Przejdź do treści głównejPrzejdź do filtrówPrzejdź do wyników
Atlas PrzetargówATLASPrzetargów

Branże przetargów

BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia

Przetargi wg województwa

DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIO
Rejestr UmówCentralny Rejestr Umów JSFPBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe z funduszy UEZapytania ofertoweMałe zamówienia BZP i fundusze UE
O nasSłownikMetodologia
BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia
DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIORejestr UmówBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe
O nasSłownikMetodologia
PrzetargiLista wszystkich ogłoszeńZamawiającyUrzędy i instytucjeWykonawcyFirmy i konkurencjaBlogPoradniki, analizy i praktyka przetargowa
Atlas Przetargów

Kompleksowa analiza rynku zamówień publicznych w Polsce.

Bądź na bieżąco

Newsletter Przetargowy
Cotygodniowe podsumowanie rynku

Narzędzia

  • Wyszukiwarka przetargów
  • Baza przetargów
  • Monitoring przetargów
  • Ustaw alert email
  • Zapisane przetargi
  • Baza Zamawiających
  • Baza Wykonawców

Baza wiedzy

  • Raport danych: Pomorskie
  • Blog / Analizy
  • Słownik zamówień publicznych
  • Wyszukiwarka kodów CPV
  • Jak złożyć ofertę
  • Dokumenty przetargowe
  • Jak wypełnić JEDZ
  • Kalkulator wadium
  • Progi unijne
  • Prawo Zamówień Publicznych
  • Wyroki KIO (baza orzeczeń)
  • Centralny Rejestr Umów
  • Baza Konkurencyjności
  • Zapytania ofertowe
  • Platforma e-Zamówienia
  • Przetargi TED (UE)

O Atlasie

  • O nas
  • Metodologia danych
  • Indeks Konkurencyjności Zamówień
  • Dla mediów
  • Newsletter
  • kontakt@atlasprzetargow.pl
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia cookies

Pozostałe projekty

Atlas Publiczny
Atlas PublicznyHub Analityczny
Atlas Dotacji
Atlas DotacjiGranty i Dofinansowania
© 2026 Atlas Przetargów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
RegulaminPolityka PrywatnościMetodologiaBlogMapa serwisu
Dane o zamówieniach pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych i platformy e-Zamówienia (Urząd Zamówień Publicznych), bazy TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej) oraz bazy orzeczeń KIO (Urząd Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów ponownie wykorzystuje informacje sektora publicznego i nie jest źródłem urzędowym. Dane mapowe: autorzy OpenStreetMap.
Przetargi Pisz 2026 - ogłoszenia gminy i okolic
Statystyki rynku i ranking zamawiających w Piszu
Strona głównaStrona główna
Warmińsko-Mazurskie
Powiat Piski
Pisz

Przetargi Pisz 2026

571 przetargów w Piszu. Ogłoszenia gminy i lokalnych zamawiających, m.in. Gmina Pisz.

W bazie gromadzimy 571 ogłoszeń w mieście Pisz, w tym miesiącu pojawiło się 8 nowych. Najczęściej publikowana kategoria: Roboty budowlane.

Pełny alert miejskiJak działa monitoring
Dane aktualne na28 sierpnia 2026 12:05ostatni dodany przetarg
W bazie
571
ogłoszeń dla miasta Pisz
W tym mies.
8
opublikowane od początku miesiąca
Udział regionu
—
udział w regionie
Główna branża
Roboty budowlane
najczęstsza kategoria zamówień
Szybkie przejścia
Powiat PiskiPrzetargi budowlane PiszPrzetargi medyczne i farmaceutyczne PiszPrzetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów PiszPrzetargi na pojazdy i tabor Pisz
Raport rynku: Pisz
Statystyki, ranking zamawiających i wykonawców

Aktualne przetargi publiczne

Aktualizacja: 28 sierpnia 2026 12:05
571 ogłoszeń w bazie (łącznie z archiwalnymi)
Źródło ogłoszeniaŹródło
Sortowanie
Drogowe i infrastrukturalne

Przebudowa drogi gminnej na dz. nr geod. 1148/9, 1148/2 obręb Pisz 1

Publikacja: 28.08.2026
Termin: 16.09.2026
PiszBZP
Gmina Pisz
Wadium: 5000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

"Budowa budynku magazynowego na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej w Piszu, na dz. o nr geod. 1135, obręb Pisz 1 dla zadania pn. Budowa magazynu"

Publikacja: 27.08.2026
Termin: 11.09.2026
PiszBZP
Gmina Pisz
Wadium: 15 000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Odtwarzanie dziedzictwa cukierniczego regionu w hotelu Joseph Conrad.

Publikacja: 17.08.2026
Termin: 1.09.2026Dziś!
PiszBK
Ośrodek Żeglarstwa i Turystyki Wodnej Camp-Pisz Łachacz Marek
Zobacz szczegóły
Pojazdy i tabor

Zakup i dostawa 4 fabrycznie nowych śmieciarek

Publikacja: 12.08.2026
Termin: 24.08.2026Minął
PiszTED
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Piszu
Zobacz szczegóły
Planowany budżet690 284 zł
Pojazdy i tabor

„Zakup specjalistycznego środka transportu sanitarnego z wyposażeniem (nosze elektryczne) z napędem 4x4 na potrzeby podstawowego zespołu medycznego”

Publikacja: 10.08.2026
Termin: 31.08.2026Za 3 dni
PiszBZP
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

„Przebudowa boiska Orlik w Piszu na dz. o nr geod. 188/12, obręb Pisz 2” w ramach zadania budżetowego pn.: Modernizacja kompleksu sportowego „Moje Boisko Orlik – 2012” w Piszu przy ul. A. Mickiewicza

Publikacja: 03.08.2026
Termin: 18.08.2026Minął
PiszBZP
Gmina Pisz
Wadium: 3000 zł
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

Modernizacja boiska szkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Piszu

Publikacja: 31.07.2026
Termin: 20.08.2026Minął
PiszBZP
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Piszu
Zobacz szczegóły
Budowlane

DOKOŃCZENIE PRAC POKRYCIOWYCH DACHU ORAZ PRAC ELEWACYJNYCH W RAMACH ZADANIA „MODERNIZACJA I ROZBUDOWA PISKIEGO DOMU KULTURY”

Publikacja: 23.07.2026
Termin: 10.08.2026Minął
PiszBZP
Piski Dom Kultury
Wadium: 5000 zł
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

Zadanie Nr 1 - Remont DP Nr 1670N od km 16+284 do km 16+734. Zadanie Nr 2 - Remont DP Nr 1684N DK od km 4+280 do km 5+520 (1240 mb). Zadanie Nr 3 - Remont DP Nr 1688N od km 2+600 do km 3+200.

Publikacja: 22.07.2026
Termin: 7.08.2026Minął
PiszBZP
Powiatowy Zarząd Dróg w Piszu
Wadium: 7000 zł
Zobacz szczegóły
Żywność i artykuły spożywcze

Sukcesywna dostawa wyrobów piekarniczych do Zespołu Szkół Zawodowych z Biblioteka Pedagogiczną w Piszu

Publikacja: 22.07.2026
Termin: 30.07.2026Minął
PiszBZP
Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu
Zobacz szczegóły
Energia i paliwa

Piska Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2028r.

Publikacja: 10.07.2026
Termin: 11.08.2026Minął
PiszTED
Powiat Piski
Zobacz szczegóły
Wodno-kanalizacyjne

Zapytanie ofertowe na kompleksową termomodernizację budynku pawilonu handlowo-usługowego na potrzeby firmy CARLIDER Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością do realizacji projektu pt. „Termomodernizacja budynku „Pawilon handlowo-usługowy” przedsiębiorstwa CARLIDER Sp. z o.o wraz z montażem OZE” realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki, priorytet Wsparcie dla przedsiębiorców, działanie 3.01 Kredyt ekologiczny.

Publikacja: 10.07.2026
Termin: 27.07.2026Minął
PiszBK
CARLIDER Sp. z o.o
Zobacz szczegóły
Budowlane

Remont dachu w budynku szkolnym przy ul. Dworcowej 7

Publikacja: 10.07.2026
Termin: 27.07.2026Minął
PiszBZP
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Piszu
Wadium: 3000 zł
Zobacz szczegóły
Transportowe i logistyczne

Świadczenie usług w zakresie dowozu uczniów niepełnosprawnych na terenie gminy Pisz w roku szkolnym 2026/2027

Publikacja: 10.07.2026
Termin: 17.07.2026Minął
PiszBZP
Zespół Ekonomicznej Obsługi Szkół i Przedszkoli w Piszu
Zobacz szczegóły
Żywność i artykuły spożywcze

Sukcesywna dostawa wyrobów piekarniczych do Zespołu Szkół Zawodowych z Biblioteka Pedagogiczną.

Publikacja: 09.07.2026
Termin: 17.07.2026Minął
PiszBZP
Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu
Zobacz szczegóły
Planowany budżet754 420 zł
Medyczne i farmaceutyczne

„Dostawa preparatów i akcesoriów do dezynfekcji”

Publikacja: 08.07.2026
Termin: 17.07.2026Minął
PiszBZP
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu
Zobacz szczegóły
Energia i paliwa

Dostawa energii elektrycznej na potrzeby Gminy Pisz

Publikacja: 26.06.2026
Termin: 31.07.2026Minął
PiszTED
Gmina Pisz
Zobacz szczegóły
Planowany budżet94 889 zł
Medyczne i farmaceutyczne

„Zakup aparatu ultrasonograficznego”

Publikacja: 26.06.2026
Termin: 10.07.2026Minął
PiszBZP
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

Mazurska Pętla Rowerowa - Etap II. Budowa wydzielonej drogi dla rowerzystów w ciągu drogi powiatowej Nr 1849N na odcinku Okartowo Tartak - Nowe Guty.

Publikacja: 25.06.2026
Termin: 16.07.2026Minął
PiszBZP
Powiatowy Zarząd Dróg w Piszu
Wadium: 50 000 zł
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

Przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Rakowo Piskie

Publikacja: 23.06.2026
Termin: 27.07.2026Minął
PiszBZP
Gmina Pisz
Wadium: 4000 zł
Zobacz szczegóły
Konstrukcje i materiały budowlane

Dostawa sprzętu dla zabezpieczenia realizacji zadań ochrony ludności i obrony cywilnej w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

Publikacja: 08.06.2026
Termin: 17.06.2026Minął
PiszBZP
Gmina Pisz
Wadium: 3000 zł
Zobacz szczegóły
Żywność i artykuły spożywcze

Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych do Zespołu Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu

Publikacja: 08.06.2026
Termin: 16.06.2026Minął
PiszBZP
Zespół Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu
Zobacz szczegóły
Drogowe i infrastrukturalne

Przebudowa mostu wraz z dojazdami w ciągu drogi powiatowej Nr 1622N w m. Borki w km 2+703.

Publikacja: 03.06.2026
Termin: 19.06.2026Minął
PiszBZP
Powiatowy Zarząd Dróg w Piszu
Wadium: 15 000 zł
Zobacz szczegóły
Maszyny i aparatura elektryczna

Dostawa agregatów prądotwórczych przeznaczonych do realizacji zadań z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej

Publikacja: 01.06.2026
Termin: 11.06.2026Minął
PiszBZP
Powiat Piski
Zobacz szczegóły
Analiza Rynku

Przetargi publiczne w Piszu

•Powiat Piski

Pisz to aktywny rynek zamówień publicznych. Gromadzimy 571 przetargów z tego ośrodka. Miesięcznie pojawia się tu około 8 nowych ogłoszeń.

Regularny wolumen pozwala budować portfel zleceń bez przestojów. Warto łączyć monitoring w Piszu z alertami na poziomie województwa.

Rynek przetargów w Piszu w liczbach

Rynek zamówień publicznych w Piszu obejmuje 571 ogłoszeń. To 0.06% krajowego wolumenu.

W ostatnim okresie w Piszu pojawia się średnio 8 nowych ogłoszeń miesięcznie.

Rynek zamawiających w Piszu jest silnie skoncentrowany — sam Gmina Pisz odpowiada za znaczącą część publikacji. TOP 3 zamawiających generuje aż 66.2% postępowań. Dla wykonawcy to sygnał, żeby budować relacje z konkretnymi instytucjami, nie szukać szeroko.

Pisz ma wyraźną specjalizację branżową — Roboty budowlane stanowi ponad połowę wolumenu. Firmy z tej branży znajdą tu regularne źródło zleceń. Pełna trójka to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi środowiskowe.

Rozszerzenie monitoringu o sąsiednie miasta w regionie powiększa pulę dopasowanych ofert.

Operacyjnie najlepiej działa alert łączący miasto z profilem największych zamawiających — nawet przy mniejszym wolumenie skraca to czas do oferty.

Szybkie ścieżki dla wykonawców w Piszu

Najwięcej wartości z tego landingu dają zwykle cztery ruchy: monitoring miasta, wejście w cały region, sprawdzenie top zamawiającego i zawężenie do dominującej branży.

Popularne kategorie przetargów w Piszu

Roboty budowlane185Urządzenia medyczne64Usługi środowiskowe42Sprzęt transportowy33Usługi architektoniczne i inżynieryjne29Paliwa i energia29Górnictwo27Usługi ogrodnicze22
Alert
Monitoring przetargów Pisz
Przejdź do konfiguracji alertu dla miasta oraz branży.
Wyszukiwarka
Baza przetargów publicznych
Przejdź do pełnej wyszukiwarki i filtrów po CPV, zamawiającym oraz lokalizacji.
Top zamawiający
Gmina Pisz
Sprawdź profil instytucji z największą liczbą ogłoszeń i jej historię publikacji.

Szerszy kontekst: powiat Piski

Zobacz pełny rynek dla powiatu i przetargi z sąsiednich miejscowości powiązanych z tym ośrodkiem.

Otwórz landing powiatu
571
Wszystkich przetargów
8
Średnio miesięcznie
0,1%
Rynku krajowego
—
Województwa

Zamawiający i branże w Piszu

Największym zamawiającym w Piszu jest Gmina Pisz, który odpowiada za 205 przetargów w bazie. Na kolejnych miejscach plasują się Powiatowy Zarząd Dróg w Piszu (90 ogłoszeń) oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu (83 ogłoszeń). Warto śledzić aktywność tych instytucji, ponieważ regularnie publikują nowe zamówienia.

Pod względem struktury branżowej, w Piszu dominują zamówienia z kategorii Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi środowiskowe. Sama kategoria Roboty budowlane stanowi 32% wszystkich ogłoszeń. Dla firm z tych branż to sygnał, które filtry i profile zamawiających warto sprawdzić w pierwszej kolejności.

Główni zamawiający w Piszu

1
Gmina Pisz
205 przetargów
2
Powiatowy Zarząd Dróg w Piszu
90 przetargów
3
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu
83 przetargów
4
Powiat Piski
39 przetargów
5
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
32 przetargów
6
Nadleśnictwo Pisz
22 przetargów

Struktura branżowa w Piszu

Roboty budowlane32%Urządzenia medyczne11%Usługi środowiskowe7%Sprzęt transportowy6%Usługi architektoniczne i inżynieryjne5%Paliwa i energia5%Górnictwo5%Usługi ogrodnicze4%

Przewodniki, które skracają wejście w przetargi w Piszu

Na stronach miejskich użytkownik jest zwykle już blisko działania. Te przewodniki pomagają ustawić alert, złożyć ofertę, obsłużyć platformę i zareagować w razie sporu.

Monitoring przetargów

Ustaw alerty dla branży, miasta i CPV, żeby nie przegapiać nowych publikacji.

Przejdź do przewodnika
Platformy przetargowe

Sprawdź, gdzie składać oferty u największych zamawiających i jak nie gubić postępowań poza BZP.

Przejdź do przewodnika
Jak złożyć ofertę

Checklista procesu ofertowego: dokumenty, terminy, podpis i najczęstsze błędy.

Przejdź do przewodnika
Dokumenty przetargowe

Kompletna lista dokumentów na każdym etapie postępowania: SWZ, JEDZ, wadium, referencje.

Przejdź do przewodnika
PZP w praktyce

Najważniejsze tryby, terminy i zasady, które najczęściej decydują o poprawności oferty.

Przejdź do przewodnika
Odwołanie do KIO

Kiedy reakcja ma sens, jak policzyć termin i jak przygotować sprawę do odwołania.

Przejdź do przewodnika
e-Zamówienia

Obsługa konta wykonawcy, BZP i składania ofert elektronicznych w jednym miejscu.

Przejdź do przewodnika
Kalkulator wadium

Szybko sprawdź poziom wadium i porównaj go z wymaganiami z dokumentacji.

Przejdź do przewodnika
Progi PZP i TED

Szybko ustal, kiedy działa próg 170 000 zł, a kiedy postępowanie trafia do progów unijnych.

Przejdź do przewodnika
Szybki alert

Szybki alert dla przetargów w Piszu

Wstępnie uzupełnimy alert dla miasta Pisz i dominującej branży Roboty budowlane. Zostaje tylko podanie emaila i ewentualne doprecyzowanie filtrów.

Miasto: PiszBranża: Roboty budowlane
Pełny monitoring

Plan działania dla miasta

Udział kraju
0,1%
Udział województwa
—
TOP 3 zamawiających
66,2%
TOP 3 CPV
51,0%
  • TOP 3 zamawiających w mieście generuje 66,2% liczby postępowań. Warto prowadzić dla nich dedykowany monitoring.
  • TOP 3 obszarów CPV obejmuje 51,0% aktywności - alerty per CPV zwykle dają lepszą jakość leadów niż szerokie słowa kluczowe.
  • Rozszerz monitoring o sąsiednie miasta regionu, aby zwiększyć pulę pasujących postępowań.
  • W ostatnim okresie pojawia się średnio 8 nowych ogłoszeń miesięcznie. Kluczowa jest szybka selekcja i gotowe szablony ofert.

Poradnik przetargowy dla miasta Pisz

Aby skutecznie pozyskiwać zamówienia w Piszu:

  • Ustaw alerty – przy umiarkowanym wolumenie ważne jest, by łapać każde pasujące ogłoszenie. Skonfiguruj powiadomienia.
  • Rozszerz zasięg – monitoruj również województwo i sąsiednie miasta. Zamawiający w Piszu czasem publikują postępowania obejmujące szerszy teren.
  • Buduj relacje – przy mniejszej liczbie zamawiających łatwiej poznać ich wymagania i cykle zakupowe. Sprawdź profile na naszej platformie.
  • Znaj procedury – zapoznaj się z Prawem Zamówień Publicznych i przygotuj szablony ofert z wyprzedzeniem.

Często zadawane pytania

Ile jest przetargów w Piszu?▼
W bazie Atlas Przetargów znajduje się 571 ogłoszeń w Piszu. W ostatnim okresie pojawia się średnio 8 nowych ogłoszeń miesięcznie.
Kto ogłasza najwięcej przetargów w Piszu?▼
Największymi zamawiającymi w Piszu są: Gmina Pisz (205 przetargów), Powiatowy Zarząd Dróg w Piszu (90 przetargów), Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Powiatowy w Piszu (83 przetargów).
Jakie branże dominują w przetargach w Piszu?▼
Najpopularniejsze branże to: Roboty budowlane, Urządzenia medyczne, Usługi środowiskowe.
Jak śledzić nowe przetargi w Piszu?▼
Skorzystaj z bezpłatnego monitoringu przetargów - ustaw filtry dla miasta Pisz i otrzymuj powiadomienia email o nowych ogłoszeniach.
Gdzie publikowane są ogłoszenia o przetargach publicznych?▼
Ogłoszenia poniżej progu unijnego publikuje się w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP) na portalu ezamowienia.gov.pl. Ogłoszenia powyżej progu unijnego dodatkowo trafiają do Dziennika Urzędowego UE (TED, ted.europa.eu). Zamawiający mogą też korzystać z własnych platform zakupowych (np. SmartPZP, Logintrade). Atlas Przetargów agreguje wszystkie te źródła w jednym miejscu.
Co to jest SWZ i kiedy zamawiający musi ją udostępnić?▼
SWZ (Specyfikacja Warunków Zamówienia) to dokument z pełnymi warunkami postępowania: opisem przedmiotu zamówienia, warunkami udziału, kryteriami oceny, terminami, projektowanymi postanowieniami umowy i listą wymaganych oświadczeń lub dokumentów. Zamawiający udostępnia ją na stronie postępowania, a wykonawca powinien sprawdzić jej aktualną wersję przed złożeniem oferty.
Czy mogę zadawać pytania do SWZ przed złożeniem oferty?▼
Tak. Zamawiający jest zobowiązany udzielić wyjaśnień treści SWZ: najpóźniej na 6 dni przed terminem składania ofert w postępowaniach powyżej progu UE, lub 4 dni w trybie podstawowym poniżej progu. Odpowiedzi są publiczne i udostępniane wszystkim wykonawcom. Pytania warto zadawać wcześnie, bo zamawiający nie musi odpowiadać na pytania zadane po tych terminach.
Co to jest wadium i jaka jest jego wysokość?▼
Wadium to zabezpieczenie finansowe wpłacane przez wykonawcę na wypadek uchylenia się od podpisania umowy. Maksymalnie 3% wartości zamówienia (szacunkowej), wymagane zwykle w trybach powyżej progu UE. Akceptowane formy: przelew na konto, gwarancja bankowa, gwarancja ubezpieczeniowa, poręczenie. Wadium jest zwracane po rozstrzygnięciu albo zatrzymywane, gdy wykonawca uchyla się od podpisania umowy.
Kiedy i jak mogę złożyć odwołanie do KIO?▼
Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) składa się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto informację o czynności zamawiającego (lub powinno się ją powziąć). Wpis: 7 500 zł dla dostaw/usług albo 15 000 zł dla robót budowlanych powyżej progu UE. KIO rozpoznaje odwołanie zwykle w 14-21 dni. Od wyroku KIO można się odwołać do sądu okręgowego, w terminie 14 dni.

Podstawa prawna i źródła urzędowe

Oficjalne źródła regulacji, ogłoszeń i orzecznictwa w polskich zamówieniach publicznych.

Urząd Zamówień Publicznych (UZP)
Centralny regulator PZP, wytyczne, wzorcowe dokumenty
Platforma e-Zamówienia
Oficjalna platforma składania ofert i ogłoszeń (BZP)
TED (Tenders Electronic Daily)
Unijny dziennik ogłoszeń (przetargi powyżej progu UE)
Krajowa Izba Odwoławcza (KIO)
Orzecznictwo, wyroki, procedura odwoławcza
Ustawa PZP (ISAP)
Pełny tekst ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
SIMAP: słownik CPV
Oficjalna klasyfikacja CPV (Common Procurement Vocabulary)
Ministerstwo Finansów: zamówienia publiczne
Progi unijne, rozporządzenia wykonawcze, komunikaty
UZP: interpretacje przepisów PZP
Oficjalne opinie prawne, wytyczne i dobre praktyki UZP

Bądź na bieżąco z przetargami w Piszu

Ustaw bezpłatny monitoring i otrzymuj powiadomienia email o nowych przetargach.

Skonfiguruj monitoring
Dane z Biuletynu Zamówień Publicznych (BZP) i Tenders Electronic Daily (TED). Ostatnia aktualizacja: 28 sierpnia 2026 12:05

Przeglądaj także

Przetargi budowlanePrzetargi IT i informatycznePrzetargi transportowe i logistycznePrzetargi na ochronę mienia i osóbPrzetargi na sprzątanie i utrzymanie czystościPrzetargi drogowePrzetargi na doradztwo i konsultingPrzetargi medyczne i farmaceutyczneBlog

Przewodniki i narzędzia

Prawo zamówień publicznychUrząd zamówień publicznyche-ZamówieniaPrzetargi TEDCentralny Rejestr UmówKody CPVMonitoringDarmowe przetargiPrzetargi dla firmPlatformy

Rynek w liczbach · ostatnie 12 miesięcy

Rynek zamówień: Pisz

Wielkość i dynamika tego segmentu zamówień publicznych policzona z ogłoszeń BZP i TED, z pominięciem duplikatów.

92▼ 12,4% r/r
nowych postępowań
105,7 mln zł▼ 3,9% r/r
kwalifikowana wartość rozstrzygnięć
~2,6
ofert na postępowanie
40,9% z jedną ofertą

Trend rynku

Nowe postępowania miesięcznieostatnie 24 miesiące

Jaśniejszy słupek: bieżący miesiąc (dane niepełne).

Źródło: Atlas Przetargów · atlasprzetargow.pl

Najskuteczniejsi wykonawcy

  1. 1.
    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o.
    30 wygr. · 52 mln zł
  2. 2.
    Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu Sp. z o.o.
    22 wygr. · 17,1 mln zł
  3. 3.
    Bialmed Sp. z o.o.
    11 wygr. · 4,9 mln zł
  4. 4.
    Aesculap Chifa Sp. z o.o.
    9 wygr. · 2,6 mln zł
  5. 5.

Metodologia: postępowania = ogłoszenia otwierające. Wartość rynku = suma kwalifikowanych części rozstrzygnięć w PLN (wartość umowy, a przy jej braku cena wybranej oferty), każda część liczona raz; dla starszego wyniku bez danych części używamy jawnej wartości całego ogłoszenia. Mediana budżetu jest ukryta bez potwierdzonej podstawy otwierającego ogłoszenia PLN. Oferty liczymy tam, gdzie ogłoszenie o wyniku je podaje. Kwoty liderów pokazujemy tylko przy właściwym markerze valueBasis dla zamawiającego lub wykonawcy. Dynamika r/r porównuje pełne 12-miesięczne okna.

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.
8 wygr. · 28,1 mln zł

Najwięksi zamawiający

  1. 1.
    Gmina Pisz
    205 post. · 178,2 mln zł
  2. 2.
    Powiatowy Zarząd Dróg w Piszu
    90 post. · 96,6 mln zł
  3. 3.
    Szpital Powiatowy w Piszu
    85 post. · 49,4 mln zł
  4. 4.
    Powiat Piski
    39 post. · 35,4 mln zł
  5. 5.
    Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Piszu
    33 post. · 10,7 mln zł