Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
98 700 zł
Umowa zawarta
30 sierpnia 2022
Okres realizacji
do 23 czerwca 2023
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 98 000 zł – 169 000 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 0,7% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboru
Cena60%Czas podstawienia zastępczego środka transportu20%Wiek pojazdu20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2022/2023 do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z siedzibą w Mielcu, ul. Królowej Jadwigi 1

Zamawiający Gmina Połaniec (Połaniec, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2022/2023 do Specjalnego Ośrodka…”, wybierając ofertę wykonawcy Alfa Bus Sp. z o.o. Wartość umowy: 98 700 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina PołaniecPołaniec, Świętokrzyskie (powiat Staszowski →)opublikowano 12 września 2022
Wartość umowy
98 700 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Alfa Bus Sp. z o.o. (Kielce), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 98 700,00 zł (umowę zawarto 30 sierpnia 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 98 000,00 zł do 169 000,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 23 czerwca 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA POŁANIEC

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409710

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ruszczańska 27

1.5.2.)Miejscowość

Połaniec

1.5.3.)Kod pocztowy

28-230

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.)Numer telefonu

15 8650 305

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@poczta.polaniec.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://polaniec.bip.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/649073

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2022/2023 do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z siedzibą w Mielcu, ul. Królowej Jadwigi 1

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0683dd6d-16da-11ed-acbd-46d0480cd9c4

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00342946

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-09-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00039878/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Dowóz dzieci niepełnosprawnych do Mielca w latach szkolnych 2022/2023

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00295114/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OR.271.208.2022.POP I

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dowóz 12 uczniów niepełnosprawnych w roku szkolnym 2022/2023, z miejsca zamieszkania do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania z terenu gminy Połaniec do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z siedzibą w Mielcu, ul. Królowej Jadwigi 1.
2. Trasa dowozu: : Połaniec (2 opiekunów) – Zrębin (2 uczniów) – Rybitwy (2 uczniów) – Połaniec: ul. Królowej Jadwigi (2 uczniów), ul. Gen. Zajączka (1 uczeń), ul. Kołłątaja (2 uczniów), ul. M. Konopnickiej (1 uczeń), ul. H. Sienkiewicza (1 uczeń) – Tursko Małe Kolonia (1 uczeń) – Mielec i z powrotem, razem 12 uczniów + 2 opiekunów, szacunkowa liczba kilometrów dziennie na trasie dom - szkoła – dom: 200. Odwóz opiekunów do Połańca po dowozie do szkoły oraz odbiór opiekunów z Połańca przed odbiorem dzieci z Mielca.
Uwaga: Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany liczby dowożonych uczniów, zmian osobowych na liście uczniów, tras przewozu dzieci niepełnosprawnych, ilości przewozów w tygodniu, terminów ich wykonywania oraz innych zmian, ze względu na okoliczności, których nie mógł przewidzieć w czasie niniejszego postępowania, a podyktowanych potrzebami Zamawiającego wynikającymi z realizacji obowiązku zapewnienia dzieciom niepełnosprawnym dowozu do szkoły.
3. Wykonawca zobowiązany będzie wykonywać przedmiot zamówienia busem dostosowanym do przewozu osób niepełnosprawnych.
4. Zamawiający jest zobowiązany zapewnić 2 opiekunów dla dowożonych uczniów, a Wykonawca zobowiązany jest zapewnić im miejsce w busie.
5. Wykonawca powinien posiadać wszelkie wymagane prawem uprawnienia do przewozu osób niepełnosprawnych i posiadać pakiety opłaconych ubezpieczeń OC i NW.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia - załącznik do SWZ.
7. Usługi objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SWZ.
8. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas realizacji przedmiotu zamówienia realizacji przedmiotu zamówienia.
Wymagania dodatkowe:
1. Zamawiający zaleca , aby Wykonawca przed przygotowaniem oferty dokonał wizji lokalnej, z zastrzeżeniem, że sporządzenie oferty jest możliwe bez odbycia wizji lokalnej.
2. Zamawiający przekazuje wraz SWZ wszelką dokumentację niezbędną do realizacji zamówienia, w związku z czym nie przewiduje możliwości ani konieczności jej sprawdzenia przez Wykonawcę w siedzibie Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

98000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

169000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

98700,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Alfa Bus Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 9591947835

7.3.4)Miejscowość

Kielce

7.3.6.)Województwo

świętokrzyskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-08-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

98700,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2023-06-23

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60100000-9Usługi w zakresie transportu drogow…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
273 224 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
215 000 zł477 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
262 013 zł
Źródło próbki
CPV 60100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
215 000 zł
Mediana
273 224 zł
Górny kwartyl
477 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Połaniec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Połaniec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 98 700 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60100000-9 (Usługi w zakresie transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Alfa Bus Sp. z o.o. (Kielce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.