Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający, działając na podstawie art. 260 ust. 1, informuje, iż dokonał unieważnienia przedmiotowego postępowania w trybie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienie. UZASANIENIE: cena oferty najkorzystniejszej 392 985,00 zł brutto; Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia –kwotę w wysokości 267 273 zł

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywna dostawa paliwa drzewnego – pelletu, w sezonie grzewczym 2022/2023

Zamawiający Gmina Kościelisko (Kościelisko, Małopolskie) opublikował wynik postępowania „Sukcesywna dostawa paliwa drzewnego – pelletu, w sezonie grzewczym 2022/2023”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina KościeliskoKościelisko, Małopolskie (powiat Tatrzański →)opublikowano 7 września 2022
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 250 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający, działając na podstawie art. 260 ust. 1, informuje, iż dokonał unieważnienia przedmiotowego postępowania w trybie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KOŚCIELISKO

1.3.)Oddział zamawiającego

Referat Inwestycji, Zamówień Publicznych, Utrzymania Dróg i Gospodarki Komunalnej

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 491892305

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Nędzy Kubińca 101

1.5.2.)Miejscowość

Kościelisko

1.5.3.)Kod pocztowy

34-511

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL219 - Nowotarski

1.5.7.)Numer telefonu

182023400

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminakoscielisko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminakoscielisko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywna dostawa paliwa drzewnego – pelletu,
w sezonie grzewczym 2022/2023

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-884db676-2773-11ed-9071-8637ea33a6f9

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00338056

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-09-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00009280/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Sukcesywna dostawa paliwa drzewnego – pelletu, w sezonie grzewczym 2022/2023

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00323026/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.19.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1.1.Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy (wraz z transportem oraz rozładunkiem) pelletu drzewnego, workowanego, na sezon grzewczy 2022/2023 do

• budynku Ośrodka Zdrowia w Kościelisku, ul. Nędzy- Kubińca 140, 34-511 Kościelisko • remizy OSP Kościelisko, ul. Rysulówka 2, 34-511 Kościelisko • budynku wielofunkcyjnego w Dzianiszu, 34-514 Dzianisz 173 w łącznej ilości ok. 90 ton. 1.1.2. Pellet - wymagania jakościowe: • surowiec jednorodny • zawartość popiołu – max. 0,5 %; • minimalna wartość opałowa min. 18 MJ/kg • wilgotność – max. 8% • średnica – 6-8 mm • powinien odpowiadać normom certyfikatu ENplus lub DINplus lub równoważnych 1.1.3. Zamawiający oszacował zapotrzebowanie na pellet na podstawie zużycia w sezonach opałowych 2020/2021 oraz 2021/2022. Ilość stanowi wartość szacunkową, co oznacza, że ostateczna ilość zamawiana na podstawie umowy może ulec zmianie. Wykonawcy nie przysługują względem Zamawiającego jakiekolwiek roszczenia z tytułu niezrealizowania pełnej ilości przedmiotu zamówienia. Minimalna wielkość zamówienia 60 ton, maksymalna wielkość zamówienia 120 ton.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający, działając na podstawie art. 260 ust. 1, informuje, iż dokonał unieważnienia przedmiotowego postępowania w trybie art. 255 ust. 3 ustawy Pzp, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienie.

UZASANIENIE: cena oferty najkorzystniejszej 392 985,00 zł brutto; Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia –kwotę w wysokości 267 273 zł.

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

287820,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

392985,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
156 000 zł359 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 800 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
156 000 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
359 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kościelisko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kościelisko.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.