Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
149 261 zł
Umowa zawarta
16 maja 2022
Okres realizacji
120 dni
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Równanie dróg gruntowych na terenie Powiatu Zielonogórskiego

Zamawiający Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg (Sulechów, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Równanie dróg gruntowych na terenie Powiatu Zielonogórskiego”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o. Wartość umowy: 149 261 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Powiatowy Zielonogórski Zarząd DrógSulechów, Lubuskie (powiat Zielonogórski →)opublikowano 19 maja 2022
Wartość umowy
149 261 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o. (Kożuchów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 149 260,50 zł (umowę zawarto 16 maja 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 120 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg

1.3.)Oddział zamawiającego

Zamówienia Publiczne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 97124700700011

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Górzykowo 1

1.5.2.)Miejscowość

Sulechów

1.5.3.)Kod pocztowy

66-100

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

+ 48 68 385 95 00

1.5.8.)Numer faksu

+ 48 68 385 95 07

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@bip.pzzd.zgo.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.wrota.lubuskie.pl/pzzd_gorzykowo/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzzdgorzykowo.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Realizacja zadań zarządcy dróg

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Równanie dróg gruntowych na terenie Powiatu Zielonogórskiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-40f98b56-bcae-11ec-b879-9a86e5ac3946

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00168707

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-05-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2022/BZP 00020182/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Równanie dróg gruntowych na terenie Powiatu Zielonogórskiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00124803/02

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZZD.272.4.2022

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

121591,35 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest równanie dróg gruntowych na terenie Powiatu Zielonogórskiego zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia. 2. Równanie dróg gruntowych obejmuje

a) równanie dróg gruntowych przy użyciu równiarki samojezdnej, b) wałowanie dróg przy użyciu walca drogowego . 3. Pełny zakres przedmiotu zamówienia określony jest w: a) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiącej załącznik nr 3 do SWZ; b) Przedmiarze robót, stanowiącym załącznik nr 3a do SWZ. 4. Zakres rzeczowy wykonania zamówienia: a) równanie dróg gruntowych ma na celu likwidację wybojów i innych ubytków, a także korektę profilu poprzecznego w celu umożliwienia odprowadzenia wody z korony drogi, materiałem pochodzącym z otoczenia drogi. Roboty należy wykonywać równiarkami. Liczba przejazdów równiarek do uzyskania należytego profilu jest różna i zależna od stopnia zniszczenia nawierzchni, rodzaju podłoża i sposobu równania. Jednostką obmiarową jest m2 równanej drogi. Przewidywana powierzchnia dróg do mechanicznego równania wynosi 66 000,00 m2. b) wałowanie ma na celu zagęszczenie gruntu lub innego kruszywa. Obejmuje kilkakrotny przejazd walcem o ciężarze min 6 Mg w celu uzyskania właściwego zagęszczenia nawierzchni. Jednostką obmiarową jest 1m2 wałowanej drogi. Przewidywana powierzchnia dróg do wałowania wynosi 66 000,00 m2. c) zamawiający gwarantuje wykonanie przedmiotu zamówienia na poziomie 70%. d) podana ilość m2 - to ilość szacunkowa podana wyłącznie do wyceny oferty. W związku z tym świadczenie usługi może odbyć się w większym lub mniejszym zakresie, e) wiążąca dla stron jest cena jednostkowa oferowanych przez Wykonawcę robót, f) cena oferowana winna obejmować kompletne wykonanie przedmiotu zamówienia. Ogólna cena ofertowa musi obejmować wszelkie koszty wykonania usługi oraz koszty w niej nie ujęte, a których wykonanie jest niezbędne do prawidłowego zrealizowania zakresu umowy, g) Zamawiający nie ponosi kosztów dojazdu i powrotu sprzętu na wyznaczone miejsca prac.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

149260,50 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

149260,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

149260,50 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9252127822

7.3.3)Ulica

Podbrzezie Dolne ul. Leśna 9,

7.3.4)Miejscowość

Kożuchów

7.3.5)Kod pocztowy

67-120

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-05-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

149260,50 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

120 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233141-9Roboty w zakresie konserwacji dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
305 200 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
179 770 zł407 071 zł
Rozstęp międzykwartylowy
227 300 zł
Źródło próbki
CPV 45233141· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
179 770 zł
Mediana
305 200 zł
Górny kwartyl
407 071 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zielonogórski Zarząd Dróg prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sulechów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 149 261 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233141-9 (Roboty w zakresie konserwacji dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG Sp. z o.o. (Kożuchów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.