Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
236 400 zł
Umowa zawarta
28 września 2022
Okres realizacji
do 31 października 2022
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 236 400 zł – 285 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dostawa paliwa drzewnego - pelletu do kotłowni przy ul. 1 Maja 2 i ul. Mała 5 w Lipsku”

Zamawiający Zakład Usług Komunalnych w Lipsku Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Lipsko, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa paliwa drzewnego - pelletu do kotłowni przy ul. 1 Maja 2 i ul. Mała 5 w Lipsku”, wybierając ofertę wykonawcy Tartak "OLCZYK" So. z o.o. Cena wybranej oferty: 236 400 zł. Złożono 2 oferty.

Cena wybranej oferty
236 400 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Tartak "OLCZYK" So. z o.o. (Krasocin), średnia firma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 236 400,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 236 400,00 zł do 285 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 października 2022 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zakład Usług Komunalnych w Lipsku Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.3.)Oddział zamawiającego

ZUK w Lipsku Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 383283768

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Solecka 88

1.5.2.)Miejscowość

Lipsko

1.5.3.)Kod pocztowy

27-300

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zuk-lipsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zuk-lipsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zuk-lipsko.ezamowienia.com/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków, gospodarka nieruchomościami, utrzymanie dróg gminnych, cmentarza, odbiór i transport odpadów

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa paliwa drzewnego - pelletu do kotłowni przy ul. 1 Maja 2
i ul. Mała 5 w Lipsku”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d00b437e-328d-11ed-9171-f6b7c7d59353

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00375665

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-10-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00343837/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZUKL/WRO/ZP-4/3861/09/2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

236400 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest jednorazowa dostawa paliwa drzewnego - pelletu do kotłowni przy ul. 1 Maja 2 i ul. Mała 5 w Lipsku w ilości 100 ton w workach 15 kg.
Przedmiot zamówienia ma spełniać przedstawione poniżej dane techniczne przez cały okres
obowiązywania umowy:
• Pellet musi posiadać certyfikat normy jakościowej DIN plus i EN Plus A1
• Wartość opałowa ≥ 16,5 MJ/kg,
• Wilgotność ≤ 10 %,
• Zawartość popiołu ≤ 0,7 %
• Gęstość nasypowa ≥ 600 kg/m3,
• Długość 3,15 ≤ L ≤ 40 mm
• Średnica od 6 mm do 8 mm

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

236400 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

285000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

236400 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Tartak "OLCZYK" So. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6562170880

7.3.3)Ulica

Świdno 1

7.3.4)Miejscowość

Krasocin

7.3.5)Kod pocztowy

29-105

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-09-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

290772,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2022-10-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
246 951 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
149 500 zł359 975 zł
Rozstęp międzykwartylowy
210 475 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
149 500 zł
Mediana
246 951 zł
Górny kwartyl
359 975 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zakład Usług Komunalnych w Lipsku Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lipsko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 236 400 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Tartak "OLCZYK" So. z o.o. (Krasocin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.