Dostawa 42 piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz ze świadczeniem usług utrzymania
Zamawiający "PKP Intercity" S.A. (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Dostawa 42 piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz ze świadczeniem usług…”. Termin składania wniosków minął 12 listopada 2024, 12:00. Wadium: 138 000 000 zł.
- Planowany budżet (wartość szacunkowa)
- Nie podano
- Wadium
- 138 000 000 zł
- Termin składania wniosków
- 12 listopada 2024, 12:00Zakończone
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1477, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,4 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)Bieżące
15 października 2024
Termin ofert: 12 listopada 2024 12:00 - Sprostowanie
25 października 2024
Zmienia wersję 621029-2024
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
19 listopada 2025
1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | "PKP Intercity" S.A. |
| Miejscowość | Warszawa |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa | Dostawa 42 piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz ze świadczeniem usług utrzymania |
| Główny Kod CPV | 34620000-9 - Tabor kolejowy |
| Część nr LOT-0001 | Dostawa 42 piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz ze świadczeniem usług utrzymania |
Informacje prawne, ekonomiczne, finansowe i techniczne
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Wadium | 1.38e+08 PLN |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | comp-dial |
Informacje dodatkowe
1. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia będą dokonywane w walucie PLN.
2. Zamawiający przewiduje udzielenie zaliczki na poczet wykonania przedmiotu zamówienia.
3. Szczegółowe warunki finansowe Zamawiający określi w projektowanych postanowieniach umowy, które stanowić będą integralną część SWZ.
1. Zamawiający zakłada, że:
1) dostawa pierwszego z Pojazdów nastąpi w terminie do 44 miesięcy od dnia zawarcia umowy;
2) dostawa wszystkich Pojazdów w ramach zamówienia podstawowego (42 Pojazdy) nastąpi w terminie do 77 miesięcy od dnia zawarcia umowy;
3) dostawa wszystkich Pojazdów w ramach zamówienia – zamówienie podstawowe wraz z prawem opcji - nastąpi w terminie do 89 miesięcy od dnia zawarcia umowy;
4) usługi utrzymania Pojazdów będą świadczone w stosunku do każdego Pojazdu przez okres 30 lat (360 miesięcy) od dnia protokolarnego odbioru końcowego dostawy pierwszego Pojazdu. Usługa utrzymania Pojazdów kończy się indywidualnie dla każdego z Pojazdów.
2. Finalne terminy realizacji zamówienia mogą ulec zmianie - określone zostaną na podstawie powyższych założeń oraz z uwzględnieniem wyników dialogu konkurencyjnego.
II. Podstawy wykluczenia:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy:
1) wobec których nie zachodzą podstawy wykluczenia, o których mowa w:
a) art.108 ust. 1 i ust. 2 ustawy Pzp (z wyłączeniem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h ustawy Pzp, oraz w przypadku, o którym mowa w art. 108 ust.1 pkt 2 ustawy Pzp, jeżeli osoba, o której mowa w tym przepisie została skazana za przestępstwo wymienione w art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. h ustawy Pzp);
b) art. 109 ust. 1 pkt 1, 4– 10 ustawy Pzp;
c) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego;
d) art. 5 k ust. 1 Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. Rada Unii Europejskiej przyjęła rozporządzenie (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). Więcej informacji o podstawach wykluczenia Zamawiający zawarł w OPiW;
2) spełnią warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp w zakresie:
a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym (Zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie),
b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów (Zamawiający nie określa wymagań w tym zakresie),
c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej (wymagania określono w dalszej części ogłoszenia i w OPiW),
d) zdolności technicznej lub zawodowej (wymagania określono w dalszej części ogłoszenia i w OPiW).
2. Wykonawca zobowiązany jest do dołączenia do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ) jako dowodu potwierdzającego, na dzień składnia ofert, brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, który tymczasowo zastępuje wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Sposób uzupełniana JEDZ i zakres uzupełnienia Zamawiający wskazał szczegółowo w OPiW, dostępnym od dnia publikacji niniejszego ogłoszenia na stronie https://pkpintercity.eb2b.com.pl .
3. W celu potwierdzenia, iż wobec Wykonawcy nie zachodzą podstawy wykluczenia wskazane w ust. 1 pkt 1, Zamawiający wymaga złożenia na wezwanie Zamawiającego podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1–7 rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz innych podmiotowych środków dowodowych niż określone powyżej, wskazanych w OPiW. Zamawiający wskazuje, że przysługuje mu uprawnienie do żądania powyższych podmiotowych środków dowodowych na każdym etapie postępowania, jeżeli będzie to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego jego przebiegu. Dodatkowo Zamawiający wymaga złożenia wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenia w zakresie okoliczności wskazanych w ust. 1 pkt 1 lit. d powyżej.
III. Pozostałe postanowienia
1. Zamawiający informuje, że nie przewiduje nagród dla Wykonawców, którzy podczas dialogu przedstawią rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert.
2. Zamawiający wskazuje, że nie przewiduje podziału dialogu na etapy, w celu ograniczenia liczby rozwiązań, które będą przedmiotem dialogu na kolejnych etapach.
3. Zamawiający nie ogranicza liczy wykonawców, których zaprosi do udziału w dialogu.
4. Zamawiający przedstawia poniżej wstępny harmonogram postępowania:
1) składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu – zgodnie z terminem wskazanym w dalszej części ogłoszenia i w OPiW;
2) badanie wniosków – styczeń 2025 r.;
3) zaproszenie do udziału w dialogu konkurencyjnym – luty 2025 r.;
4) dialog z wykonawcami – luty-marzec 2025 r.;
5) zaproszenie do składania ofert – kwiecień 2025 r.;
6) składanie ofert – maj-sierpień 2025 r.;
7) rozstrzygnięcie postępowania – wrzesień 2025 r.
Zamawiający jednocześnie informuje, że przedmiotowy harmonogram ma wyłącznie charakter ramowy i może ulec zmianie w zależności od faktycznego przebiegu postępowania i ewentualnych procedur odwoławczych.
5. Zamawiający zastrzega możliwość odrzucenia oferty, w której udział produktów, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, nie przekracza 50% (zgodnie z art. 393 ust. 1 pkt. 4 ustawy Pzp).
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →