Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Somianka w sezonie 2021 – 2022”

Zamawiający Powiat Wyszkowski (Wyszków, Mazowieckie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Somianka w sezonie 2021 – 2022”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Powiat WyszkowskiWyszków, Mazowieckie (powiat Wyszkowski →)opublikowano 11 maja 2022
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 714 920 zł
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

POWIAT WYSZKOWSKI

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 550668829

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Aleja Róż 2

1.4.2.)Miejscowość

Wyszków

1.4.3.)Kod pocztowy

07-200

1.4.4.)Województwo

mazowieckie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL924 - Ostrołęcki

1.4.7.)Numer telefonu

29 743 59 35

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

starostwo@powiat-wyszkowski.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.powiat-wyszkowski.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9de4ca3c-24ff-11ec-b885-f28f91688073

2.2.)Numer ogłoszenia

2022/BZP 00152648

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2022-05-11

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/BZP 00201197/01

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

„Zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Somianka w sezonie 2021 – 2022”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zimowe utrzymanie dróg powiatowych na terenie gminy Somianka o całkowitej długości 42,059 km wraz z chodnikami i ścieżkami pieszo-rowerowymi o całkowitej długości 11,42 km w okresie od 25.10.2021r. do 15.04.2022r.

Zadanie obejmuje wykonanie prac na wskazanych odcinkach dróg administrowanych przez Zarząd Powiatu Wyszkowskiego na terenie Gminy Somianka, w zakresie:
 odśnieżanie jezdni, poboczy, zatok i parkingów oraz usuwanie błota pośniegowego - wg standardów: załącznik nr 9 do SIWZ,
 zwalczanie śliskości na jezdniach, zatokach i parkingach poprzez posypywanie mieszanką uszorstniającą miejsc wyznaczonych – wg załącznika nr 10 do SIWZ,
 odśnieżanie chodników i ścieżek pieszo-rowerowych oraz usuwanie błota pośniegowego - wg standardów: załącznik nr 11 do SIWZ,
 zwalczanie śliskości na chodnikach i ścieżkach pieszo-rowerowych poprzez posypywanie mieszanką uszorstniającą miejsc wyznaczonych – wg załącznika nr 11 do SIWZ,
 wywóz śniegu z dróg na odległość do 5 km– wyłącznie na polecenie Zamawiającego!.
 jednokrotne omiecenie jezdni, zatok, parkingów i chodników zlokalizowanych w pasie drogowym dróg powiatowych – na koniec sezonu w miejscowościach: Kręgi, Michalin, Somianka, Wola Mystkowska, Popowo Kościelne, Popowo Parcele, Ulasek, Zdziebórz, Ostrowy, Wielęcin.

Wykaz poszczególnych prac z podanymi szacunkowymi ich ilościami do wykonania w okresie realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1a do SWZ - „FORMULARZ CENOWY”.

Zamawiający:
1) zobowiązuje się wypłacić Wykonawcy wynagrodzenie na podstawie rzeczywiście wykonanej ilości prac i cen jednostkowych określonych w Formularzu Cenowym Wykonawcy;
2) zapewnia środki finansowe na utrzymanie gotowości Wykonawcy do zimowego utrzymania dróg w wysokości ryczałtowej: 7.407,41 netto za każdy pełny miesiąc kalendarzowy.
Wykonawca:
1) uwzględni koszt omiecenia jezdni, zatok, parkingów i chodników zlokalizowanych w pasie drogowym dróg powiatowych – na koniec sezonu, w Formularzu Cenowym: w cenach jednostkowych pozycji obejmujących zwalczanie śliskości.


2. Szczegółowe zasady realizacji zamówienia określa Specyfikacja Techniczna – załącznik nr 8 do SWZ.
3. Wykaz dróg wyznaczonych do odśnieżania zawiera załącznik nr 9 do SWZ.
4. Wykaz miejsc do posypywania mieszanką solno-piaskową na drogach zawiera załącznik nr 10 do SWZ.
5. Wykaz chodników wyznaczonych do posypywania i odśnieżania zawiera załącznik nr 11 do SWZ.
6. Zasady odśnieżania i zwalczania śliskości na drogach powiatowych zawiera załącznik nr 12 do SWZ.



Wymagania stawiane Wykonawcy:
1) Wykonawca jest zobowiązany do dokonania wizji lokalnej w terenie (na własny koszt) oraz do zdobycia wszelkich informacji, które mogą być konieczne do prawidłowej wyceny wartości prac, gdyż wyklucza się możliwość roszczeń wykonawcy związanych z błędnym skalkulowaniem ceny lub pominięciem elementów niezbędnych do prawidłowego wykonania umowy,
2) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie wszelkich materiałów niezbędnych do zimowego utrzymania dróg. Materiały winny być składowane w taki sposób aby były właściwie przygotowane do użytku, niezależnie od panujących warunków pogodowych. Materiały należy stosować zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie rodzajów i warunków stosowania środków, jakie mogą być używane na drogach publicznych oraz ulicach i placach (Dz. U. z 2005 r. nr 230 poz. 1960).
3) Wykonawca musi dysponować służbami dyżurnymi – całodobowo, które będą odpowiedzialne za przyjmowanie zleceń i przekazywanie meldunków o przejezdności dróg oraz musi zapewnić łączność telefoniczną z jednostkami sprzętowymi.
4) Wykonawca, który Wykonywać będzie zamówienie zobowiązany jest w ciągu 5 dni od daty podpisania umowy przedstawić deklarowany sprzęt do kontroli.
5) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane zaniechaniem robót wynikającym z własnego zaniedbania lub na skutek niedostatecznego lub niezgodnego z obowiązującymi przepisami, warunkami umowy wykonania robót związanych z zimowym utrzymaniem dróg.
6) Wykonawca powinien w okresie wykonywania umowy dysponować bazą sprzętowo – materiałową w promieniu do 50 km od siedziby Powiatu Wyszkowskiego z czynnym połączeniem telefonicznym i mailowym.

3.9.)Główny kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2021-10-26

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2022-04-15

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Przedsiębiorstwo Usługowe "Czysty Świat" Joanna Wiaterska

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7621856899

4.3.3.)Ulica

Ulasek 2

4.3.4.)Miejscowość

Somianka

4.3.5.)Kod pocztowy

07-203

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

243480,02 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP lub Dz. Urz. UE

2021/BZP 00251128/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2022-04-15

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Konieczność zmiany umowy spowodowana była okolicznościami, których Zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, a zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Zwiększono wynagrodzenie wykonawcy.

5.4.6.)Wartość zmiany

29999,98

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

254280,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90620000-9Usługi odśnieżania
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
714 920 zł
Próbka: 82 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
246 258 zł1 713 114 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 466 856 zł
Źródło próbki
CPV 90620000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
246 258 zł
Mediana
714 920 zł
Górny kwartyl
1 713 114 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiat Wyszkowski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wyszków.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90620000-9 (Usługi odśnieżania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.