Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
246 882 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    164 503 zł
    6 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    82 379 zł
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
12 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno

Zamawiający Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krosno (Osiecznica, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Melioracyjno-Budowlane Wiesław Balcer. Łączna wartość umów: 246 882 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Lasy Państwowe Nadleśnictwo KrosnoOsiecznica, Lubuskieopublikowano 24 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
246 882 zł
Liczba ofert
12 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Przedsiębiorstwo Melioracyjno-Budowlane Wiesław Balcer za łącznie 246 881,91 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 12 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

LASY PAŃSTWOWE NADLEŚNICTWO KROSNO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 970040132

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Krośnieńska 36A

1.5.2.)Miejscowość

Osiecznica

1.5.3.)Kod pocztowy

66-600

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL432 - Zielonogórski

1.5.7.)Numer telefonu

+48 68 383 50 87

1.5.8.)Numer faksu

+48 68 383 70 78

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

krosno@zielonagora.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://krosno.zielonagora.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d507793c-5982-4be0-8afd-0a91df9736d0

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


leśnictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d507793c-5982-4be0-8afd-0a91df9736d0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403207

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00501708/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Remont i konserwacja dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Krosno

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00334606

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

253868,10 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres rzeczowy dla Pakietu I: W zakresie opracowania remontu nawierzchni znajduje się droga leśna będąca dojazdem pożarowym o nazwie „Na Męża i Żonę” o całkowitej długości 5740m i szerokości 3.50m. Przedmiotowa droga leśna położona na terenie dwóch gmin: Gmina Maszewo 080207_2, Obręb 0013 Siedlisko - działki nr: 126/2, 173, 172, 171, 170, Gmina Bytnica 080203_2, Obręb 0001 Budachów - działki nr: 143/1, 157/4, 157/3, 174/3, 184, 191;
Jej początek zlokalizowano w Siedlisku na granicy pasa drogi wojewódzkiej nr 138 a koniec na granicy gruntów leśnych w odległości 5740m. Przedmiotowa droga znajduje się ogólnie w przeciętnym stanie technicznym. W dniu przeglądu stwierdzono odcinki z licznymi drobnymi wybojami nawierzchni. Ubytki występują ze zróżnicowaną intensywnością zależną od warunków terenowych oraz intensywności eksploatacji danego odcinka nawierzchni. Odcinki w złym i dobrym stanie przeplatają się wzajemnie, a ich bieżący stan proporcjonalnie zależy od obciążenia ruchem i warunków eksploatacji (deszcze). Ustalono w dniu przeglądu, że na 80% długości drogi ubytki nawierzchni nie zagrażają zniszczeniu konstrukcji i wymagają tylko lokalnego uzupełnienia wyboi, które są początkową fazą zniszczenia konstrukcji nawierzchni drogi. Ustalono średnią liczbę wyboi o wymiarach 50x50cm i głębokości do 5cm w ilości 55 na 100m drogi. Na pozostałych 20% długości drogi ilość wyboi jest na tyle duża, że zagraża zniszczeniu konstrukcji nawierzchni i należy przeprowadzić poważne zabiegi remontowe polegające na wykonaniu frezowania nawierzchni i ponownego jego wbudowania z przywróceniem właściwego spadku poprzecznego. Proces frezowania i miksowania z doziarnieniem kruszynami 0/5mm - przywraca właściwy jednorodny skład mieszanki o tzw. ciągłym uziarnieniu co jest podstawowym warunkiem długotrwałej pracy nawierzchni z mieszanek kruszyw niezwiązanych. Projektuje się wykonanie na 20% długości odcinków drogi (ok. 1148m) najbardziej zniszczonych zabiegów remontowych polegających na: - wykonanie remiksu (frezowanie) górnej warstwy nawierzchni do 10cm głębokości z jednoczesnym profilowaniem i wstępnym zagęszczeniem przy użyciu specjalistycznej maszyny, w ilości 20%*5740m * 3,5m = 4 018m2
- zasypanie miałem kamiennym 0/5mm w ilości 15kg/1m2 – w ilości 4 018m2
- zagęszczenie walcem zremiksowanej i zasypanej nawierzchni - w ilości 4018m2. W związku tym, że uszkodzenia postępują i w okresie od wizji terenowej do dnia wejścia w roboty remontowe stan drogi może się tylko pogorszyć, szczegółowa lokalizacja najbardziej zniszczonych fragmentów drogi tj. 20% jej długości (ok. 1148m) zostanie wskazana Wykonawcy w momencie przekazania terenu budowy. Uwagi: - Miał 0/5mm powinien posiadać ok.4-10% frakcji gliniasto-ilastych (korzystne właściwości „cementujące” ziarna nawierzchni). Miał powinien pochodzić z kruszywa naturalnego, skalnego, łamanego (kruszyny najlepiej granitu, bazaltu lub szarogłazu) - Zalecane spadki poprzeczne jezdni daszkowe lub jednostronne od 2% do 3% oraz natomiast na łukach o jednostronnym pochyleniu według istniejącego pochylenia lub min. 3%.
Projektuje się wykonanie na 80% drogi z mniejszymi zniszczeniami zabiegów przeciwdziałających uszkodzeniu konstrukcji nawierzchni polegających na:
- wzruszenie za pomocą oskardu/kilofa otoczenia wyboju połączone z wypełnieniem mieszanką kruszyw niezwiązanych naturalnych o uziarnieniu 0/31,5mm - najlepiej z granitu. Przyjęto wyboje o powierzchni średnio 50x50cm oraz głębokości do 5cm w ilości 55 na 100m drogi co odpowiada łącznie 631,4m2 wyboi do uzupełnienia (5740/100) * 80% * 55 * 0,5m*0,5m = 631,4m2
- wypełniony wybój należy zasypać kruszynami 0/5mm w ilości ok. 15kg/1m2; następnie należy obficie polać wodą co powinno zamulić wszystkie pory wyboju, po czym ubić zagęszczarką lub walcem wybój oraz jego bezpośrednie otoczenie doprowadzając do równości profil podłużny i poprzeczny. - zasypanie miałem kamiennym całej powierzchni drogi 0/5mm w ilości 15kg/1m2 – w ilości 16 072m2 - zagęszczenie walcem zremiksowanej i zasypanej nawierzchni - w ilości 16 072m2 Uwagi - Miał 0/5mm powinien posiadać ok.4-10% frakcji gliniasto-ilastych (korzystne właściwości „cementujące” ziarna nawierzchni). Miał powinien pochodzić z kruszywa naturalnego, skalnego, łamanego (kruszyny najlepiej granitu, bazaltu szarogłazu).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.)Wartość części

172819,35 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres rzeczowy dla Pakietu II: W zakresie opracowania konserwacji nawierzchni znajduje się wykonana w latach 2010/2011 droga o nawierzchni ulepszonej z kruszywa łamanego KWADRATOWA na długości L=3000. Całkowita długość drogi wynosi 7127m. Przedmiotowa droga posiada ubytki i wypłukania w nawierzchni objawiające się jako charakterystyczne wyboje nawierzchni. Ustalono w dniu przeglądu, że na obecnym etapie ubytki nawierzchni nie zagrażają zniszczeniu konstrukcji drogi, dlatego nawierzchnia drogi wymaga przeprowadzenia zabiegów konserwujących górną warstwę jezdną drogi przeciwdziałając zniszczeniu zasadniczych warstw konstrukcji drogi. Ustalono średnią liczbę wyboi o wymiarach 50x50cm i głębokości do 5cm w ilości 50 na 100m drogi - dla odcinka dojazdu pożarowego KWADRATOWA od DW138 do km 3+000. Projektuje się wykonanie na pierwszych 3000m dojazdu pożarowego KWADRATOWA drogi zabiegów konserwacyjnych górnej warstwy jezdnej nawierzchni przeciwdziałających uszkodzeniu konstrukcji zasadniczej nawierzchni polegających na: - wzruszenie za pomocą oskardu/kilofa otoczenia wyboju połączone z wypełnieniem mieszanką kruszyw niezwiązanych naturalnych o uziarnieniu 0/31,5mm - najlepiej z granitu. Przyjęto wyboje o powierzchni średnio 50x50cm oraz głębokości do 5cm w ilości 55 na 100m drogi co odpowiada łącznie 375.0m2 wyboi do uzupełnienia
(3000/100) * 50 * 0,5m*0,5m = 375.0 m2, - wypełniony wybój należy zasypać kruszynami 0/5mm w ilości ok. 15kg/1m2; następnie należy obficie polać wodą co powinno zamulić wszystkie pory wyboju, po czym ubić zagęszczarką lub walcem wybój oraz jego bezpośrednie otoczenie doprowadzając do równości profil podłużny i poprzeczny, - zasypanie miałem kamiennym całej powierzchni drogi 0/5mm w ilości 15kg/1m2 – w ilości 10 500m2 (3000m*3,5m = 10500m2),
- zagęszczenie walcem zasypanej miałem nawierzchni - w ilości 10 500m2. Uwagi: - Miał 0/5mm powinien posiadać ok.4-10% frakcji gliniasto-ilastych (korzystne właściwości „cementujące” ziarna nawierzchni). Miał powinien pochodzić z kruszywa naturalnego, skalnego, łamanego (kruszyny najlepiej granitu, bazaltu szarogłazu).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

4.5.5.)Wartość części

81048,75 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

164502,66 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

288409,17 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

164502,66 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Melioracyjno-Budowlane Wiesław Balcer

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9261002971

7.3.3)Ulica

Krośnieńska 5

7.3.4)Miejscowość

Osiecznica

7.3.5)Kod pocztowy

66-600

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

164502,66 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

82379,25 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

132840 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

82379,25 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Melioracyjno-Budowlane Wiesław Balcer

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9261002971

7.3.3)Ulica

Krośnieńska 5

7.3.4)Miejscowość

Osiecznica

7.3.5)Kod pocztowy

66-600

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

82379,25 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 214 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
366 287 zł2 148 306 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 782 019 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
366 287 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 148 306 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Lasy Państwowe Nadleśnictwo Krosno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Osiecznica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 246 882 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Melioracyjno-Budowlane Wiesław Balcer (Osiecznica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.