Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
243 480 zł
Umowa zawarta
26 października 2021
Okres realizacji
do 15 kwietnia 2022
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 243 480 zł – 257 520 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Czas reakcji na podjęcie działania40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Somianka w sezonie 2021 – 2022”

Zamawiający Powiat Wyszkowski (Wyszków, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Somianka w sezonie 2021 – 2022”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Usługowe "Czysty Świat" Joanna Wiaterska. Wartość umowy: 243 480 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Powiat WyszkowskiWyszków, Mazowieckie (powiat Wyszkowski →)opublikowano 29 października 2021
Wartość umowy
243 480 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Usługowe "Czysty Świat" Joanna Wiaterska (Somianka), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 243 480,02 zł (umowę zawarto 26 października 2021 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 243 480,02 zł do 257 520,02 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 kwietnia 2022 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIAT WYSZKOWSKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550668829

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Róż 2

1.5.2.)Miejscowość

Wyszków

1.5.3.)Kod pocztowy

07-200

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.5.7.)Numer telefonu

29 743 59 35

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiat-wyszkowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-wyszkowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

www.powiat-wyszkowski.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Somianka w sezonie 2021 – 2022”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9de4ca3c-24ff-11ec-b885-f28f91688073

2.5.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00251128

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2021-10-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2021/BZP 00201197/01

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Sz.272.12.2021

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

202205,34 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Somianka o całkowitej długości 42,059 km wraz z chodnikami i ścieżkami pieszo-rowerowymi o całkowitej długości 11,42 km w okresie od 25.10.2021r. do 15.04.2022r.

Zadanie obejmuje wykonanie prac na wskazanych odcinkach dróg administrowanych przez Zarząd Powiatu Wyszkowskiego na terenie Gminy Somianka, w zakresie:
 odśnieżanie jezdni, poboczy, zatok i parkingów oraz usuwanie błota pośniegowego - wg standardów: załącznik nr 9 do SIWZ,
 zwalczanie śliskości na jezdniach, zatokach i parkingach poprzez posypywanie mieszanką uszorstniającą miejsc wyznaczonych – wg załącznika nr 10 do SIWZ,
 odśnieżanie chodników i ścieżek pieszo-rowerowych oraz usuwanie błota pośniegowego - wg standardów: załącznik nr 11 do SIWZ,
 zwalczanie śliskości na chodnikach i ścieżkach pieszo-rowerowych poprzez posypywanie mieszanką uszorstniającą miejsc wyznaczonych – wg załącznika nr 11 do SIWZ,
 wywóz śniegu z dróg na odległość do 5 km– wyłącznie na polecenie Zamawiającego!.
 jednokrotne omiecenie jezdni, zatok, parkingów i chodników zlokalizowanych w pasie drogowym dróg powiatowych – na koniec sezonu w miejscowościach: Kręgi, Michalin, Somianka, Wola Mystkowska, Popowo Kościelne, Popowo Parcele, Ulasek, Zdziebórz, Ostrowy, Wielęcin.

Wykaz poszczególnych prac z podanymi szacunkowymi ich ilościami do wykonania w okresie realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1a do SWZ - „FORMULARZ CENOWY”.

Zamawiający:
1) zobowiązuje się wypłacić Wykonawcy wynagrodzenie na podstawie rzeczywiście wykonanej ilości prac i cen jednostkowych określonych w Formularzu Cenowym Wykonawcy;
2) zapewnia środki finansowe na utrzymanie gotowości Wykonawcy do zimowego utrzymania dróg w wysokości ryczałtowej: 7.407,41 netto za każdy pełny miesiąc kalendarzowy.
Wykonawca:
1) uwzględni koszt omiecenia jezdni, zatok, parkingów i chodników zlokalizowanych w pasie drogowym dróg powiatowych – na koniec sezonu, w Formularzu Cenowym: w cenach jednostkowych pozycji obejmujących zwalczanie śliskości.


2. Szczegółowe zasady realizacji zamówienia określa Specyfikacja Techniczna – załącznik nr 8 do SWZ.
3. Wykaz dróg wyznaczonych do odśnieżania zawiera załącznik nr 9 do SWZ.
4. Wykaz miejsc do posypywania mieszanką solno-piaskową na drogach zawiera załącznik nr 10 do SWZ.
5. Wykaz chodników wyznaczonych do posypywania i odśnieżania zawiera załącznik nr 11 do SWZ.
6. Zasady odśnieżania i zwalczania śliskości na drogach powiatowych zawiera załącznik nr 12 do SWZ.



Wymagania stawiane Wykonawcy:
1) Wykonawca jest zobowiązany do dokonania wizji lokalnej w terenie (na własny koszt) oraz do zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do prawidłowej wyceny wartości prac, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń wykonawcy związanych z błędnym skalkulowaniem ceny lub pominięciem elementów niezbędnych do prawidłowego wykonania umowy,
2) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie wszelkich materiałów niezbędnych do zimowego utrzymania dróg. Materiały winny być składowane w taki sposób aby były właściwie przygotowane do użytku, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Materiały należy stosować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. nr 230 poz. 1960).
3) Wykonawca musi dysponować służbami dyżurnymi – całodobowo, które będą odpowiedzialne za przyjmowanie zleceń i przekazywanie meldunków o przejezdności dróg oraz musi zapewnić łączność telefoniczną z jednostkami sprzętowymi.
4) Wykonawca, który Wykonywać będzie zamówienie zobowiązany jest w ciągu 5 dni od daty podpisania umowy przedstawić deklarowany sprzęt do kontroli.
5) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane zaniechaniem robót wynikającym z własnego zaniedbania lub na skutek niedostatecznego lub niezgodnego z obowiązującymi przepisami, warunkami umowy wykonania robót związanych z zimowym utrzymaniem dróg.
6) Wykonawca powinien w okresie wykonywania umowy dysponować bazą sprzętowo – materiałową w promieniu do 50 km od siedziby Powiatu Wyszkowskiego z czynnym połączeniem telefonicznym i mailowym.

4.5.3.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

243480,02 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

257520,02 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

243480,02 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usługowe "Czysty Świat" Joanna Wiaterska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7621856899

7.3.3)Ulica

Ulasek 2

7.3.4)Miejscowość

Somianka

7.3.5)Kod pocztowy

07-203

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2021-10-26

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

243480,02 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2022-04-15

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 82 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
246 258 zł1 713 114 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 466 856 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
246 258 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 713 114 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Wyszkowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wyszków.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 243 480 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Usługowe "Czysty Świat" Joanna Wiaterska (Somianka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.