Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Developer i Recykling Sp. z o.o

Wartość umowy
5 774 850 zł
Umowa zawarta
13 kwietnia 2022
Okres realizacji
180 dni
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 5 774 850 zł – 5 960 000 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Likwidacja górniczego wyciągu szybowego szybu „Witczak” w ramach zadania - zasypanie i nakrycie szybu płytą przykrywającą” dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Oddział KWK „Centrum“.

Zamawiający Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. (Bytom, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Likwidacja górniczego wyciągu szybowego szybu „Witczak” w ramach zadania - zasypanie i…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakład Robót Górniczych GÓRREM Sp. z o.o. ,sp.k. Wartość umowy: 5 774 850 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.Bytom, Śląskieopublikowano 13 kwietnia 2022
Wartość umowy
5 774 850 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: Zakład Robót Górniczych GÓRREM Sp. z o.o. ,sp.k. (Ruda Śląska), wspólnie z: Developer i Recykling Sp. z o.o.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 5 774 850,00 zł (umowę zawarto 13 kwietnia 2022 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 5 774 850,00 zł do 5 960 000,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 180 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276902504

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Strzelców Bytomskich 207

1.5.2.)Miejscowość

Bytom

1.5.3.)Kod pocztowy

41-914

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

akruk@srk.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.srk.com.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://bip.srk.com.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Jednoosobowa Spółka Skarbu Państwa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Górnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Likwidacja górniczego wyciągu szybowego szybu „Witczak” w ramach zadania - zasypanie i nakrycie szybu płytą przykrywającą” dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Oddział KWK „Centrum“.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7f6b7a12-17a7-11ec-b885-f28f91688073

2.5.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00120259

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2022-04-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00184408/02

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP-C-0020/21

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Prace związane z realizacją ww. zadania należy wykonać zgodnie z zatwierdzonym przez KRZG:
• „Projektem technicznym likwidacji górniczego wyciągu szybowego szybu „Witczak” dla SRK SA Oddział w Bytomiu KWK „Centrum” wykonanego przez Przedsiębiorstwo Usługowo Inżynieryjne „ARGO” mgr inż. Artur Szombara z siedzibą w Bełku zaktualizowaną w styczniu 2021r.,
oraz
• „Aktualizacją projektu technicznego likwidacji górniczego wyciągu szybowego szybu „Witczak” wraz z kosztorysem inwestorskim oraz pozwoleniami budowlanymi” dla Spółki Restrukturyzacji Kopalń S.A. Oddział KWK „Centrum” wykonaną przez Przedsiębiorstwo Usługowo Inżynieryjne „ARGO” mgr inż. Artur Szombara z siedzibą w Bełku z sierpnia 2021r., w skład którego wchodzą:

- „ Projekt budowlany zamienny do projektu pt.: Projekt budowlany żelbetowej płyty zabezpieczającej zlikwidowany szyb „Witczak” wraz z pozwoleniem na budowę”,
- „ Projekt techniczny likwidacji górniczego wyciągu szybowego szybu „Witczak”.

Szczegółowy opis prac do wykonania zawierają w/w dokumentacje projektowe.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5774850 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5960000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

5774850 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Tak

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Zakład Robót Górniczych GÓRREM Sp. z o.o. ,sp.k.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Developer i Recykling Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6340199624

7.3.4)Miejscowość

Ruda Śląska

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2022-04-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

5774850 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

180 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111300-1Roboty rozbiórkowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
428 649 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
160 112 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
612 245 zł
Źródło próbki
CPV 45111300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
160 112 zł
Mediana
428 649 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Spółka Restrukturyzacji Kopalń S.A. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bytom.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 5 774 850 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakład Robót Górniczych GÓRREM Sp. z o.o. ,sp.k. (Ruda Śląska). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.