Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Alltech spółka jawna Zdzisław Pająk Artur Pająk· Płockmała firma
Wartość umowy
318 034 zł
Umowa zawarta
29 grudnia 2022
Okres realizacji
14 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 318 034 zł – 419 747 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Urzędu Miasta Opola

Zamawiający Miasto Opole (Opole, Opolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Urzędu Miasta Opola”, wybierając ofertę wykonawcy Alltech spółka jawna Zdzisław Pająk Artur Pająk. Wartość umowy: 318 034 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Miasto OpoleOpole, Opolskieopublikowano 12 stycznia 2023
Wartość umowy
318 034 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Alltech spółka jawna Zdzisław Pająk Artur Pająk (Płock), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 318 033,72 zł (umowę zawarto 29 grudnia 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 318 033,72 zł do 419 747,34 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 14 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MIASTO OPOLE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 53141266800000

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Rynek 1A

1.5.2.)Miejscowość

Opole

1.5.3.)Kod pocztowy

45-015

1.5.4.)Województwo

opolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL524 - Opolski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzp@um.opole.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.opole.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://umopole.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Urzędu Miasta Opola

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5dd1b401-671d-11ed-aea3-5a7c432eaced

2.5.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00027338

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2023-01-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00018272/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Urzędu Miasta Opola

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00445839/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.4.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

316300,81 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu komputerowego i oprogramowania dla Urzędu Miasta Opola:
Komputer stacjonarny typ 1 – 30 szt.
Monitor typ 1– 30 szt.
Komputer stacjonarny typ 2 – 13 szt.
Monitor typ 2- 13 szt.
Drukarka A4 mono – 6 szt.
Laptop – 2 szt.
Microsoft Windows 10 Professional 32/64bit BOX USB - 113 szt.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został opisany w SWZ i załącznikach.

4.5.3.)Główny kod CPV

30213300-8 - Komputer biurkowy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

30231310-3 - Wyświetlacze płaskie

30213100-6 - Komputery przenośne

48620000-0 - Systemy operacyjne

30232110-8 - Drukarki laserowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

318033,72 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

419747,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

318033,72 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Alltech spółka jawna Zdzisław Pająk Artur Pająk

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

774-001-37-94

7.3.3)Ulica

Spółdzielcza 33

7.3.4)Miejscowość

Płock

7.3.5)Kod pocztowy

09-407

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-12-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

318033,72 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

14 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30213300-8Komputer biurkowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
282 009 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
151 254 zł1 698 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 546 759 zł
Źródło próbki
CPV 30213300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
151 254 zł
Mediana
282 009 zł
Górny kwartyl
1 698 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Opole prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Opole.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 318 034 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30213300-8 (Komputer biurkowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Alltech spółka jawna Zdzisław Pająk Artur Pająk (Płock). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.