usuwanie azbestu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

450000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

635000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

450000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TOMBUD Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Dubyk Tomasz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

890332260

7.3.3)Ulica

Ul. Ząbkowicka 18/2

7.3.4)Miejscowość

Strzelin

7.3.5)Kod pocztowy

57-100

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-09-01

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

450000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wrocław.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 450 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TOMBUD Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane Dubyk Tomasz (Strzelin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.