Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

oferta Wykonawcy przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
1 oferta
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie przyłącza energetycznego oraz zakup agregatu prądotwórczego jako awaryjne źródło zasilania w energię elektryczną dla budynku WSSE w Gorzowie Wlkp.” w formule „zaprojektuj i wybuduj”

Zamawiający Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. (Gorzów Wielkopolski, Lubuskie) opublikował wynik postępowania „Wykonanie przyłącza energetycznego oraz zakup agregatu prądotwórczego jako awaryjne…”. Złożono 1 ofertę.

Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: oferta Wykonawcy przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000586862

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kazimierza Jagiellończyka 8 b

1.5.2.)Miejscowość

Gorzów Wielkopolski

1.5.3.)Kod pocztowy

66-400

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.wsse.gorzow@sanepid.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/wsse-gorzowwlkp

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/wsse_gorzow

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie przyłącza energetycznego oraz zakup agregatu prądotwórczego jako awaryjne źródło zasilania w energię elektryczną dla budynku WSSE w Gorzowie Wlkp.” w formule „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f5eb168a-14e7-4154-81ed-b9c63a02aa17

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00400261

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00091199/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Wykonanie przyłącza energetycznego oraz zakup agregatu prądotwórczego jako awaryjne źródło zasilania w energię elektryczną dla budynku WSSE w Gorzowie Wlkp.” w formule „zaprojektuj i wybuduj”

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00379322

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OATZP.272.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

550000,00

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz wykonanie pełnego zakresu robót budowlanych niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia pt. „Wykonanie przyłącza energetycznego oraz zakup agregatu prądotwórczego jako awaryjne źródło zasilania w energię elektryczną dla budynku WSSE w Gorzowie Wlkp.” w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Zakres przedmiotowego zamierzenia inwestycyjnego obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej dla wariantu nr 2 z obudową kontenerową (pkt. 1.4 ppkt. 4, str. 13; pkt 2.17 ppkt 2 str. 33 Programu Funkcjonalno-Użytkowego) wraz z dostawą agregatu prądotwórczego i kontenera oraz wykonanie robót budowlanych zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (zwanym PFU), będącym opisem przedmiotu zamówienia. PFU stanowi załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

oferta Wykonawcy przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

799500,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

799500,00 PLN

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Wojewódzka Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gorzów Wielkopolski.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.