Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
407 538 zł
Umowa zawarta
6 września 2022
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
9 ofertceny: 407 538 zł – 1 217 700 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

ŚWIADCZENIE USŁUGI SPRZĄTANIA I UTRZYMANIA CZYSTOŚCI W BUDYNKACH, NA TERENIE POSESJI WOJEWÓDZKIEJ I MIESJKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. ZBIGNIEWA HERBERTA, WRAZ Z USŁUGĄ PIELĘGNACJI ZIELENI

Zamawiający Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta (Gorzów Wielkopolski, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „ŚWIADCZENIE USŁUGI SPRZĄTANIA I UTRZYMANIA CZYSTOŚCI W BUDYNKACH, NA TERENIE POSESJI…”, wybierając ofertę wykonawcy SEKRET Sp. z o.o. Wartość umowy: 407 538 zł. Złożono 9 ofert.

Wartość umowy
407 538 zł
Liczba ofert
9 ofert
Konkurencyjność
~2,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SEKRET Sp. z o.o. (Gorzów Wielkopolski), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 407 538,36 zł (umowę zawarto 6 września 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 9 ofert; ceny wahały się od 407 538,36 zł do 1 217 700,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 211188500

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sikorskiego 107

1.5.2.)Miejscowość

Gorzów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

66-400

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.7.)Numer telefonu

957238900

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@wimbp.gorzow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wimbp.gorzow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wimbp-gorzow.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Kultura- Biblioteka

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

ŚWIADCZENIE USŁUGI SPRZĄTANIA I UTRZYMANIA CZYSTOŚCI W BUDYNKACH, NA TERENIE POSESJI WOJEWÓDZKIEJ I MIESJKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. ZBIGNIEWA HERBERTA, WRAZ Z USŁUGĄ PIELĘGNACJI ZIELENI

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5fec83bf-13d9-11ed-b950-8227d40187e8

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00511384

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-12-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00049571/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Sprzątanie i utrzymanie czystości w budynkach i na terenie posesji oraz pielęgnacja zieleni Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00292023/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

A.30.9.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania i utrzymania czystości w budynkach, na terenie posesji wraz z usługą utrzymania zieleni na terenie Zamawiającego, zlokalizowanych przy ul. Sikorskiego 107 w Gorzowie Wielkopolskim. Sprzątanie będzie dotyczyć budynku głównego o powierzchni 8249,88 m² , zabytkowej wili o powierzchni 940 m² oraz ogrodzonego terenu o powierzchni 740 m². Zakres usługi obejmuje:
a) Budynek Główny :
Obiekt do sprzątania – budynek wraz z posesją i garażami o powierzchni 8249,88 m² + powierzchnia posesji zewnętrznej 740 m² :
• Powierzchnia użytkowa - 6700 m²
• Powierzchnia komunikacji – 1549,72 m²
• 5 kondygnacji w tym piwnica
• Oszklony łącznik
• Patio
• Pomieszczenia sanitarne i gospodarcze
• Powierzchnia posesji zewnętrznej 740 m²
b) Zabytkowa Willa
Obiekt do sprzątania – budynek o powierzchni 940 m²
• Powierzchnia użytkowa – 787 m²
• Powierzchnia komunikacji – 153 m²
• 4 kondygnacje w tym piwnica i poddasze użytkowe
• Pomieszczenia sanitarne i gospodarcze
• W łączniku między budynkami zamontowana jest platforma dla osób niepełnosprawnych.

4.5.3.)Główny kod CPV

90911200-8 - Usługi sprzątania budynków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

90919200-4 - Usługi sprzątania biur

77311000-3 - Usługi utrzymania ogródków ozdobnych

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

9

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

407538,36 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1217700,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

407538,36 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SEKRET Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5992707684

7.3.3)Ulica

ul. Husarska 20-22

7.3.4)Miejscowość

Gorzów Wielkopolski

7.3.5)Kod pocztowy

66-400

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-09-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

407538,36 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90911200-8Usługi sprzątania budynków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
621 000 zł
Próbka: 38 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
263 664 zł941 959 zł
Rozstęp międzykwartylowy
678 294 zł
Źródło próbki
CPV 90911200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
263 664 zł
Mediana
621 000 zł
Górny kwartyl
941 959 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorzów Wielkopolski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 407 538 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90911200-8 (Usługi sprzątania budynków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SEKRET Sp. z o.o. (Gorzów Wielkopolski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 9 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.