Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

"Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W ul. Gen. Józefa Bema w obrębie ewidencyjnym Kruki i Drężewo, gm. Olszewo-Borki wraz z infrastrukturą"

Zamawiający Gmina Olszewo - Borki (Olszewo-Borki, Mazowieckie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W ul. Gen. Józefa Bema w obrębie ewidencyjnym Kruki i…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina Olszewo - BorkiOlszewo-Borki, Mazowieckieopublikowano 28 sierpnia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 754 551 zł
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Olszewo - Borki

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550667965

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

W. Broniewskiego 13

1.4.2.)Miejscowość

Olszewo-Borki

1.4.3.)Kod pocztowy

07-415

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@olszewo-borki.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.olszewo-borki.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8ae6874b-d772-4bf0-ac21-6e01ed796cc7

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00411412

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00243740

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W ul. Gen. Józefa Bema w obrębie ewidencyjnym Kruki i Drężewo, gm. Olszewo-Borki wraz z infrastrukturą"

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja niżej wymienionych robót budowlanych:
1. Zadanie I pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno – ciśnieniowej z przyłączami w msc. Kruki, Drężewo (ul. gen. Józefa Bema, ul. ks. Stanisława Brzóski, ul. Pileckiego)” wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Zadanie finansowane ze środków własnych Gminy Olszewo – Borki w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej na terenie gminy”
2. Zadanie II pn.: „Rozbudowa sieci wodociągowej z przyłączami w msc. Kruki, Drężewo (ul. gen. Józefa Bema, ul. ks. Stanisława Brzóski, ul. Pileckiego)” wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Zadanie finansowane ze środków własnych Gminy Olszewo – Borki w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Rozbudowa sieci wodociągowej na terenie gminy”
3. Zadanie III pn.: „Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W ul. gen. Józefa Bema w msc. Kruki na odcinku w km 0+493,30 - 1+287,15 w obrębie ewidencyjnym Kruki i Drężewo, gm. Olszewo-Borki” wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Zadanie współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Opis stanu istniejącego:
Droga posiadająca kategorię drogi gminnej klasy "D", objęta opracowaniem obejmuje odcinek od km 0+493,30 do km 1+287,15 w obrębie ewidencyjnym Kruki i Drężewo, gmina Olszewo-Borki, obsługuje bez ograniczenia przylegające do pasa drogowego działki rolne oraz zabudowę jednorodzinną i zagrodową.
Nawierzchnia drogi gminnej, nieulepszona, gruntowo-żwirowa o szerokości zmiennej od 3,5m do 5m. Ruch pieszy odbywa się w jednym poziomie z pojazdami mechanicznymi - brak wydzielonych poboczy oraz drogi dla pieszych. Droga na chwilę obecną nie posiada typowego odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej. Odwodnienie odbywa się aktualnie powierzchniowo. Zjazdy w obrębie inwestycji o nawierzchni gruntowo-żwirowej. Szerokość pasa drogowego w granicach ewidencyjnych działek drogowych zmienna i wynosi od 5,00m do 13,00m.
Wzdłuż trasy znajdują się drzewa które częściowo przewidziano do wycinki, jak również planuje się wycinkę krzewów.
W pasie drogowym zlokalizowane jest uzbrojenie techniczne:
 sieć elektroenergetyczna,
 sieć wodociągowa,
 sieć gazowa
 sieć telekomunikacyjna.

Zakres zamówienia obejmuje:
1. Zadanie I pn.: „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno – ciśnieniowej z przyłączami w msc. Kruki, Drężewo (ul. gen. Józefa Bema, ul. ks. Stanisława Brzóski, ul. Pileckiego)” wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Zadanie obejmuje budowę sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjno – ciśnieniowej z przyłączami w pasie drogowym w ul. gen. Józefa Bema ul. ks. Stanisława Brzóski, ul. Pileckiego w obrębie ewidencyjnym Kruki, Drężewo, zgodnie z załączoną dokumentacją projektową oraz rysunkami zamiennymi.
Uwaga: załączona dokumentacja projektowa obejmuje znacznie większy zakres.
W ramach niniejszego postepowania do wykonania wskazuje się zakres objęty rysunkiem pn.: „Zadanie I – PZT – zakres objęty zamówieniem. Dodatkowo zakres zamówienia nie obejmuje wyposażenia przepompowni ścieków.

2. Zadanie II pn.: Rozbudowa sieci wodociągowej z przyłączami w msc. Kruki, Drężewo (ul. gen. Józefa Bema, ul. ks. Stanisława Brzóski, ul. Pileckiego) wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Zadanie obejmuje rozbudowę sieci wodociągowej z przyłączami w pasie drogowym w ul. gen. Józefa Bema ul. ks. Stanisława Brzóski, ul. Pileckiego w obrębie ewidencyjnym Kruki, Drężewo zgodnie z załączoną dokumentacją projektową.
Uwaga: załączona dokumentacja projektowa obejmuje znacznie większy zakres.
W ramach niniejszego postępowania do wykonania wskazuje się zakres objęty rysunkiem pn.: „Zadanie II - PZT - zakres objęty zamówieniem”.

3. Zadanie III pn.: „Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W ul. gen. Józefa Bema w msc. Kruki na odcinku w km 0+493,30 - 1+287,15 w obrębie ewidencyjnym Kruki i Drężewo, gm. Olszewo-Borki” wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
 Rozbudowa drogi gminnej nr 250953W - ul. gen. Józefa Bema na odcinku w km 0+493,30 - 1+287,15 polegać będzie przede wszystkim na budowie:
 nawierzchni drogi gminnej o szerokości 6,0m z betonu asfaltowego (warstwa ścieralna i wiążąca),
 drogi dla pieszych z betonowej kostki brukowej 6cm - szerokości 2m,
 zjazdów zwykłych zapewniających obsługę komunikacyjną budynków jednorodzinnych w przedziale od 4,00m do 5,02 szerokości z betonowej kostki brukowej gr. 8cm,
 zjazdów zwykłych zapewniających włączenie dróg wewnętrznych z ul. Bema w przedziale od 5,00m do 6,00 szerokości z betonu asfaltowego,
 pobocza żwirowego z kruszywa łamanego o szerokości 1m,
 najazdów nawierzchni o wyniesionej tarczy z betonowej kostki brukowej 8cm,
 kanału technologicznego,
 oznakowania pionowego i poziomego,
 zieleni.

3.8.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

3.9.)Dodatkowy kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2026-06-29

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

10 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

B Company Sylwester Barański Spółka Komandytowa

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7582387548

4.3.4.)Miejscowość

Ostrołęka

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

3578078,61 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2026/BZP 00312463/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-08-17

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej

Wystąpienie robót dodatkowych

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej

W związku z wystąpieniem robót dodatkowych wzrosła wartość zadania II o 8186,34zł brutto. Łączna wartość zamówienia 3586264,95zł brutto.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Olszewo - Borki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olszewo-Borki.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.