Zamawiający

Gmina Lubiewo

Wspólnoty samorządowe

LubiewoWszystkie przetargi w mieście LubiewoŹródło: BZPŹródło: TEDOstatnie ogłoszenie: 25.09.2026
NIP5611493595
Rejestr umów: 31 · 2,1 mln zł
Dane rejestrowe

Kierowanie podstawowymi rodzajami działalności publicznej · PKD 84.11.Z

REGON
092351133
Rok powstania
1990
Status VAT
Czynny
Siedziba
Hallera 9, 89-526 Lubiewo

Dane z rejestru REGON (GUS)

Alert e-mail

Śledź: Gmina Lubiewo

Powiadomienie e-mail, gdy pojawi się nowe ogłoszenie tego podmiotu. Bez konta.

Ogłoszenia o zamówieniu
149
Ogłoszenia wynikowe
96
Kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
55,2 mln zł
Śr. kwalifikowana wartość rozstrzygnięcia
987 tys. zł
Umowy w rejestrze CRU
31
2,1 mln zł · od 1.07.2026 →

Aktywne postępowania

Konkurencja w postępowaniachumiarkowana

28% postępowań tego zamawiającego kończy się jedną ofertą wobec 36% w Polsce

O jeden przetarg ubiega się tu średnio 2,8 oferty. Podobnie jak w innych urzędach.

Postępowania z jedną ofertą

Postępowania z jedną ofertą: ten urząd 28%, średnio w Polsce 36%ten urządśrednio w Polsce28%36%
Postępowania z jedną ofertą: ten urząd 28%, średnio w Polsce 36%ten urządśrednio w Polsce28%36%

Postępowania unieważnione

Postępowania unieważnione: ten urząd 31%, średnio w Polsce 14%ten urządśrednio w Polsce31%14%
Postępowania unieważnione: ten urząd 31%, średnio w Polsce 14%ten urządśrednio w Polsce31%14%

Wynik ogłasza zwykle 12–39 dni po terminie składania ofert, w całej Polsce typowo po 31 dniach.

Plan postępowań 2026 w BZP

Planowane zamówienia: Gmina Lubiewo

Plan postępowań na 2026 obejmuje 10 pozycji o orientacyjnej wartości 10,2 mln zł. 3 pozycje pozostają bez powiązanego ogłoszenia w Atlasie. Brak powiązania nie potwierdza, że postępowanie nie zostało ogłoszone. Plan wskazuje przewidywany termin wszczęcia. Wartości i terminy są orientacyjne, a zamawiający może aktualizować plan w ciągu roku.

3bez powiązanego ogłoszenia
7z powiązanym ogłoszeniem
3,7 mln złorientacyjna wartość pozycji bez powiązania
II kwartał: 6III kwartał: 4

Źródło: plan postępowań nr 2026/BZP 00038428/05/P w Biuletynie Zamówień Publicznych, wersja 5 z 4.09.2026 (2 wersje od 2.07.2026). Powiązanie z ogłoszeniami po numerze planu i pozycji podanych w ogłoszeniu (pkt 2.9 i 2.10).

Analiza zakupów · dane z 5 lat

Jak kupuje Gmina Lubiewo

Aktywność, rytm ogłoszeń i powtarzalne zakupy policzone z historii postępowań (BZP i TED). Kwoty to suma części rozstrzygnięć z potwierdzoną kwotą; dla starszych wyników bez podziału na części liczymy wartość całego wyniku.

mediana: ogłoszenie → wynik
41 dni
w całym kraju: 50 dni
kategorie wracają cyklicznie
3
szczegóły poniżej

Wartość rozstrzygnięć z potwierdzoną kwotą, rocznie

2025: kwota z 11 z 20 rozstrzygnięć (część ogłoszeń nie podaje wartości).

Kalendarz ogłoszeń

W których miesiącach ten zamawiający ogłasza postępowania (ostatnie 36 miesięcy).

I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII

Szczyt ogłoszeń: luty, lipiec, październik, listopad.

Najwięksi dostawcy (ostatnie 24 miesiące)

  1. Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi Sp. z o.o.21,2% · 3,6 mln zł · 2 wygrane
  2. SOLO DUO Sp. z o.o.20,2% · 3,4 mln zł · 1 wygrana
  3. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.12,2% · 2,1 mln zł · 1 wygrana

Powtarzalne zakupy: kiedy wróci popyt

Kategorie, w których ten zamawiający ogłasza postępowania regularnie. Kadencja to średni odstęp z 36 miesięcy: historia, nie obietnica.

  1. Usługi w zakresie transportu drogowegoco ~8,1 mcostatnio 2.06.2026spodziewane okno: gru 2026 – kwi 2027przetargi →alert
  2. Usługi związane z odpadamico ~7,8 mcostatnio 10.09.2026spodziewane okno: mar 2027 – lip 2027przetargi →alert
  3. Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaco ~11,6 mcostatnio 10.04.2026spodziewane okno: gru 2026 – cze 2027przetargi →alert

Metodologia: wartość roczna = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN; wartość całego wyniku jest fallbackiem tylko dla starszych danych bez części. Kwoty dostawców obejmują tylko części rozstrzygnięć jednoznacznie przypisane po NIP; nie dzielimy wartości konsorcjów ani limitów umów ramowych. Czas do wyniku liczymy z powiązanych par ogłoszenie–wynik. Odświeżanie co noc.

Profil zamawiającego · Gmina Lubiewo

57% ogłoszeń to roboty budowlane

Ogłoszenia otwierające postępowanie, każde liczone raz, po głównym kodzie CPV: 90 ogłoszeń od 2021 r. Pozostałe 6 branż: 9% (w tabeli).

Słupki poziome: udział branż w ogłoszeń (Gmina Lubiewo); najczęstsza branża roboty budowlane, 57% z 90Roboty budowlanePaliwa i energiaTelekomunikacjaTransportOdbiór odpadówUsługi finansowePojazdy i tabor57%10%8%7%4%3%2%
Słupki poziome: udział branż w ogłoszeń (Gmina Lubiewo); najczęstsza branża roboty budowlane, 57% z 90Roboty budowlanePaliwa i energiaTelekomunikacjaTransportOdbiór odpadówUsługi finansowePojazdy i tabor57%10%8%7%4%3%2%
Źródło: Atlas Przetargów · BZP i TED, ogłoszenia otwierające (bez duplikatów), stan 27.09.2026
Dane: CC BY 4.0 · Jak cytować: Atlas Przetargów, 57% ogłoszeń to roboty budowlane, stan 27.09.2026, atlasprzetargow.pl/wykres/entity-branches?nip=5611493595&role=buyer
Tabela
BranżaOgłoszeniaUdział
Roboty budowlane5157%
Paliwa i energia910%
Telekomunikacja78%
Transport67%
Odbiór odpadów44%
Usługi finansowe33%
Pojazdy i tabor22%
Pozostałe branże (6)89%
Profil zamawiającego · Gmina Lubiewo

Gmina Lubiewo kupuje od 25 firm; 82% wartości trafia do ośmiu największych

Wykonawcy z największą łączną wartością rozstrzygnięć od września 2024 (24 miesiące): 18,9 mln zł u 25 firm, 29 przypisań do wyników.

Słupki poziome: wartość rozstrzygnięć Gmina Lubiewo u 8 największych wykonawców (82% z 18,9 mln zł) i u pozostałych 17 firmPrzedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi Sp. z o.o.Przedsiębiorstwo Komunaln…SOLO DUO Sp. z o.o.Zakład Remontowy Budownictwa ELMALZakład Remontowy Budownic…Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.Przedsiębiorstwo Budowy D…Rosmosis-Wawrzyniak Group Sp. z o.o. Sp. K.Rosmosis-Wawrzyniak Group…Energa Obrót S.A.Enea S.A.Marex Technology Sp. z o.o.Marex Technology Sp. z o.…Pozostałych 17 firm3,6 mln3,4 mln2,4 mln2,1 mln1,2 mln976,7 tys.972 tys.758,8 tys.3,5 mln
Słupki poziome: wartość rozstrzygnięć Gmina Lubiewo u 8 największych wykonawców (82% z 18,9 mln zł) i u pozostałych 17 firmPrzedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi Sp. z o.o.Przedsiębiorstwo Ko…SOLO DUO Sp. z o.o.Zakład Remontowy Budownictwa ELMALZakład Remontowy…Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.Przedsiębiorstwo Bu…Rosmosis-Wawrzyniak Group Sp. z o.o. Sp. K.Rosmosis-Wawrzyni…Energa Obrót S.A.Enea S.A.Marex Technology Sp. z o.o.Marex Technology…Pozostałych 17 firm3,6 mln3,4 mln2,4 mln2,1 mln1,2 mln976,7 tys.972 tys.758,8 tys.3,5 mln
Źródło: Atlas Przetargów · BZP i TED, wartości z rozstrzygnięć (atrybucja potwierdzona), stan 27.09.2026
Dane: CC BY 4.0 · Jak cytować: Atlas Przetargów, Gmina Lubiewo kupuje od 25 firm; 82% wartości trafia do ośmiu największych, stan 27.09.2026, atlasprzetargow.pl/wykres/buyer-concentration?nip=5611493595
Tabela
WykonawcaRozstrzygnięćWartość (zł)Udział
Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi Sp. z o.o.23 594 28319%
SOLO DUO Sp. z o.o.13 425 46918%
Zakład Remontowy Budownictwa ELMAL22 435 68313%
Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.12 060 74611%
Rosmosis-Wawrzyniak Group Sp. z o.o. Sp. K.11 202 0976%
Energa Obrót S.A.1976 7075%
Enea S.A.1972 0255%
Marex Technology Sp. z o.o.1758 8004%
Pozostałych 17 firm193 491 80818%

Centralny Rejestr Umów · od 1 lipca 2026

Umowy publiczne podmiotu Gmina Lubiewo

Jednostki sektora finansów publicznych publikują wszystkie zawierane umowy, także te spoza przetargów. Wpisy powiązane po NIP, aktualizacja kilka razy dziennie.

Wszystkie umowy podmiotu →
umów jako zamawiający
31
2,1 mln zł
umów jako wykonawca
0

Dla roli zamawiającego wartość obejmuje jawne kwoty całych umów. Umowy z utajnioną wartością pozostają w liczniku, ale nie wchodzą do sumy.

Wartość umów miesiąc po miesiącu

  • 2026-07489 tys. zł(11)
  • 2026-081,5 mln zł(11)
  • 2026-0941 tys. zł(9)

Ostatnie wpisy

Największe umowy

Umowy wygasające

Umowy, które kończą się w najbliższych miesiącach: Gmina Lubiewo

Koniec umowy zwykle oznacza nowe postępowanie na to samo zamówienie. Termin liczymy z daty zawarcia umowy i okresu realizacji podanych w ogłoszeniu o wyniku, więc jest przybliżony: aneksy i opcje mogą go przesunąć.

3umowy kończą się w 12 mies.
3,3 mln złwartość umów (12 mies.)
najbliższy koniec: 26.04.2027

Źródło: ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP (data zawarcia umowy i okres realizacji per część). Wartości umów bez winsoryzacji, pojedyncze pozycje mogą zawierać błędy zamawiającego.

Krajowa Izba Odwoławcza

Spory KIO w postępowaniach podmiotu Gmina Lubiewo

Wykonawcy zaskarżali postępowania tego zamawiającego do KIO. Wyroki są powiązane z konkretnymi przetargami w Atlasie: przy każdym zobaczysz, czego dotyczył spór i jak Izba go rozstrzygnęła.

Baza wyroków KIO →
1orzeczenie KIO
umorzono: 1

Podmioty o podobnym profilu

10 podmiotów

Profile zbliżone branżą i rynkiem

Podobieństwo liczymy z udziału wspólnych kodów CPV oraz wspólnego obszaru działania (województw). To podpowiedź do dalszej analizy, nie ranking jakości.
#ZamawiającyWspólne CPVPodobieństwoAkcje
1
Gmina Baruchowo
NIP 8883115650Baruchowo
2088%Profil
2
Gmina Gniewkowo
NIP 5562563314Gniewkowo
2187%Profil
32386%Profil
4
Gmina Pakość
NIP 5562685448Pakość
2185%Profil
5
Powiat Brodnicki
NIP 8741739961Brodnica
2185%Profil
6
Gmina Więcbork
NIP 5040025842Więcbork
2084%Profil
7
Gmina Złotniki Kujawskie
NIP 5562561930Złotniki Kujawskie
2084%Profil
8
Powiat Inowrocławski
NIP 5562687660Inowrocław
2284%Profil
9
Gmina Lubanie
NIP 8882883571Lubanie
1984%Profil
10
Gmina Inowrocław
NIP 5562738848Inowrocław
2183%Profil

Gdzie szukać kolejnych przetargów

Historia ogłoszeń zamawiającego50 z 361 publikacji

Zobacz w wyszukiwarce

Źródła i aktualność danych

Profil łączy dane z BZP i TED po NIP, nazwie oraz historii ogłoszeń. Kwoty sumują kwalifikowane części rozstrzygnięć raz na część; tylko starsze wyniki bez danych części korzystają z wartości całego ogłoszenia. Nie przypisujemy tej sumy pojedynczemu wykonawcy.

Ostatnie ogłoszenie: 25.09.2026Jak liczymy statystyki

Widzisz błąd w danych? Zgłoś go · Rejestr poprawek · Dane dotyczą Ciebie? Jak przetwarzamy dane · Zgłoś sprostowanie, sprzeciw lub żądanie usunięcia

Najczęstsze pytania o zamawiającego

Gmina Lubiewo to podmiot publiczny (Zamawiający), który organizuje przetargi i udziela zamówień publicznych zgodnie z ustawą Pzp.
Według naszych danych, Gmina Lubiewo ogłosiła ostatnio 149 postępowań przetargowych.
Główny profil działalności to Roboty budowlane. Statystyki wskazują, że jest to najczęściej występujący kod CPV w realizowanych zamówieniach.
Najczęściej wybieranym wykonawcą jest Koszowski Andrzej Wspólnik Spółki Cywilnej Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe ,,Koszowski". Współpraca ta obejmuje istotną część analizowanych postępowań.
Średnia kwalifikowana wartość rozstrzygnięcia wynosi ok. 986 512 PLN. Części liczymy raz; wartość całego wyniku jest fallbackiem tylko dla starszych rekordów bez danych części. Nie jest to kwota przypisana jednemu wykonawcy.
Na podstawie danych z Atlasu Przetargów Gmina Lubiewo plasuje się w grupie TOP 5% zamawiających w Polsce — porównanie względem 27 168 aktywnych podmiotów w bazie.
Największa aktywność Gmina Lubiewo dotyczy miasta Lubiewo (100% ogłoszeń w naszej bazie).
Numer NIP dla Gmina Lubiewo to 5611493595.

Konkurencyjność zamówień: powiat tucholski

Jak konkurencyjne są przetargi w otoczeniu tego zamawiającego? W tym powiecie 27,9% postępowań kończy się jedną ofertą (Polska: 33,7%), a do przetargu staje średnio 3,51 firmy.

Pełny profil powiatu w Indeksie Konkurencyjności
67,1B

107. miejsce na 354 powiatów