ŚWIADCZENIE USŁUGI SPRZĄTANIA I UTRZYMANIA CZYSTOŚCI W BUDYNKACH, NA TERENIE POSESJI WOJEWÓDZKIEJ I MIESJKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. ZBIGNIEWA HERBERTA, WRAZ Z USŁUGĄ PIELĘGNACJI ZIELENI
Zamawiający Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta (Gorzów Wielkopolski, Lubuskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „ŚWIADCZENIE USŁUGI SPRZĄTANIA I UTRZYMANIA CZYSTOŚCI W BUDYNKACH, NA TERENIE POSESJI…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 621 000 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=381, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,9 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
04 sierpnia 2022
Termin ofert: 12 sierpnia 2022 11:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
22 grudnia 2022
9 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
25 października 2023
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 211188500 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Sikorskiego 107 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gorzów Wielkopolski |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 66-400 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubuskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL431 - Gorzowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 957238900 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@wimbp.gorzow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.wimbp.gorzow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-5fec83bf-13d9-11ed-b950-8227d40187e8 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2023/BZP 00461635 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2023-10-25 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00292023/01 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | ŚWIADCZENIE USŁUGI SPRZĄTANIA I UTRZYMANIA CZYSTOŚCI W BUDYNKACH, NA TERENIE POSESJI WOJEWÓDZKIEJ I MIESJKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM. ZBIGNIEWA HERBERTA, WRAZ Z USŁUGĄ PIELĘGNACJI ZIELENI |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania i utrzymania czystości w budynkach, na terenie posesji wraz z usługą utrzymania zieleni na terenie Zamawiającego, zlokalizowanych przy ul. Sikorskiego 107 w Gorzowie Wielkopolskim. Sprzątanie będzie dotyczyć budynku głównego o powierzchni 8249,88 m² , zabytkowej wili o powierzchni 940 m² oraz ogrodzonego terenu o powierzchni 740 m². Zakres usługi obejmuje: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 90911200-8 - Usługi sprzątania budynków |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 90911300-9 - Usługi czyszczenia okien 90919200-4 - Usługi sprzątania biur 77311000-3 - Usługi utrzymania ogródków ozdobnych 90620000-9 - Usługi odśnieżania 90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2022-09-06 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | SEKRET Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5992707684 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Husarska 20-22 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Gorzów Wielkopolski |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 66-400 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubuskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 407538,36 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE | 2022/BZP 00511384/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2023-09-30 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 407538,36 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.