Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Modernizacja dróg gminnych Osówka – Kojły (Nr 107227B) oraz Kuraszewo – Rzepiska (Nr 107223B)”

Zamawiający Urząd Gminy Czyże (Czyże, Podlaskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja dróg gminnych Osówka – Kojły (Nr 107227B) oraz Kuraszewo – Rzepiska (Nr…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Urząd Gminy CzyżeCzyże, Podlaskie (powiat Hajnowski →)opublikowano 14 grudnia 2023
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

URZĄD GMINY CZYŻE

1.2.)Oddział zamawiającego

Gmina Czyże

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000536858

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

98

1.4.2.)Miejscowość

Czyże

1.4.3.)Kod pocztowy

17-207

1.4.4.)Województwo

podlaskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@ugczyze.pl, ugczyze@ugczyze.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

ugczyze.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e622dae2-1e0f-11ed-b950-8227d40187e8

2.2.)Numer ogłoszenia

2023/BZP 00551592

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2023-12-14

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00308054/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

„Modernizacja dróg gminnych Osówka – Kojły (Nr 107227B) oraz Kuraszewo – Rzepiska (Nr 107223B)”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg gminnych: Kuraszewo – Rzepiska i Osówka - Kojły na terenie Gminy Czyże – w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Zamówienie obejmuje:
- sporządzenie koncepcji przebudowy dróg wraz z propozycją konstrukcji nawierzchni
- sporządzenie projektu budowlanego lub materiałów do zgłoszenia robót budowlanych wraz z mapą sytuacyjną – wysokościową odpowiednią dla przedmiotu zamówienia,
- pozyskanie/wykonanie/uzupełnienie dokumentacji geotechnicznej podłoża,
- uzyskanie przez wykonawcę opinii, uzgodnień i wymaganych pozwoleń na realizacje tego typu inwestycji, wynikających z obowiązujących przepisów,
- sporządzenie i zatwierdzenie stałej organizacji ruchu drogowego (oznakowanie pionowe i poziome),
- sporządzenie projektu zagospodarowania terenu – 3 egz., projektu architektoniczno- budowlanego (w zakresie właściwym do specyfiki inwestycji) – 3 egz., projektu technicznego – jeżeli będzie wymagany
- 2 egz. oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót,
- wykonanie robót budowlanych na podstawie powyższych projektów i specyfikacji technicznych
- pełnienie nadzoru autorskiego przez autora projektu.
W ramach zamówienia należy również:
1) opracować dokumentację powykonawczą,
2) opracować inwentaryzację powykonawczą,
3) uzyskać, w imieniu Zamawiającego, skutecznego zgłoszenia o zakończeniu budowy oraz uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie - w przypadku konieczności.

Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu:
- klasa dróg – L lubi D, Vp=30-40,
- długość proj. odcinków: Kuraszewo- Rzepiski dł. ok. 3170 m,
Osówka – Kojły dł. ok. 2200 m,
Łączna dł. ok. 5370 m
- odcinek trasowy,
- szerokość pasa ruchu 2,75m w wyjątkowych sytuacjach gdy pas drogowy nie pozwala dopuszcza się
szerokość pasa ruchu 2,5 m.
- szerokość poboczy z mieszanki niezwiązanej z kruszywa – 0,75m – 1,00m.

3.9.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

3.10.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2022-11-03

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2023-12-11

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe "Maksbud"Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

543-02-01-086

4.3.3.)Ulica

Mickiewicza 183

4.3.4.)Miejscowość

Bielsk Podlaski

4.3.5.)Kod pocztowy

17-100

4.3.6.)Województwo

podlaskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

6189729 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2022/BZP 00439346/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2023-12-05

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność wykonania robót dodatkowych, których Wykonawca nie był wstanie przewidzieć na etapie przetargu

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Dodatkowy czas na realizację zadania, pozwolił na wykonanie go z należytą starannością oraz realizacje robót dodatkowych niezbędnych do oddania inwestycji do użytkowania

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

6189729,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 185 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 000 zł1 603 669 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 273 669 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 000 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 603 669 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Gminy Czyże prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czyże.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.