Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
448 428 zł
Umowa zawarta
29 lipca 2022
Okres realizacji
od 1 września 2022 do 30 czerwca 2023
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz dzieci do placówek oświatowych na terenie gminy Olszewo- Borki

Zamawiający Gmina Olszewo - Borki (Olszewo-Borki, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz dzieci do placówek oświatowych na terenie gminy Olszewo- Borki”, wybierając ofertę wykonawcy Eskapada Adam Dębowski. Wartość umowy: 448 428 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina Olszewo - BorkiOlszewo-Borki, Mazowieckieopublikowano 1 sierpnia 2022
Wartość umowy
448 428 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,0 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Eskapada Adam Dębowski (Białobrzeg Bliższy), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 448 427,70 zł (umowę zawarto 29 lipca 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2022 r. do 30 czerwca 2023 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Olszewo - Borki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550667965

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

W. Broniewskiego 13

1.5.2.)Miejscowość

Olszewo-Borki

1.5.3.)Kod pocztowy

07-415

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.)Numer telefonu

297613107

1.5.8.)Numer faksu

296432074

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@olszewo-borki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.olszewo-borki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.olszewo-borki.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz dzieci do placówek oświatowych na terenie gminy Olszewo- Borki

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ba4af5e1-0338-11ed-8000-d680d39e541a

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00285107

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-08-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00018836/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 DOWÓZ DZIECI DO PLACÓWEK OŚWIATOWYCH NA TERENIE GMINY OLSZEWO- BORKI

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00254134/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIGKiD.271.23.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

407554,84 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia są usługi transportowe świadczone codziennie (od poniedziałku do piątku w dni nauki szkolnej zgodne z kalendarzem roku szkolnego 2022/2023) polegające na dowożeniu i odwożeniu uczniów na podstawie zakupionych biletów miesięcznych dla uczniów dojeżdżających do jednostek oświatowych na terenie Gminy Olszewo-Borki w roku szkolnym 2022/2023 w okresie od 01 września 2022r. do 30 czerwca 2023r.
1. Na zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia składa się: świadczenie usług w dowozu i odwozu uczniów do jednostek oświatowych na terenie Gminy Olszewo-Borki we wszystkie dni nauki szkolnej w roku szkolnym 2022/2023 w formie zakupu biletów miesięcznych na 5 trasach wg. tras przewozu uczniów do placówek oświatowych w okresie od 01.09.2022r. do 30.06.2023r. stanowiących Załącznik nr 1a do SWZ.
2. Usługa powinna być wykonywana w ramach prowadzonych przez Wykonawcę przewozów wraz z opiekunem środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz innych przepisach związanych z przewozem osób.
3. Opiekun autobusu szkolnego ponosi odpowiedzialność za dowożonych uczniów od chwili wejścia do autobusu do chwili przekazania ich szkole oraz od chwili odebrania ich ze szkoły do chwili opuszczenia autobusu przez ucznia na przystanku.
4. Przewidywana liczba uczniów do przewożenia i sprzedaży biletów miesięcznych łącznie 371 osoby. Bilety dla dzieci klas I- VIII oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Szczegółowy wykaz biletów dla dzieci dojeżdżających do placówek oświatowych z poszczególnych miejscowości stanowi Załącznik nr 1b do SWZ.
5 Miejscami docelowymi dowozu dzieci są placówki oświatowe:
• Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach ul. Wł. Broniewskiego 17i ul. Dojazdowa 14A.
• Szkoła Podstawowa z Przedszkolem w Nowej Wsi ul. Szkolna 1A.
• Szkoła Podstawowa w Przystani 33.
• Szkoła Podstawowa w Grabówku 20.
• Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach ul. 3 Maja 3.
6. Zamawiający może dokonać zmiany: ilości uczniów (zwiększenia lub zmniejszenia do 15%) zmiany godzin kursów, tras przejazdów w trakcie realizacji zamówienia, rezygnacji z trasy, a także zmniejszenia liczby autobusów. O fakcie zmniejszenia lub zwiększenia Zamawiający poinformuje pisemnie Wykonawcę co najmniej z 3- dniowym wyprzedzeniem.
7. Dzieci powinny być dowiezione w takim czasie, aby możliwe było rozpoczęcie przez nich nauki o godzinie odpowiadającej rozpoczęciu zajęć lekcyjnych, zgodnie z obowiązującym planem lekcyjnym.
8. Wykaz uczniów objętych dowozem oraz szczegółowy przebieg trasy, przystanków na trasie i godziny przewozu uczniów zostaną uzgodnione między zamawiającym a wykonawcą.
9.Pojazdy uczestniczące w dowozach muszą odpowiadać ogólnym warunkom przewozu uczniów, muszą posiadać ważne polisy ubezpieczeniowe OC i NW oraz aktualne badania techniczne. Wykonawca musi dysponować ilością kierowców odpowiednią do realizacji zamówienia, przy czym kierowcy muszą posiadać stosowne uprawnienia. Przewozy mogą być dokonywane środkami transportu spełniającymi wymagania techniczne określone w przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym i innych przepisach związanych z przewozem uczniów.
10 Zamawiający zastrzega sobie prawo do weryfikacji długości przejechanej trasy poprzez wgląd na stan licznika pojazdu przed rozpoczęciem trasy i po jej zakończeniu.
11. Wykonawca ma obowiązek zapewnić w czasie przewozów opiekę nad dziećmi (opiekuna autobusu).
12. Wykonawca ma obowiązek sprawdzenia, czy dane zatrudnianej lub dopuszczanej osoby jako opiekuna nad dziećmi są zamieszczone w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym- Załącznik nr 7
13. Opiekun autobusu szkolnego ponosi odpowiedzialność za dowożonych uczniów od chwili wejścia do autobusu do chwili przekazania ich szkole oraz od chwili odebrania ich ze szkoły do chwili opuszczenia autobusu przez ucznia na przystanku.
14. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany długości trasy -likwidacji odcinka trasy z powodu braku dzieci dojeżdżających do szkoły/ placówki oświatowej, zawieszenia nauki stacjonarnej w szkołach lub wyznaczenia nowego odcinka w związku z koniecznością dowozu uczniów dotychczas nie objętych dowożeniem.

4.5.3.)Główny kod CPV

60000000-8 - Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

1

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

448427,70 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

448427,70 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

448427,70 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Eskapada Adam Dębowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7581880235

7.3.3)Ulica

ul. Borówkowa 6

7.3.4)Miejscowość

Białobrzeg Bliższy

7.3.5)Kod pocztowy

07-415

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-07-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

448427,70 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2022-09-01 do 2023-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60000000-8Usługi transportowe (z wyłączeniem…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 875 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
113 811 zł491 682 zł
Rozstęp międzykwartylowy
377 871 zł
Źródło próbki
CPV 60000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
113 811 zł
Mediana
225 875 zł
Górny kwartyl
491 682 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Olszewo - Borki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olszewo-Borki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 448 428 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60000000-8 (Usługi transportowe (z wyłączeniem transportu odpadów)). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Eskapada Adam Dębowski (Białobrzeg Bliższy). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.