Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Piotr Iskrzyński DETAL- wspólnik spółki cywilnej Fiba s.c

Wartość umowy
644 028 zł
Umowa zawarta
24 maja 2022
Okres realizacji
11 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 644 028 zł – 1 116 225 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi powiatowej nr 3907E ul. Szkolna w m. Borzykowa

Zamawiający Powiat Radomszczański (Radomsko, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 3907E ul. Szkolna w m. Borzykowa”, wybierając ofertę wykonawcy Grzegorz Piwnik INVEST - wspólnik spółki cywilnej Fiba s.c. Wartość umowy: 644 028 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiat RadomszczańskiRadomsko, Łódzkie (powiat Radomszczański →)opublikowano 25 maja 2022
Wartość umowy
644 028 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Grzegorz Piwnik INVEST - wspólnik spółki cywilnej Fiba s.c. (Ładzice), wspólnie z: Piotr Iskrzyński DETAL- wspólnik spółki cywilnej Fiba s.c.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 644 028,00 zł (umowę zawarto 24 maja 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 644 028,00 zł do 1 116 225,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 11 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiat Radomszczański

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590648445

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Leszka Czarnego 22

1.5.2.)Miejscowość

Radomsko

1.5.3.)Kod pocztowy

97-500

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

44 6858944

1.5.8.)Numer faksu

446834335

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@radomszczanski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.radomszczanski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bip.radomszczanski.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi powiatowej nr 3907E ul. Szkolna w m. Borzykowa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-457577f9-baf6-11ec-9f44-6e63702cb2f7

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00176177

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-05-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00024796/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Przebudowa drogi powiatowej nr 3907E ul. Szkolna w m. Borzykowa

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00121667/02

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WP.272.6.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

499050,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac projektowych i realizacja robót budowlanych dla zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 3907E ul. Szkolna w miejscowości Borzykowa w formule „zaprojektuj i wybuduj”
2.Przedmiot umowy obejmuje w szczególności:
1) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania przebudowa drogi powiatowej nr 3907E ul. Szkolna w m. Borzykowa oraz uzyskanie wymaganych uzgodnień i decyzji,
2) uzyskanie przez Wykonawcę prawomocnego pozwolenia na budowę w Starostwie Powiatowym w Radomsku, poprzedzonego uzyskaniem niezbędnych warunków, decyzji, pozwoleń i uzgodnień,
3) wykonanie robót budowlanych,
4) przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem przedmiotu umowy do użytkowania,
5) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.
3. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu umowy określony został w Programie funkcjonalno-użytkowym (zwanym dalej PFU), stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.
UWAGA: Zamawiający informuje, że tam, gdzie w SWZ przedmiot zamówienia został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym pod warunkiem, że będą one spełniały określone w opisie przedmiotu zamówienia kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Tam, gdzie Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą słowa „lub równoważne”. Zamawiający wskazuje dla tych rozwiązań jako kryteria równoważności dopuszczenie tolerancji +/- 5% dla wszelkich wymaganych dla nich parametrów.
Zamawiający wskazuje, że obowiązek zgłoszenia w ofercie rozwiązań równoważnych w stosunku do opisanych w opisie przedmiotu zamówienia i wykazania równoważności leży po stronie wykonawcy.
W przypadku gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę Zamawiający wymaga, aby wykonawca w przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych, przedstawił już w jego ofercie dowód równoważności potwierdzający spełnienie kryteriów określonych w opisie przedmiotu zamówienia, które Zamawiający stosuje w celu oceny równoważności (Wyrok TSUE C-14/17 z dnia 2018-07-12) np. karty katalogowe produktów. W przypadku gdy wymagania w opisie przedmiotu zamówienia odnoszą się do europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, Zamawiający wymaga, aby wykonawca przedstawił już w jego ofercie dowody równoważności w sposób określony w art. 101 ust. 5 i 6 Pzp.
4. Dokumentacja projektowa winna być opracowana w sposób zgodny z wymaganiami ustawy Prawo budowalne, ustaleniami określonymi w decyzjach administracyjnych dotyczących zamierzenia budowlanego, obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej, jak również zgodnie z wymaganiami zawartymi w niniejszej SWZ wraz z załącznikami.
Wykonawca jest zobowiązany uzyskać wszelkie decyzje, uzgodnienia, warunki techniczne i pozwolenia niezbędne do rozpoczęcia, zakończenia i użytkowania robót przez Zamawiającego. Opłaty związane z uzyskaniem wszelkich uzgodnień, opinii i decyzji ponosi Wykonawca. Wykonawca winien uwzględnić w cenie wszelkie koszty sporządzenia dokumentacji wynikających z warunków właścicieli, administratorów i zarządców infrastruktury i obiektów.
5. Roboty budowlane, należy realizować zgodnie ze sztuką budowlaną, dokumentacją projektową, Szczegółową Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót, obowiązującymi przy wykonywaniu robót warunkami bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami i warunkami technicznymi.
6. Wykonawca, zobowiązany jest przez cały okres budowy, prowadzić nadzór autorski projektowy.
7. Po zakończeniu inwestycji Wykonawca, wykona kompleksową dokumentację powykonawczą.
8. Zadanie współfinansowane z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD
Program Inwestycji Strategicznych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

644028,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1116225,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

644028,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Grzegorz Piwnik INVEST - wspólnik spółki cywilnej Fiba s.c.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Piotr Iskrzyński DETAL- wspólnik spółki cywilnej Fiba s.c.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7722403573

7.3.3)Ulica

Stobiecko Szlacheckie 158

7.3.4)Miejscowość

Ładzice

7.3.5)Kod pocztowy

97-561

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-05-24

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

644028,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

11 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Radomszczański prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Radomsko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 644 028 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45230000-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Grzegorz Piwnik INVEST - wspólnik spółki cywilnej Fiba s.c. (Ładzice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.