Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
635 128 zł
Umowa zawarta
27 czerwca 2022
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 635 128 zł – 967 125 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

REMONT DROGI POŻAROWEJ NR 15 W LEŚNICTWIE KALISKA ETAP I

Zamawiający Nadleśnictwo Miastko (Pasieka, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „REMONT DROGI POŻAROWEJ NR 15 W LEŚNICTWIE KALISKA ETAP I”, wybierając ofertę wykonawcy „LEMAR” LESZEK BIGUS. Wartość umowy: 635 128 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Nadleśnictwo MiastkoPasieka, Pomorskieopublikowano 29 czerwca 2022
Wartość umowy
635 128 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy „LEMAR” LESZEK BIGUS (Niezabyszewo), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 635 127,93 zł (umowę zawarto 27 czerwca 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 635 127,93 zł do 967 125,13 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

NADLEŚNICTWO MIASTKO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770528319

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

14a

1.5.2.)Miejscowość

Pasieka

1.5.3.)Kod pocztowy

77-200

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL636 - Słupski

1.5.7.)Numer telefonu

598573201

1.5.8.)Numer faksu

59 857 22 64

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

miastko@szczecinek.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://miastko.szczecinek.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://portal.smartpzp.pl/nadlesnictwo.miastko

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

REMONT DROGI POŻAROWEJ NR 15 W LEŚNICTWIE KALISKA ETAP I

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8c6b4404-cd3a-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00229102

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-06-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00150854/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.2.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

532912,23 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia
Remont drogi pożarowej nr 15 w leśnictwie Kaliska etap I odcinek km 1+750 -
2+840 (długość odcinka = 1,090 km) o nawierzchni bitumicznej.
Przedmiot Umowy obejmuje w szczególności:
- wykoszenie poboczy i wycinka krzewów;
- odtworzenie rowów przydrożnych;
- remont przepustów na zjazdach;
- skropienie nawierzchni emulsją bitumiczną;
- wyrównanie nawierzchni masą bitumiczną;
- ułożenie warstwy ścieralnej gr. 4 cm na nawierzchni jezdni, zjazdach i mijankach;
- roboty wykończeniowe.
2.Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi (załącznik nr 1 do SWZ) tj.:
a) opis techniczny;
b) kosztorys nakładczy.
Załączony do SWZ kosztorys nakładczy robót nie stanowi wyłącznej podstawy do
wyceny oferty. Wykonawca we własnym zakresie powinien zweryfikować i ustalić, czy zachodzi konieczność wykonania innych robót budowlanych niż określone w kosztorysie nakładczym oraz czy podane ilości są prawidłowe. Wykonawca zobowiązany jest do zawarcia w cenie oferty wszystkich kosztów za roboty niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, zgodnie z technologią robót określaną w SWZ oraz opisem technicznym.
UWAGA! Opis techniczny (oprócz kosztorysu nakładczego) przedstawia remont całego odcinka drogi, natomiast postępowanie obejmuje wykonane jedynie odcinka o długości 1,090 km.
3.Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie teren Nadleśnictwa Miastko - leśnictwo Kaliska droga leśna pożarowa (dojazd pożarowy) nr 15 odcinek 1,090 km, dz. nr 15, 16, 22 obręb Kaliska gm. Biały Bór pow. Szczecinek.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45232450-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy upustów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

635127,93 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

967125,13 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

635127,93 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

„LEMAR” LESZEK BIGUS

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770836021

7.3.3)Ulica

ul. Płotowska 2

7.3.4)Miejscowość

Niezabyszewo

7.3.5)Kod pocztowy

77-132

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-06-27

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

635127,93 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
388 348 zł1 832 229 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 443 881 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
388 348 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 832 229 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Nadleśnictwo Miastko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pasieka.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 635 128 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: „LEMAR” LESZEK BIGUS (Niezabyszewo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.