Dostawa aparatury laboratoryjnej
Zamawiający Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. (Gorzów Wielkopolski, Lubuskie) prowadzi postępowanie „Dostawa aparatury laboratoryjnej”. Termin składania ofert upływa 10 września 2026, 11:00.
Przypomnienia o terminie
To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.
- Termin składania ofert
- 10 września 2026, 11:007d 10h
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=62, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,1 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
2 wpisy- Ogłoszenie o zamówieniu (UE)
10 sierpnia 2026
Termin ofert: 8 września 2026 09:00Zobacz treść tej wersji (archiwum) → - SprostowanieBieżące
02 września 2026
Nowy termin: 10 września 2026 11:00Zmienia wersję 552286-2026
Kluczowe informacje
- 1
ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa aparatury laboratoryjnej w 4 częściach: chromatografu gazowego GC/MS z przystawką Purge&Trap, dwóch chromatografów jonowych i spektrometru mas UV/VIS.
- 2
TerminTermin wykonania zamówienia wskazano jako 21.10.2026, 16.12.2026, a w opisie pojawia się też informacja, że postępowanie jest związane z wejściem w życie ustawy z dnia 13 marca 2026 r.
- 3
ZakresZakres obejmuje dostawę, wniesienie, montaż, instalację i uruchomienie całości zestawu w siedzibie Zamawiającego oraz przeszkolenie pracowników z obsługi urządzenia.
- 4
ZakresZamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne pochodzące ze źródeł zewnętrznych nie zostaną mu przyznane.
Kontekst Atlasu
- Podobne postępowanie tego zamawiającego z 2025 r. wygrał Waters Sp. z o.o., który złożył jedyną ofertę.
- Konkurencja u tego zamawiającego jest niewielka: średnio 1,7 oferty na postępowanie przy 18 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat, a 50% z nich miało jednego oferenta (w kraju: 32%).
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie
Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.
Zamawiający
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamawiającego | Krajowa Izba Odwoławcza |
| NIP | 5262239325 |
| Adres | ul. Postępu 17a, 02-676 Warszawa |
| Region (NUTS) | PL911 – Mazowieckie |
Przedmiot zamówienia
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Nazwa zamówienia | Dostawa aparatury laboratoryjnej |
| Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| Główny kod CPV | 38430000-8 - Aparatura do wykrywania i analizy |
| Dodatkowe kody CPV | 38433100-0 - Spektrometry masy |
Procedura
| Pole | Wartość |
|---|---|
| Tryb udzielenia zamówienia | Przetarg nieograniczony |
| Termin składania ofert | 2026-09-10 11:00 |
Informacje dodatkowe
UWAGA: (dot. UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA)
Zamawiający informuje, że na podstawie art. 257 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, zastrzega sobie możliwość unieważnienia niniejszego postępowania, jeżeli środki publiczne pochodzące ze źródeł zewnętrznych, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Niniejsze zamówienie jest przeprowadzane w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 13 marca 2026 r. o zmianie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2026 poz. 605).
- 1)będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 - 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2026 r. poz. 95 i 615) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 253),
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2025 r. poz. 1567),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
- lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego - 2)jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1,
- 3)wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
- 4)wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
- 5)jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie,
- 6)jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1 ustawy, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
7) Na podstawie art. 109 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp z postępowania o udzielenia zamówienia Zamawiający wykluczy wykonawcę, w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury.
7) Ponadto o udzielenie przedmiotowego zamówienia nie mogą ubiegać się wykonawcy, którzy podlegają wykluczeniu na podstawie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2022/5762 oraz na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. poz. 835).3 Powyższe wykluczenie następować będzie na okres trwania ww. okoliczności.
Zamawiający informuje, że stosownie do przepisu 139 ust. 1 i 2 Pzp zastosuje „procedurę odwróconą” w tym postępowaniu tj.: Zamawiający w pierwszej kolejności dokona badania i oceny złożonych ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania. W związku z powyższym ocena ofert odbywać się będzie dwuetapowo:
Etap I - Ocena wstępna, która polegać będzie na badaniu i ocenie ofert na podstawie kryteriów oceny ofert wskazanych w pkt XVII SWZ. Ocenie będą poddawane oferty (bez JEDZ) wszystkich Wykonawców.
Etap II – Ocenie na tym etapie podlegać będzie wyłącznie Wykonawca, którego oferta zostanie oceniona jako najkorzystniejsza tj. uzyska największa ilość punktów w oparciu o kryteria oceny ofert, spośród tych, które nie zostaną odrzucone. Zamawiający na tym etapie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy w zakresie braku podstaw wykluczenia. Ocena zostanie dokonana na podstawie złożonych na wezwanie oświadczeń i dokumentów albo certyfikatu Wykonawcy zamówień publicznych.
Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu.
Przedmiotowe środki dowodowe: dokumenty producenta, potwierdzające oferowane parametry w zakresie wymagań określonych przez Zamawiającego w dokumentacji postępowania np.: specyfikacja techniczna, broszura informacyjna lub dane techniczne.
UWAGA: Dokumenty sporządzone w języku obcym składane są wraz z tłumaczeniem na język polski.
Jeżeli wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie chyba, że oferta wykonawcy podlega odrzuceniu bez względu na ich złożenie, uzupełnienie lub poprawienie lub zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →