Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Krosno w roku 2026.
Zamawiający Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krosno (Osiecznica, Dolnośląskie) prowadził postępowanie „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Krosno w roku 2026”. Termin składania ofert minął 18 listopada 2025, 09:00. Planowany budżet: 26 165 073 zł. Wadium: 50 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- 26 165 073 zł
- Wadium
- 50 000 zł
- Termin składania ofert
- 18 listopada 2025, 09:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=321, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertyumiarkowanaUmiarkowana liczba firm w takich przetargach.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
6 wpisów- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
30 października 2025
Termin ofert: 18 listopada 2025 09:00 - Wynik postępowania
16 grudnia 2025
0 ofertOtwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawców
22 stycznia 2026
7 wykonawcówZobacz treść tej wersji (archiwum) → - Wynik: wybrano wykonawców
17 lutego 2026
4 wykonawcówZobacz treść tej wersji (archiwum) → - Zmiana umowy
31 lipca 2026
Zmienia wersję 113110-2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana umowy
31 lipca 2026
Zmienia wersję 47436-2026
Otwórz ogłoszenie →
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Krosno w roku 2026, obejmujących hodowlę, ochronę, pozyskanie i zrywkę drewna.
- 2
ZakresZamówienie podzielone jest na 10 części (LOT-ów), z których każda dotyczy innego zakresu prac i lokalizacji w Nadleśnictwie Krosno.
- 3
ZakresSzczegółowy zakres prac dla każdego LOT-u zawarty jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia i załącznikach, które należy dokładnie przeanalizować.
- 4
ZakresOferty należy składać do 18 listopada 2025 roku do godziny 09:00.
- 5
ZakresSzacunkowa wartość całego zamówienia wynosi 26 165 072,83 zł.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Skarb Państwa Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krosno |
| Miejscowość | Osiecznica |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Krosno w roku 2026. |
| Główny Kod CPV | 77200000-2 - Usługi leśnictwa |
| Część nr LOT-0001 | Pakiet I - Pozyskanie w leśnictwach: Dobrosułów, Pliszka, Kępiny |
| Część nr LOT-0002 | Pakiet II - Pozyskanie w leśnictwach: Budachów, Drzewice, Radomicko |
| Część nr LOT-0003 | Pakiet III Pozyskanie w leśnictwach: Skórzyn, Dębogóra, Osiecznica |
| Część nr LOT-0004 | Pakiet IV Pozyskanie w leśnictwach: Siedlisko, Rzeczyca |
| Część nr LOT-0005 | Pakiet V Zagospodarowanie w leśnictwach: Dobrosułów, Pliszka, Kępiny |
| Część nr LOT-0006 | Pakiet VI Zagospodarowanie w leśnictwach: Budachów, Drzewice, Radomicko |
| Część nr LOT-0007 | Pakiet VII Zagospodarowanie w leśnictwach: Skórzyn, Dębogóra, Osiecznica |
| Część nr LOT-0008 | Pakiet VIII Zagospodarowanie w leśnictwach: Siedlisko, Rzeczyca |
| Część nr LOT-0009 | Pakiet IX Usługi z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej, łowieckiej, ochrony przeciwpożarowej na terenie Nadleśnictwa Krosno |
| Część nr LOT-0010 | Pakiet X Usługi z zakresu gospodarki szkółkarskiej Szkółka Leśna w Rzeczycy oraz prace z zakresu nasiennictwa i selekcji |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 50000 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Procedura otwarta |
Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.