Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
6 189 729 zł
Umowa zawarta
3 listopada 2022
Okres realizacji
do 3 listopada 2023
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Modernizacja dróg gminnych Osówka – Kojły (Nr 107227B) oraz Kuraszewo – Rzepiska (Nr 107223B)”

Zamawiający Urząd Gminy Czyże (Czyże, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja dróg gminnych Osówka – Kojły (Nr 107227B) oraz Kuraszewo – Rzepiska (Nr…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe "Maksbud"Sp. z o.o. Wartość umowy: 6 189 729 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Urząd Gminy CzyżeCzyże, Podlaskie (powiat Hajnowski →)opublikowano 15 listopada 2022
Wartość umowy
6 189 729 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe "Maksbud"Sp. z o.o. (Bielsk Podlaski), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 6 189 729,00 zł (umowę zawarto 3 listopada 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 3 listopada 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

URZĄD GMINY CZYŻE

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Czyże

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000536858

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

98

1.5.2.)Miejscowość

Czyże

1.5.3.)Kod pocztowy

17-207

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@ugczyze.pl, ugczyze@ugczyze.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

ugczyze.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Modernizacja dróg gminnych Osówka – Kojły (Nr 107227B) oraz Kuraszewo – Rzepiska (Nr 107223B)”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e622dae2-1e0f-11ed-b950-8227d40187e8

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00439346

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-11-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00014190/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Modernizacja dróg gminnych Osówka-Kojły oraz Kuraszewo-Rzepiska

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00308054/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

S.271.7.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

5032300 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg gminnych: Kuraszewo – Rzepiska i Osówka - Kojły na terenie Gminy Czyże – w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Zamówienie obejmuje:
- sporządzenie koncepcji przebudowy dróg wraz z propozycją konstrukcji nawierzchni
- sporządzenie projektu budowlanego lub materiałów do zgłoszenia robót budowlanych wraz z mapą sytuacyjną – wysokościową odpowiednią dla przedmiotu zamówienia,
- pozyskanie/wykonanie/uzupełnienie dokumentacji geotechnicznej podłoża,
- uzyskanie przez wykonawcę opinii, uzgodnień i wymaganych pozwoleń na realizacje tego typu inwestycji, wynikających z obowiązujących przepisów,
- sporządzenie i zatwierdzenie stałej organizacji ruchu drogowego (oznakowanie pionowe i poziome),
- sporządzenie projektu zagospodarowania terenu – 3 egz., projektu architektoniczno- budowlanego (w zakresie właściwym do specyfiki inwestycji) – 3 egz., projektu technicznego – jeżeli będzie wymagany
- 2 egz. oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,
- wykonanie robót budowlanych na podstawie powyższych projektów i specyfikacji technicznych
- pełnienie nadzoru autorskiego przez autora projektu.
W ramach zamówienia należy również:
1) opracować dokumentację powykonawczą,
2) opracować inwentaryzację powykonawczą,
3) uzyskać, w imieniu Zamawiającego, skutecznego zgłoszenia o zakończeniu budowy oraz uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie - w przypadku konieczności.

Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu:
- klasa dróg – L lubi D, Vp=30-40,
- długość proj. odcinków: Kuraszewo- Rzepiski dł. ok. 3170 m,
Osówka – Kojły dł. ok. 2200 m,
Łączna dł. ok. 5370 m
- odcinek trasowy,
- szerokość pasa ruchu 2,75m w wyjątkowych sytuacjach gdy pas drogowy nie pozwala dopuszcza się
szerokość pasa ruchu 2,5 m.
- szerokość poboczy z mieszanki niezwiązanej z kruszywa – 0,75m – 1,00m.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6189729 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6189729 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6189729 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe "Maksbud"Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

543-02-01-086

7.3.3)Ulica

Mickiewicza 183

7.3.4)Miejscowość

Bielsk Podlaski

7.3.5)Kod pocztowy

17-100

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-11-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6189729 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-11-03

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 187 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
331 228 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 274 770 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
331 228 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Gminy Czyże prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czyże.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 6 189 729 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe "Maksbud"Sp. z o.o. (Bielsk Podlaski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.