Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
578 676 zł
Umowa zawarta
13 grudnia 2021
Okres realizacji
do 31 grudnia 2027
Oferty w postępowaniu
1 ofertaceny: 578 676 zł – 5 786 776 zł
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Pozyskanie kredytu długoterminowego w wysokości 8 000 000,00 zł dla Gminy Ostrów

Zamawiający Gmina Ostrów (Ostrów, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Pozyskanie kredytu długoterminowego w wysokości 8 000 000,00 zł dla Gminy Ostrów”, wybierając ofertę wykonawcy Bank Spółdzielczy w Ropczycach. Wartość umowy: 578 676 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina OstrówOstrów, Podkarpackieopublikowano 23 grudnia 2021
Wartość umowy
578 676 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 grudnia 2021

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Bank Spółdzielczy w Ropczycach (Ropczyce).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 578 675,74 zł (umowę zawarto 13 grudnia 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ostrów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581956

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ostrów 225

1.5.2.)Miejscowość

Ostrów

1.5.3.)Kod pocztowy

39-103

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

info@ostrow.gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ostrow.gmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.ostrow.biuletyn.net

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pozyskanie kredytu długoterminowego w wysokości 8 000 000,00 zł dla Gminy Ostrów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d7c0c239-51bf-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00330159

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-12-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00291433/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

B5.272.12.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Pozyskanie kredytu długoterminowego w wysokości 8 000 000,00 zł dla Gminy Ostrów
1) Planowany okres kredytowania – do dnia 31.12.2027 roku

2) waluta - PLN

3) oprocentowanie: zmienne

4) stopa bazowa do ustalenia oprocentowania:

- do oferty : według stawki WIBOR 1M ( wartość stawki WIBOR 1 M należy przyjąć z dnia 30.11.2021r)

- do umowy: oprocentowanie kredytu w dniu zawarcia umowy to suma stawki WIBOR 1M z ostatniego dnia miesiąca( kalendarzowego ) poprzedzającego miesiąc, w którym zostanie zawarta umowa i marży Wykonawcy - ma zastosowanie do końca miesiąca kalendarzowego w którym zostanie zawarta umowa. – w przypadku braku kwotowania ten ostatni dzień kalendarzowy ( np. w związku z dniem wolnym , świętem) przyjmujemy stawkę Wibor 1M z ostatniego dnia, na który były ustalone kwotowania tj. Na ostatni dzień roboczy.
Przy naliczaniu odsetek za każdy kolejny okres odsetkowy wykonawca stosuje stawkę WIBOR 1M z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc obrachunkowy, powiększoną o marżę wykonawcy. Czyli np. odsetki od 1-go stycznia - WIBOR 1M – z 31 grudnia .
Zmiana oprocentowania następuje każdego pierwszego dnia roboczego następnego miesiąca.

5. raty– płatne kwartalnie . Spłata kredytu( kapitału) karencja do 31.12.2021r . Spłata kapitału w okresie od stycznia 2022 roku do 20 grudnia 2027 roku w 24 ratach kwartalnych płatnych do 20 dnia ostatniego miesiąca kwartału (tj. spłata I raty kapitału nastąpi najpóźniej do dnia 20/03/2022r
6) odsetki od kredytu- bez karencji Spłata odsetek w okresach miesięcznych płatnych , w miesiącu następnym po upływie miesiąca , za który są naliczane, na podstawie zawiadomienia przesłanego przez Bank kredytobiorcy, w terminie 7 dni od jego otrzymania. Ostatnie odsetki płatne będą do 31.12.2027. Odsetki naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania.

7) kredyt zostanie przelany na konto wskazane przez Zamawiającego jednorazowo - należy przyjąć termin wypłaty środków z kredytu – w dniu podpisania umowy – do wyceny należy przyjąć datę wypłaty środków na dzień 13.12.2021r

8) zastrzega się prawo wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowej prowizji (kosztów)

9) zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel in blanco

4.5.3.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

5786775,74 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

578675,74 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

578675,74 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bank Spółdzielczy w Ropczycach

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8180002340

7.3.3)Ulica

ul. Rynek 13

7.3.4)Miejscowość

Ropczyce

7.3.5)Kod pocztowy

39-100

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-12-13

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

578675,74 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 435 350 zł
Próbka: 35 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
980 799 zł3 687 702 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 706 903 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
980 799 zł
Mediana
2 435 350 zł
Górny kwartyl
3 687 702 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ostrów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 578 676 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Bank Spółdzielczy w Ropczycach (Ropczyce). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.