ZakończoneTEDOgłoszenie o zamówieniu (UE)

Utworzenie Centrum Alarmowego w strukturach PSE S.A.

Zamawiający Polskie Sieci Elektroenergetyczne Spółka Akcyjna (Konstancin-Jeziorna, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Utworzenie Centrum Alarmowego w strukturach PSE S.A”. Termin składania wniosków minął 6 lutego 2025, 11:00.

Otwórz na TED
Termin składania wniosków
6 lutego 2025, 11:00
Zakończone
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 595 606 zł
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PoleWartość
Nazwa

Polskie Sieci Elektroenergetyczne Spółka Akcyjna

Miejscowość

Konstancin – Jeziorna

Sekcja 2

Przedmiot zamówienia

PoleWartość
Nazwa

Utworzenie Centrum Alarmowego w strukturach PSE S.A.

Główny Kod CPV

35120000-1 - Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa

Część nr LOT-0001

Utworzenie Centrum Alarmowego w strukturach PSE S.A.

Sekcja 3

Procedura

PoleWartość
Tryb udzielenia zamówienia

comp-dial

Sekcja 4

Informacje dodatkowe

Główne warunki finansowe zostały określone w Części IV OPiW – Wzór umowy, dostępnej na stronie internetowej Zamawiającego https://przetargi.pse.pl.
W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu oraz na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, Zamawiający żąda złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych określonych w Rozdz. IX Części I OPiW, m.in.:

1. Oświadczenie w formie Jednolitego Dokumentu, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), dostępnym na stronie internetowej Urzędu Zamówień Publicznych: https://espd.uzp.gov.pl/

2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, Jednolity Dokument składa każdy z Wykonawców. Jednolite Dokumenty potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu określonych odpowiednio w Rozdz. V oraz VI Części I OPiW.

3. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z Jednolitym Dokumentem, także Jednolity Dokument podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu (określonych odpowiednio w Rozdz. V oraz VI Części I OPiW) w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.

4. Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, o których mowa w Rozdz. IX Części I OPiW (rozporządzeniu w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy), składa się w formie elektronicznej, tj. przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

5. Zamawiający nie wyraża zgody na komunikowanie się Zamawiającego z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej – (art. 65 ust. 1, art. 66 i art. 69 ustawy Pzp).

6. Zgodnie z art. 442 ustawy, Zamawiający przewiduje udzielenie zaliczki na poczet wykonania zamówienia. Szczegółowe postanowienia dotyczące zaliczki zostały określone we Wzorze Umowy stanowiącym Część IV OPiW.

7. Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem platformy zakupowej Zamawiającego pod adresem:https://przetargi.pse.pl, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści OPiW oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia.

8. Zamawiający przeprowadził Wstępne Konsultacje Rynkowe poprzedzające przedmiotowe postepowanie.

9. Zamawiający odrzuci ofertę, w której udział produktów, w tym oprogramowania wykorzystywanego w wyposażeniu sieci telekomunikacyjnych pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50%.

10. Zamawiający udzieli Zamówienia szczegółowego publicznego wg następujących zasad:
a) w przypadku dopuszczenia zawarcia umowy ramowej z jednym Wykonawcą, Zamawiający udzieli Zamówienia szczegółowego Wykonawcy, z którym zawarł umowę ramową. Zasady udzielania Zamówień szczegółowych zostaną określone przez Zamawiającego po zakończeniu dialogu w Części IV SWZ – Wzór Umowy.
b) w przypadku dopuszczenia zawarcia umowy ramowej z kilkoma Wykonawcami, Zamawiający zwróci się do wszystkich Wykonawców, z którym Zamawiający zawarł umowę ramową, na zasadach określonych w art. 314 ust. 1 pkt 3) ustawy o złożenie ofert na dane Zamówienie szczegółowe. Zamawiający udzieli zamówienia temu Wykonawcy, którego oferta nie będzie podlegała odrzuceniu i złoży najkorzystniejszą ofertę w kryterium cena.

11. Poufny charakter ma następująca część OPiW: „Wytyczne dla systemów teleinformatycznych PSE wynikające z segmentacji sieci teleinformatycznej”.

12. Ocenie, zgodnie z kryteriami selekcji, będzie podlegać wyłączenie wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu Wykonawcy/ów, którzy spełnią warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdz. VI Części I OPiW:
a) Zamawiający zaprosi do dialogu konkurencyjnego Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu w liczbie określonej w ogłoszeniu o zamówieniu, tj. 5 Wykonawców.
b) Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie większa niż 5 (słownie: pięciu), Zamawiający zaprosi do dialogu konkurencyjnego Wykonawców wyłonionych na podstawie kryteriów selekcji określonych w niniejszym rozdziale. Wykonawcę niezaproszonego do dialogu traktuje się jako wykluczonego z postępowania.
c) Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu będzie mniejsza lub równa 5 do dialogu zostaną zaproszeni wszyscy Wykonawcy spełniający te warunki. W takiej sytuacji Zamawiający odstąpi od przyznawania punktów w kryterium selekcji.
d) Zamawiający zastosuje następujące kryteria selekcji: Dodatkowe doświadczenie Wykonawcy ponad wskazane w ramach wykazania spełniania warunku udziału w dialogu opisane w Rozdz. VI pkt 2. ppkt 2.4. lit. a), z zastrzeżeniem pkt 7 Części I OPiW.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

35120000-1Systemy i urządzenia nadzoru i bezp…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
595 606 zł
Próbka: 19 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
256 843 zł1 642 218 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 385 374 zł
Źródło próbki
CPV 35120000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
256 843 zł
Mediana
595 606 zł
Górny kwartyl
1 642 218 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.