ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Pozyskanie kredytu długoterminowego w wysokości 4 000 000,00 zł dla Gminy Ostrów

Zamawiający Gmina Ostrów (Ostrów, Podkarpackie) prowadził postępowanie „Pozyskanie kredytu długoterminowego w wysokości 4 000 000,00 zł dla Gminy Ostrów”. Termin składania ofert minął 21 sierpnia 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina OstrówOstrów, Podkarpackieopublikowano 13 sierpnia 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 2 678 405 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
21 sierpnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~1,9 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    13 sierpnia 2026

    Termin ofert: 21 sierpnia 2026 10:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest pozyskanie kredytu długoterminowego w wysokości 4 000 000,00 zł dla Gminy Ostrów.

  • 2

    ZakresSpłata kapitału ma karencję do 31.12.2027r, a następnie następuje w 32 ratach kwartalnych płatnych do 20 dnia ostatniego miesiąca kwartału, z pełną spłatą do 20 grudnia 2035 roku.

  • 3

    ZakresKredyt jest uruchamiany jednorazowo, z planowaną wypłatą środków w dniu 27.08.2026r, przy oprocentowaniu zmiennym według WIBOR 1M i marży wykonawcy.

  • 4

    RyzykoZabezpieczenie spłaty kredytu stanowi weksel in blanco, a wcześniejsza spłata jest dopuszczona bez dodatkowej prowizji.

Kontekst Atlasu

  • To zamówienie wraca cyklicznie, podobne postępowania tego zamawiającego pojawiały się już w latach 2021, 2023, 2024 i 2025. Ostatnią rozstrzygniętą edycję (2025) wygrał Bank Spółdzielczy w Ropczycach, który złożył jedyną ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ostrów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690581956

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ostrów 225

1.5.2.)Miejscowość

Ostrów

1.5.3.)Kod pocztowy

39-103

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

info@ostrow.gmina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ostrow.gmina.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Pozyskanie kredytu długoterminowego w wysokości 4 000 000,00 zł dla Gminy Ostrów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-700c02b3-c82f-4e87-a067-7da86d111b53

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00391572

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ostrow.ezamawiajacy.pl/pn/ostrow/demand/313217/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ostrow.ezamawiajacy.pl/pn/ostrow/demand/313217/notice/public/details

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja między Zamawiającym a
Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski,
zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem
https://ostrow.ezamawiajacy.pl/i formularza „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.
Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych musi być zgody z wymaganiami określonymi w
rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i
przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków
komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U.
z 2020 poz. 2452) oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r.
w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może
żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020 poz. 2415).
Uwaga: Pytania wykonawców o wyjaśnienie treści SWZ nie muszą być składane z uwzględnieniem
powyższych Rozporządzeń, ani nie muszą być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym
lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Szczegółowa instrukcja dla Wykonawców dotycząca złożenia, zmiany i wycofania oferty znajduje się na stronie internetowej pod
adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Szczegóły zawiera pkt. 36 SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Szczegóły zawiera pkt. 36 SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

RI-2.271.8.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Pozyskanie kredytu długoterminowego w wysokości 4 000 000,00 zł dla Gminy Ostrów
1) Planowany okres kredytowania – do dnia 31.12.2035 roku

2) waluta - PLN

3) oprocentowanie: zmienne

4) stopa bazowa do ustalenia oprocentowania:

- do oferty : według stawki WIBOR 1M ( wartość stawki WIBOR 1 M należy przyjąć z dnia 12.08.2026r)
- do umowy: oprocentowanie kredytu w dniu zawarcia umowy to suma stawki WIBOR 1M z ostatniego dnia miesiąca( kalendarzowego ) poprzedzającego miesiąc, w którym zostanie zawarta umowa i marży Wykonawcy - ma zastosowanie do końca miesiąca kalendarzowego w którym zostanie zawarta umowa. – w przypadku braku kwotowania ten ostatni dzień kalendarzowy ( np. w związku z dniem wolnym , świętem) przyjmujemy stawkę Wibor 1M z ostatniego dnia, na który były ustalone kwotowania tj. Na ostatni dzień roboczy.
Przy naliczaniu odsetek za każdy kolejny okres odsetkowy wykonawca stosuje stawkę WIBOR 1M z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc obrachunkowy, powiększoną o marżę wykonawcy. Czyli np. odsetki od 1-go stycznia - WIBOR 1M – z 31 grudnia .
Zmiana oprocentowania następuje każdego pierwszego dnia roboczego następnego miesiąca.

5. raty– płatne kwartalnie . Spłata kredytu( kapitału) karencja do 31.12.2027r . Spłata kapitału w okresie od stycznia 2028 roku do 20 grudnia 2035 roku w 32 ratach kwartalnych płatnych do 20 dnia ostatniego miesiąca kwartału (tj. spłata I raty kapitału nastąpi najpóźniej do dnia 20/03/2028r
Harmonogram spłaty kapitału:
- w roku 2026 - 0,00 zł
- w roku 2027 - 0,00 zł
- w roku 2028 - 500.000,00 zł
- w roku 2029 - 500.000,00 zł
- w roku 2030 - 500.000,00 zł
- w roku 2031 - 500.000,00 zł
- w roku 2032 - 500.000,00 zł
- w roku 2033 - 500.000,00 zł
- w roku 2034 - 500.000,00 zł
- w roku 2035 – 500.000,00 zł

6) odsetki od kredytu- bez karencji Spłata odsetek w okresach miesięcznych płatnych , w miesiącu następnym po upływie miesiąca , za który są naliczane, na podstawie zawiadomienia przesłanego przez Bank kredytobiorcy, w terminie 7 dni od jego otrzymania. Ostatnie odsetki płatne będą do 31.12.2035. Odsetki naliczane będą od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu. W przypadku wcześniejszej spłaty kredytu, odsetki liczone będą za okres jego faktycznego wykorzystania.

7) kredyt zostanie przelany na konto wskazane przez Zamawiającego jednorazowo - należy przyjąć termin wypłaty środków z kredytu – w dniu podpisania umowy – do wyceny należy przyjąć datę wypłaty środków na dzień 27.08.2026r

8) zastrzega się prawo wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowej prowizji (kosztów)

9) zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel in blanco

4.2.6.)Główny kod CPV

66113000-5 - Usługi udzielania kredytu

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2035-12-31

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Nie

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-21 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ostrow.ezamawiajacy.pl/pn/ostrow/demand/313217/notice/public/details

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-21 10:10

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-19

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66113000-5Usługi udzielania kredytu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
2 678 405 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
1 018 514 zł4 721 904 zł
Rozstęp międzykwartylowy
3 703 390 zł
Źródło próbki
CPV 66113000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
1 018 514 zł
Mediana
2 678 405 zł
Górny kwartyl
4 721 904 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Historia

Poprzednie edycje tego zamówienia

To zamówienie wraca cyklicznie. Zobacz wcześniejszych zwycięzców, kwalifikowane wartości rozstrzygnięć i poziom konkurencji.

  1. 2025wygrał(a): Bank Spółdzielczy w Ropczycach805 tys. zł1 ofertawynik →
  2. 2025wygrał(a): Bank Spółdzielczy w Ropczycach1 mln zł1 ofertawynik →
  3. 2024wygrał(a): Bank Spółdzielczy w Ropczycach908 tys. zł1 ofertawynik →
  4. 2024wygrał(a): Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna957 tys. zł2 ofertywynik →
  5. 2024wygrał(a): Bank Spółdzielczy w Wielopolu Skrzyńskim,779 tys. zł1 ofertawynik →
  6. 2023wygrał(a): Bank Spółdzielczy w Ropczycach832 tys. zł1 ofertawynik →

Dopasowanie automatyczne: ten sam zamawiający i zbieżne tokeny tytułu postępowania. Każda część rozstrzygnięcia jest liczona raz (wartość umowy, a przy jej braku cena zwycięska); całe ogłoszenie jest fallbackiem tylko dla starszego wyniku bez zapisu części. Kwota nie jest przypisana widocznemu wykonawcy.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 21.08.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Gmina Ostrów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ostrów.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66113000-5 (Usługi udzielania kredytu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.