Przejdź do treści głównejPrzejdź do filtrówPrzejdź do wyników
Atlas PrzetargówATLASPrzetargów

Branże przetargów

BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia

Przetargi wg województwa

DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIO
Rejestr UmówCentralny Rejestr Umów JSFPBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe z funduszy UEZapytania ofertoweMałe zamówienia BZP i fundusze UE
O nasSłownikMetodologia
BudowlaneITDrogoweŻywnośćKomputeryTransportPojazdyMedyczneEnergiaDoradztwoSerwisSzkoleniaOchronaSprzątanieZieleńCateringProjektoweWyposażenieOdpadyWodno-kanalizacyjneTermomodernizacjaKolejoweOprogramowanieUbezpieczenia
DolnośląskieKujawsko-PomorskieLubelskieLubuskieŁódzkieMałopolskieMazowieckieOpolskiePodkarpackiePodlaskiePomorskieŚląskieŚwiętokrzyskieWarmińsko-MazurskieWielkopolskieZachodniopomorskie

Miasta wojewódzkie

WarszawaKrakówWrocławGdańskPoznańŁódźKatowiceLublinSzczecinBydgoszczBiałystokRzeszówToruńKielceOlsztynOpoleGorzów Wlkp.Zielona Góra

Inne miasta

GdyniaCzęstochowaRadomSosnowiecGliwiceZabrzeBielsko-BiałaRybnikTychyDąbrowa GórniczaPłockElblągWałbrzychWłocławekTarnówKaliszKoszalinLegnicaGrudziądzSłupskNowy SączSiedlcePiotrków Tryb.KoninPrzemyślZamośćOstrów Wlkp.Stalowa Wola
Wyroki KIORejestr UmówBaza KonkurencyjnościZapytania ofertowe
O nasSłownikMetodologia
PrzetargiLista wszystkich ogłoszeńZamawiającyUrzędy i instytucjeWykonawcyFirmy i konkurencjaBlogPoradniki, analizy i praktyka przetargowa
Atlas Przetargów

Kompleksowa analiza rynku zamówień publicznych w Polsce.

Bądź na bieżąco

Newsletter Przetargowy
Cotygodniowe podsumowanie rynku

Narzędzia

  • Wyszukiwarka przetargów
  • Baza przetargów
  • Monitoring przetargów
  • Ustaw alert email
  • Zapisane przetargi
  • Baza Zamawiających
  • Baza Wykonawców

Baza wiedzy

  • Raport danych: Pomorskie
  • Blog / Analizy
  • Słownik zamówień publicznych
  • Wyszukiwarka kodów CPV
  • Jak złożyć ofertę
  • Dokumenty przetargowe
  • Jak wypełnić JEDZ
  • Kalkulator wadium
  • Progi unijne
  • Prawo Zamówień Publicznych
  • Wyroki KIO (baza orzeczeń)
  • Centralny Rejestr Umów
  • Baza Konkurencyjności
  • Zapytania ofertowe
  • Platforma e-Zamówienia
  • Przetargi TED (UE)

O Atlasie

  • O nas
  • Metodologia danych
  • Indeks Konkurencyjności Zamówień
  • Dla mediów
  • Newsletter
  • kontakt@atlasprzetargow.pl
  • Regulamin
  • Polityka prywatności
  • Ustawienia cookies

Pozostałe projekty

Atlas Publiczny
Atlas PublicznyHub Analityczny
Atlas Dotacji
Atlas DotacjiGranty i Dofinansowania
© 2026 Atlas Przetargów. Wszelkie prawa zastrzeżone.
RegulaminPolityka PrywatnościMetodologiaBlogMapa serwisu
Dane o zamówieniach pochodzą z Biuletynu Zamówień Publicznych i platformy e-Zamówienia (Urząd Zamówień Publicznych), bazy TED (Urząd Publikacji Unii Europejskiej) oraz bazy orzeczeń KIO (Urząd Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów ponownie wykorzystuje informacje sektora publicznego i nie jest źródłem urzędowym. Dane mapowe: autorzy OpenStreetMap.
Przetargi Opalenica 2026 - ogłoszenia gminy i okolic
Statystyki rynku i ranking zamawiających w Opalenicy
Strona głównaStrona główna
Wielkopolskie
Powiat Nowotomyski
Opalenica

Przetargi Opalenica 2026

90 przetargów w Opalenicy. Ogłoszenia gminy i lokalnych zamawiających, m.in. Gmina Opalenica.

W bazie gromadzimy 90 ogłoszeń z Opalenicy, w tym miesiącu pojawiło się 3 nowych (1 w ostatnim tygodniu). Najczęściej publikowana kategoria: Roboty budowlane.

Pełny alert miejskiJak działa monitoring
Dane aktualne na1 września 2026 00:00ostatni dodany przetarg
W bazie
90
ogłoszeń dla Opalenicy
W tym mies.
3
opublikowane od początku miesiąca
Udział regionu
—
udział w regionie
Główna branża
Roboty budowlane
najczęstsza kategoria zamówień
Szybkie przejścia
Powiat NowotomyskiPrzetargi budowlane OpalenicaPrzetargi transportowe i logistyczne OpalenicaPrzetargi na sprzęt komputerowy OpalenicaPrzetargi energetyczne Opalenica
Raport rynku: Opalenica
Statystyki, ranking zamawiających i wykonawców

Aktualne przetargi publiczne

Aktualizacja: 1 września 2026 00:00
90 ogłoszeń w bazie (łącznie z archiwalnymi)
Źródło ogłoszeniaŹródło
Sortowanie
Komputery i sprzęt IT

Cyberbezpieczne Wodociągi w Opalenicy

Publikacja: 01.09.2026
Termin: 16.09.2026
OpalenicaBK
PGKiM "KOMOPAL" Sp. z o.o.
Zobacz szczegóły
Meble i wyposażenie

ZAPYTANIE OFERTOWE NR 01/DREWNOSTYL/2026 - Zaprojektowanie i wykonanie zabudowy stoiska na targach Kind + Jugend 2026 (Niemcy, Kolonia) w dniach 15-17 września 2026 (1 usługa)

Publikacja: 05.08.2026
Termin: 12.08.2026Minął
OpalenicaBK
DREWNOSTYL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Zobacz szczegóły
Oprogramowanie i licencje IT

Poprawa cyberbezpieczeństwa w Gminie Opalenica – etap II – dostawa sprzętu informatycznego oraz oprogramowania towarzyszącego wspierającego świadczenie usług SOC

Publikacja: 05.08.2026
Termin: 13.08.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Zobacz szczegóły
Maszyny i aparatura elektryczna

Dostawa wraz z transportem i montażem lamp ulicznych – solarnych na miejsca wskazane przez Zamawiającego – teren gminy Opalenica.

Publikacja: 10.07.2026
Termin: 29.07.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Zobacz szczegóły
Budowlane

Przebudowa zdegradowanego stawu retencyjnego w miejscowości Jastrzębniki jako element lokalnej infrastruktury błękitno-zielonej

Publikacja: 06.07.2026
Termin: 21.07.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Zobacz szczegóły
Budowlane

„Place zabaw na terenach rekreacyjnych gminy Opalenica”, obejmujące dostawy, montaż urządzeń i wyposażenia (II).

Publikacja: 17.06.2026
Termin: 26.06.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Zobacz szczegóły
Budowlane

Budowa i przebudowa chodników w gminie Opalenica (3 części)

Publikacja: 16.06.2026
Termin: 1.07.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Wadium: 3500 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Modernizacja sali wiejskiej w miejscowości Terespotockie.

Publikacja: 12.06.2026
Termin: 3.07.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Wadium: 3600 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Przebudowa budynku, zmiana sposobu użytkowania na budynek mieszkalny wielorodzinny wraz z infrastrukturą techniczną przy ul. 5 Stycznia w Opalenicy (II)

Publikacja: 03.06.2026
Termin: 26.06.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Wadium: 25 000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Porażynie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

Publikacja: 03.06.2026
Termin: 18.06.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Wadium: 7000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Budowa dróg na terenie Gminy Opalenica w miejscowościach: Porażyn, Łęczyce, Kopanki oraz Terespotockie (zamówienie w 4 częściach)

Publikacja: 19.05.2026
Termin: 8.06.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Wadium: 3500 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

„Place zabaw na terenach rekreacyjnych gminy Opalenica”, obejmujące dostawy, montaż urządzeń i wyposażenia.

Publikacja: 15.05.2026
Termin: 3.06.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Zobacz szczegóły
Budowlane

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Porażynie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”

Publikacja: 05.05.2026
Termin: 20.05.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Wadium: 7000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Przebudowa budynku, zmiana sposobu użytkowania na budynek mieszkalny wielorodzinny wraz z infrastrukturą techniczną przy ul. 5 Stycznia w Opalenicy.

Publikacja: 30.04.2026
Termin: 21.05.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Wadium: 25 000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Przebudowa pasa drogowego drogi gminnej nr 380124P - ulicy Poznańskiej w Opalenicy (Etap I i II)

Publikacja: 28.04.2026
Termin: 13.05.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Wadium: 50 000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

Przebudowa drogi gminnej nr 390516P w miejscowości Rudniki

Publikacja: 16.04.2026
Termin: 22.05.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Wadium: 6000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

BUDOWA I PRZEBUDOWA DRÓG GMINNYCH /Wojnowice, Łagwy/

Publikacja: 12.03.2026
Termin: 27.03.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Wadium: 2300 zł
Zobacz szczegóły
Planowany budżet272 500 zł
Zdrowie i opieka społeczna

Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania na terenie Gminy Opalenica

Publikacja: 11.02.2026
Termin: 19.02.2026Minął
OpalenicaBZP
Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy
Zobacz szczegóły
Budowlane

Rewitalizacja nawierzchni Rynku łącznie ze zmianą organizacji ruchu w Opalenicy

Publikacja: 05.02.2026
Termin: 20.02.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Wadium: 35 000 zł
Zobacz szczegóły
Planowany budżet272 500 zł
Zdrowie i opieka społeczna

Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania na terenie Gminy Opalenica

Publikacja: 29.01.2026
Termin: 9.02.2026Minął
OpalenicaBZP
Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy
Zobacz szczegóły
Budowlane

Przebudowa nawierzchni drogi gminnej nr 380011P Jastrzębniki - Łęczyce w miejscowości Łęczyce

Publikacja: 28.01.2026
Termin: 4.03.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Wadium: 40 000 zł
Zobacz szczegóły
Budowlane

BUDOWA I PRZEBUDOWA DRÓG GMINNYCH

Publikacja: 15.01.2026
Termin: 18.02.2026Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Wadium: 4600 zł
Zobacz szczegóły
Odbiór odpadów i usługi komunalne

ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH – Z TERENU GMINY OPALENICA W 2026 ROKU

Publikacja: 13.11.2025
Termin: 21.11.2025Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Zobacz szczegóły
Ubezpieczenia

Kompleksowe ubezpieczenie Gminy Opalenica oraz podległych jednostek organizacyjnych na lata 2026/2027

Publikacja: 13.11.2025
Termin: 4.12.2025Minął
OpalenicaBZP
Gmina Opalenica
Zobacz szczegóły
Analiza Rynku

Przetargi publiczne w Opalenicy

•Powiat Nowotomyski

Opalenica — w bazie mamy 90 przetargów z tego miasta. Ostatnio pojawia się tu około 3 ogłoszeń miesięcznie.

Przy mniejszej skali rynku każde dopasowane postępowanie wymaga dokładniejszej selekcji. Precyzyjny monitoring ogranicza szum i pomaga szybciej ocenić nowe ogłoszenia.

Unikalny obraz rynku w Opalenicy

W bazie 90 ogłoszeń z Opalenica. Choć wolumen nie jest duży, regularność napływu postępowań sprawia, że miasto warto monitorować.

W ostatnim okresie w Opalenicy pojawia się średnio 3 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 1 w tym tygodniu. Tempo napływu jest stabilne.

Rynek zamawiających w Opalenicy jest silnie skoncentrowany — sam Gmina Opalenica odpowiada za znaczącą część publikacji. TOP 3 zamawiających generuje aż 87.8% postępowań. Dla wykonawcy to sygnał, żeby budować relacje z konkretnymi instytucjami, nie szukać szeroko.

Opalenica ma wyraźną specjalizację branżową — Roboty budowlane stanowi ponad połowę wolumenu. Firmy z tej branży znajdą tu regularne źródło zleceń. Pełna trójka to: Roboty budowlane, Usługi transportowe, Maszyny biurowe i komputery.

Rozszerzenie monitoringu o sąsiednie miasta w regionie powiększa pulę dopasowanych ofert.

Operacyjnie najlepiej działa alert łączący miasto z profilem największych zamawiających — nawet przy mniejszym wolumenie skraca to czas do oferty.

Szybkie ścieżki dla wykonawców w Opalenicy

Najwięcej wartości z tego landingu dają zwykle cztery ruchy: monitoring miasta, wejście w cały region, sprawdzenie top zamawiającego i zawężenie do dominującej branży.

Popularne kategorie przetargów w Opalenicy

Roboty budowlane40Usługi transportowe8Maszyny biurowe i komputery6Paliwa i energia5Usługi środowiskowe4Maszyny elektryczne3Sprzęt telekomunikacyjny3Usługi finansowe3
Alert
Monitoring przetargów Opalenica
Przejdź do konfiguracji alertu dla miasta oraz branży.
Wyszukiwarka
Baza przetargów publicznych
Przejdź do pełnej wyszukiwarki i filtrów po CPV, zamawiającym oraz lokalizacji.
Top zamawiający
Gmina Opalenica
Sprawdź profil instytucji z największą liczbą ogłoszeń i jej historię publikacji.

Szerszy kontekst: powiat Nowotomyski

Zobacz pełny rynek dla powiatu i przetargi z sąsiednich miejscowości powiązanych z tym ośrodkiem.

Otwórz landing powiatu
90
Wszystkich przetargów
3
Średnio miesięcznie
0,0%
Rynku krajowego
—
Województwa

Zamawiający i branże w Opalenicy

Największym zamawiającym w Opalenicy jest Gmina Opalenica, który odpowiada za 66 przetargów w bazie. Na kolejnych miejscach plasują się Centrum Usług Wspólnych w Opalenicy (8 ogłoszeń) oraz Centrum Kultury i Biblioteka im. Powstańców Wlkp. w Opalenicy (5 ogłoszeń). Warto śledzić aktywność tych instytucji, ponieważ regularnie publikują nowe zamówienia.

Pod względem struktury branżowej, w Opalenicy dominują zamówienia z kategorii Roboty budowlane, Usługi transportowe, Maszyny biurowe i komputery. Sama kategoria Roboty budowlane stanowi 44% wszystkich ogłoszeń. Dla firm z tych branż to sygnał, które filtry i profile zamawiających warto sprawdzić w pierwszej kolejności.

TOP 6 zamawiających w Opalenicy

1
Gmina Opalenica
66 przetargów
2
Centrum Usług Wspólnych w Opalenicy
8 przetargów
3
Centrum Kultury i Biblioteka im. Powstańców Wlkp. w Opalenicy
5 przetargów
4
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy
3 przetargów
5
Ośrodek Pomocy Społecznej w Opalenicy
2 przetargów
6
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej "komopal" Sp. z o.o.
2 przetargów

Struktura branżowa w Opalenicy

Roboty budowlane44%Usługi transportowe9%Maszyny biurowe i komputery7%Paliwa i energia6%Usługi środowiskowe4%Maszyny elektryczne3%Sprzęt telekomunikacyjny3%Usługi finansowe3%

Przewodniki, które skracają wejście w przetargi w Opalenicy

Na stronach miejskich użytkownik jest zwykle już blisko działania. Te przewodniki pomagają ustawić alert, złożyć ofertę, obsłużyć platformę i zareagować w razie sporu.

Monitoring przetargów

Ustaw alerty dla branży, miasta i CPV, żeby nie przegapiać nowych publikacji.

Przejdź do przewodnika
Platformy przetargowe

Sprawdź, gdzie składać oferty u największych zamawiających i jak nie gubić postępowań poza BZP.

Przejdź do przewodnika
Jak złożyć ofertę

Checklista procesu ofertowego: dokumenty, terminy, podpis i najczęstsze błędy.

Przejdź do przewodnika
Dokumenty przetargowe

Kompletna lista dokumentów na każdym etapie postępowania: SWZ, JEDZ, wadium, referencje.

Przejdź do przewodnika
PZP w praktyce

Najważniejsze tryby, terminy i zasady, które najczęściej decydują o poprawności oferty.

Przejdź do przewodnika
Odwołanie do KIO

Kiedy reakcja ma sens, jak policzyć termin i jak przygotować sprawę do odwołania.

Przejdź do przewodnika
e-Zamówienia

Obsługa konta wykonawcy, BZP i składania ofert elektronicznych w jednym miejscu.

Przejdź do przewodnika
Kalkulator wadium

Szybko sprawdź poziom wadium i porównaj go z wymaganiami z dokumentacji.

Przejdź do przewodnika
Progi PZP i TED

Szybko ustal, kiedy działa próg 170 000 zł, a kiedy postępowanie trafia do progów unijnych.

Przejdź do przewodnika
Szybki alert

Szybki alert dla przetargów w Opalenicy

Wstępnie uzupełnimy alert dla miasta Opalenica i dominującej branży Roboty budowlane. Zostaje tylko podanie emaila i ewentualne doprecyzowanie filtrów.

Miasto: OpalenicaBranża: Roboty budowlane
Pełny monitoring

Plan monitoringu przetargów w Opalenicy

Udział kraju
0,0%
Udział województwa
—
TOP 3 zamawiających
87,8%
TOP 3 CPV
60,0%
  • TOP 3 zamawiających w mieście generuje 87,8% liczby postępowań. Warto prowadzić dla nich dedykowany monitoring.
  • TOP 3 obszarów CPV obejmuje 60,0% aktywności - alerty per CPV zwykle dają lepszą jakość leadów niż szerokie słowa kluczowe.
  • Rozszerz monitoring o sąsiednie miasta regionu, aby zwiększyć pulę pasujących postępowań.
  • W ostatnim okresie pojawia się średnio 3 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 1 w tym tygodniu. Kluczowa jest szybka selekcja i gotowe szablony ofert.

Jak oceniać przetargi w Opalenicy?

Na mniejszym rynku jak Opalenica liczy się szybkość i elastyczność:

  • Reaguj błyskawicznie – przy mniejszej liczbie ogłoszeń każde postępowanie ma wyższą wartość. Włącz alerty email, by szybciej oceniać nowe publikacje.
  • Monitoruj szerzej – śledź cały region: województwo i sąsiednie miasta. To wielokrotnie zwiększa pulę pasujących przetargów.
  • Selekcja zamiast szerokiego przeglądu – na mniejszych rynkach precyzyjny monitoring ogranicza szum i wspiera decyzję, które postępowania analizować.
  • Przygotuj się wcześniej – miej gotowe szablony ofert i zapoznaj się z PZP, by reagować od razu po publikacji ogłoszenia.

Często zadawane pytania

Ile jest przetargów w Opalenicy?▼
W bazie Atlas Przetargów znajduje się 90 ogłoszeń w Opalenicy. W ostatnim okresie pojawia się średnio 3 nowych ogłoszeń miesięcznie, w tym 1 w tym tygodniu.
Kto ogłasza najwięcej przetargów w Opalenicy?▼
Największymi zamawiającymi w Opalenicy są: Gmina Opalenica (66 przetargów), Centrum Usług Wspólnych w Opalenicy (8 przetargów), Centrum Kultury i Biblioteka im. Powstańców Wlkp. w Opalenicy (5 przetargów).
Jakie branże dominują w przetargach w Opalenicy?▼
Najpopularniejsze branże to: Roboty budowlane, Usługi transportowe, Maszyny biurowe i komputery.
Jak śledzić nowe przetargi w Opalenicy?▼
Skorzystaj z bezpłatnego monitoringu przetargów - ustaw filtry dla miasta Opalenica i otrzymuj powiadomienia email o nowych ogłoszeniach.
Gdzie publikowane są ogłoszenia o przetargach publicznych?▼
Ogłoszenia poniżej progu unijnego publikuje się w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP) na portalu ezamowienia.gov.pl. Ogłoszenia powyżej progu unijnego dodatkowo trafiają do Dziennika Urzędowego UE (TED, ted.europa.eu). Zamawiający mogą też korzystać z własnych platform zakupowych (np. SmartPZP, Logintrade). Atlas Przetargów agreguje wszystkie te źródła w jednym miejscu.
Co to jest SWZ i kiedy zamawiający musi ją udostępnić?▼
SWZ (Specyfikacja Warunków Zamówienia) to dokument z pełnymi warunkami postępowania: opisem przedmiotu zamówienia, warunkami udziału, kryteriami oceny, terminami, projektowanymi postanowieniami umowy i listą wymaganych oświadczeń lub dokumentów. Zamawiający udostępnia ją na stronie postępowania, a wykonawca powinien sprawdzić jej aktualną wersję przed złożeniem oferty.
Czy mogę zadawać pytania do SWZ przed złożeniem oferty?▼
Tak. Zamawiający jest zobowiązany udzielić wyjaśnień treści SWZ: najpóźniej na 6 dni przed terminem składania ofert w postępowaniach powyżej progu UE, lub 4 dni w trybie podstawowym poniżej progu. Odpowiedzi są publiczne i udostępniane wszystkim wykonawcom. Pytania warto zadawać wcześnie, bo zamawiający nie musi odpowiadać na pytania zadane po tych terminach.
Co to jest wadium i jaka jest jego wysokość?▼
Wadium to zabezpieczenie finansowe wpłacane przez wykonawcę na wypadek uchylenia się od podpisania umowy. Maksymalnie 3% wartości zamówienia (szacunkowej), wymagane zwykle w trybach powyżej progu UE. Akceptowane formy: przelew na konto, gwarancja bankowa, gwarancja ubezpieczeniowa, poręczenie. Wadium jest zwracane po rozstrzygnięciu albo zatrzymywane, gdy wykonawca uchyla się od podpisania umowy.
Kiedy i jak mogę złożyć odwołanie do KIO?▼
Odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) składa się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto informację o czynności zamawiającego (lub powinno się ją powziąć). Wpis: 7 500 zł dla dostaw/usług albo 15 000 zł dla robót budowlanych powyżej progu UE. KIO rozpoznaje odwołanie zwykle w 14-21 dni. Od wyroku KIO można się odwołać do sądu okręgowego, w terminie 14 dni.

Podstawa prawna i źródła urzędowe

Oficjalne źródła regulacji, ogłoszeń i orzecznictwa w polskich zamówieniach publicznych.

Urząd Zamówień Publicznych (UZP)
Centralny regulator PZP, wytyczne, wzorcowe dokumenty
Platforma e-Zamówienia
Oficjalna platforma składania ofert i ogłoszeń (BZP)
TED (Tenders Electronic Daily)
Unijny dziennik ogłoszeń (przetargi powyżej progu UE)
Krajowa Izba Odwoławcza (KIO)
Orzecznictwo, wyroki, procedura odwoławcza
Ustawa PZP (ISAP)
Pełny tekst ustawy z 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych
SIMAP: słownik CPV
Oficjalna klasyfikacja CPV (Common Procurement Vocabulary)
Ministerstwo Finansów: zamówienia publiczne
Progi unijne, rozporządzenia wykonawcze, komunikaty
UZP: interpretacje przepisów PZP
Oficjalne opinie prawne, wytyczne i dobre praktyki UZP

Śledź przetargi w Opalenicy

Ustaw bezpłatny monitoring i otrzymuj powiadomienia email o nowych przetargach.

Skonfiguruj monitoring
Dane z Biuletynu Zamówień Publicznych (BZP) i Tenders Electronic Daily (TED). Ostatnia aktualizacja: 1 września 2026 00:00

Przeglądaj także

Przetargi budowlanePrzetargi IT i informatycznePrzetargi transportowe i logistycznePrzetargi na ochronę mienia i osóbPrzetargi na sprzątanie i utrzymanie czystościPrzetargi drogowePrzetargi na doradztwo i konsultingPrzetargi medyczne i farmaceutyczneBlog

Przewodniki i narzędzia

Prawo zamówień publicznychUrząd zamówień publicznyche-ZamówieniaPrzetargi TEDCentralny Rejestr UmówKody CPVMonitoringDarmowe przetargiPrzetargi dla firmPlatformy