Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

„Sporządzenie projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla wybranych obszarów położonych na terenie gminy Olszewo-Borki oraz dla obrębu geodezyjnego Antonie, gm. Olszewo-Borki”

Zamawiający Gmina Olszewo - Borki (Olszewo-Borki, Mazowieckie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Sporządzenie projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla wybranych…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Olszewo - BorkiOlszewo-Borki, Mazowieckieopublikowano 27 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Olszewo - Borki

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550667965

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

W. Broniewskiego 13

1.4.2.)Miejscowość

Olszewo-Borki

1.4.3.)Kod pocztowy

07-415

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@olszewo-borki.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.olszewo-borki.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-19001408-39c9-44b9-993f-7a714106d440

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00409439

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-27

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2024/BZP 00680586

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Sporządzenie projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla wybranych obszarów położonych na terenie gminy Olszewo-Borki oraz dla obrębu geodezyjnego Antonie, gm. Olszewo-Borki”

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sporządzenie projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla wybranych obszarów położonych na terenie gminy Olszewo-Borki oraz dla obrębu geodezyjnego Antonie, gm. Olszewo Borki

3.8.)Główny kod CPV

71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-01-16

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

9 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Pracownia Urbanistyczna ESPRIT Sp. z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7393952697

4.3.4.)Miejscowość

Stawiguda

4.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

307500,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00062778/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-06-10

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Na podstawie § 2 ust. 3 oraz § 11 ust. 3 pkt 1 i 2 umowy nr RIGKiD.271.23.2024 z dnia 16 stycznia 2025r., w związku z wystąpieniem okoliczności niezależnych od Stron, polegających w szczególności na konieczności wprowadzenia niezbędnych korekt do projektów planów, wynikających z uzyskanych negatywnych opinii oraz uzgodnień właściwych organów, jak również konieczności przeprowadzenia dodatkowych czynności związanych z przygotowaniem wniosku o zmianę przeznaczenia gruntów leśnych na cele nieleśne dla jednego z opracowywanych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, skutkujących brakiem możliwości dotrzymania terminu określonego aneksem nr 5 do umowy

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

Strony ustalają następujące terminy przekazania projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego do uchwalenia przez Radę Gminy Olszewo-Borki, dla projektu planu sporządzanego na podstawie:……..
1) Uchwały Nr XII/77/2025 z dn.5.02.2025 r. w spr przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranych obszarów położonych w obrębach Mostowo i Żebry-Chudek, gm. Olszewo-Borki – do dn 1.12.2026 r.”

5) Uchwały Nr XII/77/2025 z dnia 5 lutego 2025 r. w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla wybranych obszarów położonych w obrębach Mostowo i Żebry-Chudek, gm. Olszewo-Borki – do dnia 1.12.2026 r.”

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2025/BZP 00553172/01, 2026/BZP 00192481/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Olszewo - Borki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olszewo-Borki.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71410000-5 (Usługi planowania przestrzennego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.