Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli zamieszkałych nieruchomości z terenu Gminy Gomunice w okresie od 01.03.2026 r. do 29.02.2028 r.
Zamawiający Gmina Gomunice (Gomunice, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli zamieszkałych…”, wybierając ofertę wykonawcy FCC POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Cena wybranej oferty: 3 179 957 zł. Złożono 5 ofert.
- Cena wybranej oferty
- 3 179 957 zł
- Liczba ofert
- 5 ofert
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=720, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,0 ofertyograniczonatyle średnio w tej branży i regionie
Przebieg postępowania
4 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
19 września 2025
Termin ofert: 23 października 2025 11:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
17 października 2025
Nowy termin: 20 listopada 2025 11:00Zmienia wersję 613451-2025
Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - Sprostowanie
18 listopada 2025
Nowy termin: 28 listopada 2025 11:00Zmienia wersję 684087-2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcęBieżące
29 stycznia 2026
5 ofert1 wykonawca
Analiza wyniku postępowania
- 1
WykonawcaWybrano ofertę firmy FCC POLSKA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Zabrze).
- 2
UmowaPotwierdzona wartość rozstrzygnięcia: 3 179 956,54 zł.
- 3
OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Wynik postępowania
Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Gmina Gomunice |
| Miejscowość | Gomunice |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli zamieszkałych nieruchomości z terenu Gminy Gomunice w okresie od 01.03.2026 r. do 29.02.2028 r. |
| Rodzaj zamówienia | Usługi |
| Główny kod CPV | 90500000-2 - Usługi związane z odpadami |
| Dodatkowe kody CPV | 90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
Udzielenie zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wynik postępowania | Wybrano wykonawcę |
| Liczba złożonych ofert | 5 |
Informacje dodatkowe
W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywała się za pośrednictwem Systemu E-Zamówienia Publiczne Gminy Gomunice, (zwanego dalej Systemem e-ZP lub Systemem) dostępnego pod adresem https://ezp.gomunice.pl .
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.